Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tanrı ezikler içindir

felsefe kesinlik barındırmayacağı için kesin yargılardan oluşan cümleler kurmak dahası bunları dayatmaya çalışmak saçma. benim tartıştığım nokta bu işte.
Felsefe bazı alanlarda kesinlik sağlayabiliyor. Mantıklı-Sistematik düşünce ile. Bu bazı alanlar da felsefenin kendi içinde olan alanlar (tanrı inancı gibi). Yukarıda dediğimi kötülük problemi konusunda David Hume ne demiş:
Tanrı kötülüğü önlemek istiyor da gücü mü yetmiyor?
Öyleyse o güçsüzdür.
Yoksa gücü yetiyor da kötülüğü önlemek mi istemiyor?
Öyleyse o iyi niyetli değildir.
Hem güçlü, hem de iyi ise, bu kadar kötülük nasıl oldu da var oldu?

Bu sistematik düşünce ile mutlak iyi tanrı inancı ortadan kalkabilir. Ama belki de tanrısal boyutta iyi ve kötü bizim bildiğimizden farklı şeylerdir. O zaman da biz tanrısal boyutu anlayamıyor isek tanrıyı da anlayamayız. Yani belki bir tanrı vardır ama bizimle bir alakâsı yok, bana sorarsan.

mesele tanrı yaradılış vs değil..Beyinlere sokulan bilinç altlarına enjekte edilen bir ateizm bir dinsizlik ve modern çağ insanı olmak dürtüsü var ve hepsininde ana teması islam dinine saldırıdır..Kuran a saldırıdır..son peygambere saldırıdır..Bu bilinçli operasyondur ve şuursuz genç neslin aklına ve diline birkaç manipulatif sözlerle ve fikirlerle yerleştirilmiştir..istediğiniz şeye inanın yada inanmayın saldırmaya hakkınız yoktur..burda hristiyanlığa budizme hinduizme museviliğe biri bi laf söylese bu islama saldıranlar karşı çıkacak ama sorsan ben dine tanrıya inanmıyorum diyecek..
Şu din üstün bu din yanlış şu inanç doğru bu inanç hatalı diye bir tartışmaya girmek bu konuların uzmanlarının profesör ve alimlerinin işidir sizin değil..
Bu forumda birilerinin anasına bacısına avradına ailesine nasıl hakaret edemezseniz dinine inancına da öyle hakaret edemez karışamazsınız..Bu iş sizin işiniz değil daha adam akıllı bir eğitimden tedrisattan geçmeden tanrı yok din yalan vs gibi ebesinin amı ordan burda devşirme sözlerle tartışıyorsunuz..Ben aşk sevgi yalandır öyle bişey yoktur desem abi biz niye yardırıyok o zaman sokakta internette forumda neyin peşindeyiz demezmisiniz? Bana göre yalan olan aşk başkasına göre doğru olabilir kim ispatlayacak müspet olarak bunu?Bu sebeple bilmediğiniz yada ilk başından sonuna kadar tam teşekküllü delilli ispatlı izahatını yapamayacağınız bir konuda konuşup tartışmaya girmeyin..
Din konusunu tartışmak için sırasıyla:
Zebur ve tefsiri
Tevrat ve tefsiri
İncil ve tefsiri
Kuran ve tefsiri
Dinler tarihi
Kavimler tarihi
Mitoloji ve felsefe akımları tarihi
Peygamberler tarihi
Gibi konuları bir değil en az 5 ayrı kaynaktan tamamıyle okuyup bitirip üstüne tez yazmanız gerekli..
Bu sebeple gidin kitap okuyun spor yapın kendinizi geliştirin yada karı kız gtü kovalayın..
Admin gir devreye nerdesin burası siyaset meydanı değil..

Bunu diyen adamın cumhurbaşkanı bunlar ateist diyerek millete hakaret ediyor, al sana saygı.
Bunu diyen adamın ülkesinde millet çocukluğundan beri zorla islam dersi görüyor, al sana saygı.
Bunu diyen adamın ülkesinde kişiye sormadan (seçim şansı yokken) onun uzvunun bir parçasını kesmek serbest, al sana saygı.
Bunu diyen adamın ülkesinde sabahın köründe hoparlörlerden bangır bangır arapça cümleler söyleniyor, al sana saygı.

Kabe'deki putları yıkan muhammed putperestlere saygı mı duyuyordu?

- Ben uçan at gördüm.
+ Hadi be sende!
- İnanmıyorsan da saygı duyacaksın.

- Ben Barbara Palvin'i siktim.
+ Eooöhh ama!
- İnanmıyorsan da saygı duy sikik!

Banane cumhurbaşkanından banane insanlara zorla din eğitimi gösteren milli eğitim bakanından. Ben başkalarına saygı gösterdiğim için saygı duymak zorundayım. Ben burda sana fenerlisin (sallıyorum) diye beyinsiz diyemem. Hem cumhurbaşkanı bunlar ateist dediginde bunu kendine hakaret olarak alınırsan (dini görüşünü bilmiyorum) kendinle çelişmiş olursun.

mesele tanrı yaradılış vs değil..Beyinlere sokulan bilinç altlarına enjekte edilen bir ateizm bir dinsizlik ve modern çağ insanı olmak dürtüsü var ve hepsininde ana teması islam dinine saldırıdır..Kuran a saldırıdır..son peygambere saldırıdır..Bu bilinçli operasyondur ve şuursuz genç neslin aklına ve diline birkaç manipulatif sözlerle ve fikirlerle yerleştirilmiştir..istediğiniz şeye inanın yada inanmayın saldırmaya hakkınız yoktur..burda hristiyanlığa budizme hinduizme museviliğe biri bi laf söylese bu islama saldıranlar karşı çıkacak ama sorsan ben dine tanrıya inanmıyorum diyecek..
Şu din üstün bu din yanlış şu inanç doğru bu inanç hatalı diye bir tartışmaya girmek bu konuların uzmanlarının profesör ve alimlerinin işidir sizin değil..
Bu forumda birilerinin anasına bacısına avradına ailesine nasıl hakaret edemezseniz dinine inancına da öyle hakaret edemez karışamazsınız..Bu iş sizin işiniz değil daha adam akıllı bir eğitimden tedrisattan geçmeden tanrı yok din yalan vs gibi ebesinin amı ordan burda devşirme sözlerle tartışıyorsunuz..Ben aşk sevgi yalandır öyle bişey yoktur desem abi biz niye yardırıyok o zaman sokakta internette forumda neyin peşindeyiz demezmisiniz? Bana göre yalan olan aşk başkasına göre doğru olabilir kim ispatlayacak müspet olarak bunu?Bu sebeple bilmediğiniz yada ilk başından sonuna kadar tam teşekküllü delilli ispatlı izahatını yapamayacağınız bir konuda konuşup tartışmaya girmeyin..
Zebur ve tefsiri
Tevrat ve tefsiri
İncil ve tefsiri
Kuran ve tefsiri
Dinler tarihi
Kavimler tarihi
Peygamberler tarihi
Gibi konuları bir değil en az 5 ayrı kaynaktan tamamıyle okuyup bitirip üstüne tez yazmanız gerekli..
Bu sebeple gidin kitap okuyun spor yapın kendinizi geliştirin yada karı kız gtü kovalayın..
1.si dini inancı tahkiki olan birisi başkalarının söylediği saçma, mantıksız şeylerden etkilenmez. Eğer manipüle edilip dinden çıkarılabiliyorsa bu tanrının hatasıdır. Adi bir sınava sokmamıştır bizi.
2.si dinlere inanmamak için tüm dinleri araştırmak gerekmez. Her önüne gelen din uydursa, peygamber olduğunu söylese şuan okumamız gerelen milyarlarca kitap olurdu. Düşünerek bazı sonuçlara varıp inancını bırakabilir insan.
3.sü şöyle bir diyalog hayâl edebiliyor musun:
- Ben motora binmeyi sevmiyorum.
- Tüm motorları denemeden böyle konuşmamalısın.
4.sü Bir insan inanmadığı şeyler hakkında her şeyi bilmek zorunda değil.
5.si burası dinler inançlar konu başlığı. Dinler hakkında konuşulması sizi niye rahatsız ediyor. İmanınız tahkiki olmadığı için dinden çıkmaktan mı korkuyorsunuz.

Banane cumhurbaşkanından banane insanlara zorla din eğitimi gösteren milli eğitim bakanından. Ben başkalarına saygı gösterdiğim için saygı duymak zorundayım. Ben burda sana fenerlisin (sallıyorum) diye beyinsiz diyemem. Hem cumhurbaşkanı bunlar ateist dediginde bunu kendine hakaret olarak alınırsan (dini görüşünü bilmiyorum) kendinle çelişmiş olursun.
Cumhurbaşkanı ateist kelimesini hakaret olarak söylediği için hakaret olarak alıyorum.
Bana zararı dokunmayan müslümanlara hakaret etmiyorum. Ama islamın saçma bulduğum yönlerini anlatmama da karışamazsınız.

Zebur ve tefsiri
Tevrat ve tefsiri
İncil ve tefsiri
Kuran ve tefsiri
Dinler tarihi
Kavimler tarihi
Peygamberler tarihi
Sana bir sorum daha var. Bize tüm dinleri araştırıp, tefsirleri vesayre okuyup öyle yorum yap diyorsun. Sen islama inanmadan önce tüm dinleri araştırıp, tefsirleri falan okuyup, dinler tarihini araştırıp öyle mi inandın?

Tanrı var mıdır yok mudur bunu bilemeyiz. Ben bir ateistim yani olduğuna inanmıyorum.
Konunun başlığı biraz sert fakat . İlk, tanrı fikirlerinin nasıl çıktığına bakarsanız KORKUDAN çıkmıştır. Geçmişte ki insanlar çoğu şeyi bilmedikleri için korkmuşlar. Hiçbir şey bilmiyorlar ölüm, doğum, ateş, gece gökteki nokta nokta ışık bunlar ne bunlar nerden geldi ? Tarzı düşünceler ki korkmalarını çok iyi anlıyorum. Ve hala insanların neden tanrıya inandıklarını anlıyorum ölümden sonrası bilinmiyor ve açıkcası yok olmanızdan korktuğunuz için inanıyorsunuz bütün dinlerde cennet, cehennem, araf, valhala tarzı ölümden sonra yaşam tabirleri var.

İnanan yoksa tanrıda yoktur. İnsanlar ne zaman inanmaya başladıysa tanrı ozaman var oldu.

Man from the earth filmini izlemenizi tavsiye ederim.

Tanrı var mıdır yok mudur bunu bilemeyiz. Ben bir ateistim yani olduğuna inanmıyorum.
Konunun başlığı biraz sert fakat . İlk, tanrı fikirlerinin nasıl çıktığına bakarsanız KORKUDAN çıkmıştır. Geçmişte ki insanlar çoğu şeyi bilmedikleri için korkmuşlar. Hiçbir şey bilmiyorlar ölüm, doğum, ateş, gece gökteki nokta nokta ışık bunlar ne bunlar nerden geldi ? Tarzı düşünceler ki korkmalarını çok iyi anlıyorum. Ve hala insanların neden tanrıya inandıklarını anlıyorum ölümden sonrası bilinmiyor ve açıkcası yok olmanızdan korktuğunuz için inanıyorsunuz bütün dinlerde cennet, cehennem, araf, valhala tarzı ölümden sonra yaşam tabirleri var.

İnanan yoksa tanrıda yoktur. İnsanlar ne zaman inanmaya başladıysa tanrı ozaman var oldu.

Man from the earth filmini izlemenizi tavsiye ederim.
Dostum dünyalı efsane bir filmidir kesinlikle izlenmeli bir oda ve 10dan az karakterle çekilmiş en iyi filmdir benim gözümde.

Zebur ve tefsiri
Tevrat ve tefsiri
İncil ve tefsiri
Kuran ve tefsiri
Dinler tarihi
Kavimler tarihi
Peygamberler tarihi
Bu da rakibi itibarsızlaştırma safatası bu da savı çürütmez:
Safsata Savar - YouTube

"evren zaten vardı" diyorsun da, bu nasıl oluyor? bir şeyler nasıl 'hep' var oluyor? her şeyin bir başlangıcı yok mudur? her zaman maddenin 'daha öncesi' mevcut değil mi?
Bro evren nasıl yoktan yaratılıyor-var oluyor? Bir şeyler nasıl aniden ortaya çıkıyor neden yokluk hiçlik devam etmiyor? Neden en büyük sayıyı ve en küçük sayıyı bulamıyorum herşeyin başı ve sonu yokmuydu ? Neden maddenin öncesini şuankinde farklı varsaymalıyım?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8