Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Talihsiz değilsin.

N.R

Talihsiz değilsin
Bana kalırsa çoğu insanın içinde bulunan bir his bu "çok talihsizim". Neden bunlar hep benim başıma geliyor , neden bu kadar acı çekiyorum , neden çok korkuyorum ? Bunun sebebi ise çok basit. Bu saçma düşünceleri kurmanız için beyniniz sistem tarafından kandırıldı ve programlandı , bir toplumun içinde yaşıyoruz ve bu toplum senin bakış açına göre şekilleniyor. Toplumdan birini seversen o kişinin kötü yanlarını önemsemezsin , toplumdan birini sevmezsen o kişinin iyi yanlarını önemsemezsin.

Talih böyle bir konu işte , sürekli "ben talihsizim aga be" diye düşünerek kendine herhangi bir faydan olmayacak sadece kötü taraflarını göreceksin.

Kafandaki bu soruların nedenlerini merak ediyorsun değil mi ? Bunun senin çocukluğunla bir ilgisi yok , yetiştirilmen ile bir ilgisi yok. Bunun sebebi gelişen teknoloji ;

Bir film izliyorsun , dizi izliyorsun işte her neyse bu filmdeki bir olay senin beynine sümük misali yapışıyor ve sana şunu sorgulatıyor "Ben neden böyle değilim". Sen zehirlendin olum o boktan televizyon filminden zehirlendin , kafanda tonlarca soru üremeye başlayacak "benim neden böyle bir sevgilim yok ? , Benim neden böyle bir hayatım yok ?" ve eninde sonunda seni talihsiz bir insanmışsın gibi hissetirecek.

Gerçek şu ki o zehiri vücudundan atarsan ve o bütün televizyon vs. saçmalıklarını izlemeye bırakırsan kendini daha mutlu hissedeceksin zira o saçmalıklar bize gerçekliği başarabileceğimizi değil asla başaramayacağımızı gösteriyor.

Hayatınızdan televizyonu çıkarın , bilgisayarda saçma sapan zaman harcamayın (ben sadece makale okuyorum ve buraya gelip yazı yazıyorum.) , sosyal medyayı hayatınızdan çıkarın ve hayatınızın ne kadar değişeceğinin farkına varın. Eminim ki şuan bu söylediklerim size o kadar endişe veriyor ki muhtemelen şöyle düşünüyorsunuz "Instagram'sız yapamam ...'sız yapamam". Haklısınız ben de önceden böyle düşünüyordum fakat bu korkularımı aştıktan sonra hayatımda yeni bir noktaya geldiğimi farkettim.

Her zamankinden daha mutlu , daha hırslı bir hale geldim. Bu sizi korkutuyorsa uyuşturulmaya devam edebilirsiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8