Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Sürekli Uykusuzum , Sürekli Yorgunum!

Furkansen

Forumdan Uzaklaştırıldı
Direk konuya geçeceğim beyler , ilk önce nasıl bir hayat sürdüğümden bahsedeyim ;
Sabah kalkarım yatağımı topladıktan sonra hemen soğuk duş alırım , sonrasında kahvaltımı yaparım.
Gelir odamı toplarım , yine vücudum ihtiyaçlarını karşılasın diye su içerim.
Sonrasında sponton gelişen olaylar sonrasında akşam spor yapar , yine soğuk duş alırım.
Bu sırada odamı havalandırmayı , nefes egzersizi yapmayı unutmam.
Gün içinde 4-5 saat telefon , 4-5 saat bilgisayarda takılıyorum diye tahmin ediyorum.

Beyler sürekli ve sürekli yorgun hissediyorum , gözlerim ağrıyor , sürekli yorgunum gün içinde sürekli , bu durum artık canımı çok sıkıyor , önerilerinizi almak istiyorum.
Bu arada 7-8 saat uyuyorum ama bunu da azaltmak istiyorum 11-3 yapacağım uyku saatlerimi.
Bakın telefon ve bilgisayar bu kadar yorar mı bilmiyorum 4-5 saat oynasam da sırf telefon ve bilgisayar..bu kadar berbat edebilir mi

Yardımlarınız için sağolun

uykusuzluğun, bilgisayar ve telefonun saçtığı mavi Işık’tan dolayı olduğu bariz belli.
Mesela bu yüzden iPhonelarda night shift adlı bir olay var. Ekranı sarartıyor.
Yorgunluğun içinse yemek düzenini soracağım.
Benim telefonumda da "Night shift" yani "Gece ışığı modu" var , sürekli onu aktif mi kullanayım ? İkinci olarak genelde şöyle oluyor , kahvaltı - ara öğün - akşam yemeği. Bu aralarda atıştırdığım yiyecek-içeceklerde oluyor.

Dostum,spor derken spor salonuna mı gidiyorsun yoksa evde mi yapıyorsun?
Evde yapıyorum ama şöyle söyleyeyim , ağır yapıyorum tüm vücudum terden su içinde kalıyor , spor salonuna da gittim ama bu kadar terlemiyor ve yorulmuyordum.

Dostum bu teknolojiden kaynaklı olabilir, çünkü saatlerce hareketsiz kalıyorsun ve emin ol bu daha da yorucu.
Senin vücudunun daha fazla aktiviteye ihtiyacı var. Yani öyle 2 şınav, 5 mekik,3 dambılla olacak iş değil bence. Biraz daha kendini yormalısın, gerek bisiklet sürerek,koşu yaparak,çeşitli yürüyüşler yaparak ya da kardiyo gerektiren sporlar yaparak. Uykun geldiği zamanlar soğuk suyla yüzünü yıka ve o an kendini biraz spora ada. Emin ol spor yapınca kendini daha enerjik hissedeceksin. 4-5 saatlik telefon işini de kısaltmalısın. Başta da dediğim gibi hareketsizlik insanı daha çok yorar. Günde 2 kez falan kahve içebilirsin, enerji verir.
Okuduğum kadarıyla beslenme ve uyku konusunda pek sıkıntı yok.

Bu arada benim söylediklerim tamamen yazına bağlı bir analiz. Belki de vitamin eksikliği gibi ufak tefek sıkıntıların da olabilir bilemeyiz.

Akşamları uyumadan bir kaç saat önce açsan yeterli.
Beslenme düzeninde bir problem yok gibi.
Yeterli karbonhidrat ve proteini aldığını düşünüyorum
Bu yüzden benim bilgimin ötesinde bir şey olduğu için yorgunluğun hakkında yorum yapamayacağım.
Teşekkürler

Dostum bu teknolojiden kaynaklı olabilir, çünkü saatlerce hareketsiz kalıyorsun ve emin ol bu daha da yorucu.
Senin vücudunun daha fazla aktiviteye ihtiyacı var. Yani öyle 2 şınav, 5 mekik,3 dambılla olacak iş değil bence. Biraz daha kendini yormalısın, gerek bisiklet sürerek,koşu yaparak,çeşitli yürüyüşler yaparak ya da kardiyo gerektiren sporlar yaparak. Uykun geldiği zamanlar soğuk suyla yüzünü yıka ve o an kendini biraz spora ada. Emin ol spor yapınca kendini daha enerjik hissedeceksin. 4-5 saatlik telefon işini de kısaltmalısın. Başta da dediğim gibi hareketsizlik insanı daha çok yorar. Günde 2 kez falan kahve içebilirsin, enerji verir.
Okuduğum kadarıyla beslenme ve uyku konusunda pek sıkıntı yok.

Bu arada benim söylediklerim tamamen yazına bağlı bir analiz. Belki de vitamin eksikliği gibi ufak tefek sıkıntıların da olabilir bilemeyiz.
Omega3 yani balık yağı kapsülüm var her gün içiyorum , sporum çok yorucu aslında ve genelde 2-3 günde bir 30-40 km belki de daha fazla yürüyorum , bu yüzden anlam veremiyorum ya uykusuzluğuma.

dahiliyeye git,şeker problemin olabilir.

Bilgisayar ve telefona ayırdığın süre beynini eritebileceğin bir süre. Günde 1 saat önemli konuşmalar ve forum gezintisi dışında telefon kullanmıyorum. Bilgisayar hiç kullanmıyorum. En az yarı yarıya kes bilgisayar ve telefonu. Ayrıca spordan sonraki iki saat boyunca uyumaya çalışma. Kedi otu veya papatya çayı iç. Biraz meditadyon yap ve yat. Yine uyuyamazsan doktora git

Kanka senin sorunun fazla telefonla geçirdiğin vakitle alakalı ama spor,yorgunluğunun sebebi olabilir bence telefonu azalt ve sorun devam ederse sporu da azaltmayı dene.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8