Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tanrı bana iyi bir yaşam şansı verdi peki ben ne yapıyorum

bugün dışarıda dolaşırken benim yaşlarımda bir kağıt toplayıcısı gördüm. O an perdeler çekildi önümden. Düşündüm, sıcak bir evim, karnımı her gün doyuracak fırsatım, giyecek şık elbiselerim, yatacak bir yatağım girecek internetim ve daha bir çok şansım ve fırsatım var. Hayat bana bu lüksleri vermiş peki ama ben bu lükslerin hakkını veriyor muyum? Kendim için, hayat için ne yapıyorum? Kendime bir şeyler katıyor muyum? Hayatın ve elimdekilerin anlamını gerçek anlamda biliyor muyum? Hayatın şuan benden istediği verimli olmam, hayata bir şeyler katmam, dünyaya faydalı olmam. Bu andan itibaren kendime söz veriyorum, hayatın hakkını vereceğim

Soruyu sormaktaki amaç?

arkadaş şimdi yukarıda bahsettiklerine koşullanacak. lakin sonunda mutsuz olabilir ki en sonuncu madde hemen yapılacak bir şey değil. ve bu bahsettiği hayatın istekleri çok genel, her yerde duyuyorum ben. hayat bizden bunu istiyor fln. yani gerçekten kendisi ne istiyor. önemli olan kendisinin ne istediği.

Hayatın benden istediği artık bir şeyler üretmem.yazmak bir üretimdir mesela, videolar çekmek bir üretimdir, site yapmak bir üretimdir, grafik tasarlamak bir üretimdir, bir inovasyon yapmak bir üretimdir. Neye yeteneğim varsa onu yapacağım ve verimli olup bir şeyler üreteceğim

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8