• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Tanrı ezikler içindir part 2

Birisi sorularımı cevaplayabilir mi kafam çok karışık
-İnanlar evreni övüyor sürekli diyor ki güneş dünya dna o bu bunlar sence tek başına olabilir mi ? diyorlar o zaman bukadar güç sahibi Tanrı da tek başına olamaz onun da bir yaratıcıya ihtiyacı var o zaman ? cevap genel de onun yaratıcıya ihtiyacı yoktur deniliyor ama bu hiç tatmin edici açıklama değil
-Biz Türkiye de doğduk ailelerimizin %99 u müslüman onun için ben çocukluktan beri bu dine inanıyorum diğer dinle çok saçma geliyor ki %99 un %1 i bile diğer dinleri pek araştırmıyordur o kadar inançlıyız şimdi biz burada doğduğumuz için cennete gideceğiz ama İngiltere de doğan bir adam hristiyan olucak onun da ailesi hristiyan olduğu için ve hristiyanlık en yaygın inançtır ve o da kesinlikle bizim kadar emin olacaktır o dinin gerçek olduğuna o zaman eşit değiliz buna cevap olarak ergenlikten sonra düşünüp araştıracaksın diyorlar ulan %99 un %98 i araştırmıyor aynı şekilde onlar da öyle birde ergenlik çağını geçince yapmamız gerekiyor küçük yaşta internet var yine merak eden araştırır ama hiçbir türlü eşit değiliz biz çok çok daha avantajlıyız bir de eskiden internet te yoktu kimse gidip araştırayım demez dünya da binlerce din var hangi birini araştırsın belki çok az inanılan dinler gerçek onları da araştırmamız lazım özet olarak eşitlik yok
-kuran de kadın la erkeğin eşit olmadığı bariz orta da cariyeliğe izin veriliyor köleliğe izin veriliyor sperm in nerede oluştuğunu bilmiyor dünya düz olarak görülüyor beyin den bahsedilmiyor evlenme yaşın da sınır yok namazın nasıl kılınacağı yazmıyor Hz.Muhammed e kadınlar konusunda sınır yok bize de 4 kadın sınırı var bir çok şey var (isterseniz kanıtları da atabilirim) yane bunlar çok saçma şeyler insana mantıklı gelmiyor ama mantıklı gelen bir çok şey de var tabi fakat bunlar olunca nasıl olabilir diyor insan gerçekten bunlar savunulacak şeyler de değil
-Bir de dinin değişip değişmediğini de bilemeyiz aradan kaç yıl geçmiş teknolojiler değişmiş bazı insanlar bazı şeyleri değiştirmiş olabilir

Güldürdün kardeş :)
Benim şahsi araştırmalarım, hadislerin %90 oranından bile fazlasının uydurma olduğudur.
Hadislerde kadınların aşağılandığını, erkeğe kölelik yapmasının helal olduğu felan doğrudur.

Doğru olduğuna canı gönülden inandığım ve dinimin tek kaynağı olan Kuran bana kadınlara öyle saçma sapan roller büründürmüyor. Her yerde eşitiz.

“... Eğer hanımlarınız arasında adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, sadece bir tane ile yetinin...” (Nisa, 4/3)
“Ne kadar isteseniz kadınlar arasında adaletli davramaya güç yetiremezsiniz.” (Nisa, 4/129)

Eğer bizler Allahın, dinin kaynağı olarak indirdiğin Kuran'a yönelseydik, kulaktan dolma bilgiler ile (bu kulaktan dolma, hadisler oluyor) islamı tanımasaydık dünya daha farklı bir yer olurdu.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.
6-Enam Suresi 159

Mezhepleri ve hadisleri terk ettim. Benim Dinim İSLAM , MEZHEBİM VE KİTABIM DA KURAN!

Benim şahsi araştırmalarım, hadislerin %90 oranından bile fazlasının uydurma olduğudur.
Hadislerde kadınların aşağılandığını, erkeğe kölelik yapmasının helal olduğu felan doğrudur.

Doğru olduğuna canı gönülden inandığım ve dinimin tek kaynağı olan Kuran bana kadınlara öyle saçma sapan roller büründürmüyor. Her yerde eşitiz.

“... Eğer hanımlarınız arasında adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, sadece bir tane ile yetinin...” (Nisa, 4/3)
“Ne kadar isteseniz kadınlar arasında adaletli davramaya güç yetiremezsiniz.” (Nisa, 4/129)

Eğer bizler Allahın, dinin kaynağı olarak indirdiğin Kuran'a yönelseydik, kulaktan dolma bilgiler ile (bu kulaktan dolma, hadisler oluyor) islamı tanımasaydık dünya daha farklı bir yer olurdu.

Dinlerini parça parça edip hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Allah onlara yapıp ettiklerini haber verecektir.
6-Enam Suresi 159

Mezhepleri ve hadisleri terk ettim. Benim Dinim İSLAM , MEZHEBİM VE KİTABIM DA KURAN!
Ben de böyle düşünüyorum. Hadislerde IŞID tamamen islama uygun, ama kur'ana ters.

6-Enam Suresi 159

Kardeş dediğim şeyler kuran da yazıyor zaten yoksa yazmazdım sen güldürdün :) Kölelik-(Bakara: 177-221), (Nisa: 24-25-36-92), (Maide: 89), (Tevbe: 60), (Nahl: 71-75), (Muminun: 5-6), (Nur: 33-58), (Ahzab: 26-50-52-55), (Mucadele: 3), (Mearic: 29-30), (İnsan: 8 ), (Beled: 12-13), (Rum: 28) Düz dünya - (Hicr: 15), (Ra’d: 3), (Kaf: 7), (Gâşiye: 20), (Şems: 6), (Naziat: 30), (İnşikak: 3), (Bakara: 22), (Nede: 6-7), (Zariyat: 48) Kadınlar-(Nisa: 34) (Mearic: 30), (Nisa: 24-25), (Muminun: 6), (Nur: 33) Sperm in testiste oluşması - (Tarık: 7) bunlar birde çok küçük kısmı bunların mealine bakar mısın

:) Benim İslam, daha doğrusu Kuran inancım, Allahın Dünya hayatında bir garanti vermediğidir.
Herkes rahat yaşayacak diye bir kaide yok, herkes mutlu olacak yada herkes mutsuz olacak diye.
Dünyada bir düzen var. Eğer terazi eşitlenmez ise, dünyada bir yaşama amacı kalmaz. Kominizm akımını mı destekliyorsunuz bilmiyorum fakat eşitlik saçmalıktır. Dünya da herkes eşit haklara sahip olursa, en önemli duygularımızdan birisi olan merak ve hırs duygusunun yavaş yavaş köreleceğini düşünüyorum.
Rekabet bu dünyanın "Yakıtı".

Din konusunu tartışmak istemiyorum. Alıntı yapıp cevap vermez iseniz sevinirim. Teşekkürler.
Tamam bro tartışmayalım ama dediğine göre yine eşit değil ben çok daha şanslı oluyorum diğer dünyanın %90 ı bana göre çok daha şanssız sebepleri de onların orada doğmuş olmaları eşit olamaz herkes ama sonsuz bir hayat var sonunda