Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tartışma alanı 2-Medya

Bir sonraki tartışma konusu

• Kullanılan toplam oy
    13
Günaydınlar herkese şuanda okula doğru yurumekteyim umarım araba çarpmaz malum Türkiye üst geçitte bile kaza oluyor.
Herneyse konu medya bir önceki tartışma konumuz Türkçe ezan idi. Oylama ile medya çıktı devam edelim.
Medya günümüz dünyasında iyi bir propaganda aracı iyi para kazanma alanı
İçimi dökeyim Türkiye de habercilik yok piyasada ki her kanal yalan haber yapmakta zaten bazıları hükumette, televizyonda ki dizilerin durumu malum dram üzerine piyasada para dönmekte toplumsal gerçeklerden bahseden yok. koskocaman turk tarihi var bunun üstüne yapılan tarihi film dizi sayısı elin parmaklarını geçmez ecnebiler ise 1 savaş yapar üstüne 50 film çeker. 2 saatlik dizilerle beyinler yıkanır. Ülke şehit verirken gündemde survivlor da kim elendi bu doner seçim günleri televizyonlarda her kanal farklı bir puanlama gösterir. Kimi kanal spikerleri Atatürke sallama curetinde bulunur. Gazetelerde gündem onun bunun unlusunun haberleri yapılır. Fakat ben ilerde bu düzenin satmayacagini düşünüyorum. Şuan herkes parasında ama ilerde bu düzen değişecek televizyonlarda izlenme oranları düşüşte genç nüfus artmakta ve gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medya önem kazanmakta. Medya çok büyük bir alan ve kitleleri harakete geçirmeden büyük öneme sahip.fakat İnternet her bireye bir özgürlük tanıyor. Bir olay olduğunda kişiler linç yiyor. Piyasadan sıliyorlar 20 yil önce böylemiydi. Zaman herseyi değiştiriyor. Bilim gelişiyor fazla iyi yazamadım malum metropol bir şehir İstanbulda yürümek zor yazarken daha zor. Lütfen düşüncelerinizi aşağıda belirtin bilgi paylaştıkça güzeldir...

Atatürk e saldıranlar, hem içindeki kini kusacak ortamı bulmanın rahatlığı ile hem de yükselmek için Atatürk düşmanlığı yapıyor. Kimisi de, Atatürk e saldırmaktan halen çekiniyor ve İnönü üzerinden Atatürk e saldırıyor. (İnönü daha hafif hedef görülüyor)

Ama Akit gazetesini hariç tutuyorum. Şimdi doğruya doğru. Askerin otoriter olduğu dönemde bile bunlar Atatürk e saldırırlardı. Onlar hep Atatürk düşmanıydı ve her platformda çekinmeden söylüyorlardı. Ama eskiden Atatürk e laf söylemeyen hatta savunur gözükenler, şimdi yandaşların kayığına binip onların Atatürk düşmanlığına alkış tutuyor. Bunları unutmamalı Atatürkçüler... Devran döndüğünde bu dönekleri, unutmamalı.

Atatürk e saldıranlar, hem içindeki kini kusacak ortamı bulmanın rahatlığı ile hem de yükselmek için Atatürk düşmanlığı yapıyor. Kimisi de, Atatürk e saldırmaktan halen çekiniyor ve İnönü üzerinden Atatürk e saldırıyor. (İnönü daha hafif hedef görülüyor)

Ama Akit gazetesini hariç tutuyorum. Şimdi doğruya doğru. Askerin otoriter olduğu dönemde bile bunlar Atatürk e saldırırlardı. Onlar hep Atatürk düşmanıydı ve her platformda çekinmeden söylüyorlardı. Ama eskiden Atatürk e laf söylemeyen hatta savunur gözükenler, şimdi yandaşların kayığına binip onların Atatürk düşmanlığına alkış tutuyor. Bunları unutmamalı Atatürkçüler... Devran döndüğünde bu dönekleri, unutmamalı.
Onursuz insanlar ne için yaşadığını bilmez anını düşünür cebinde ki paraya bakar kim iktidarsa onun yalakası olur. Günümüzde böyle Atatürk'e saldırmak nasıl bir zihniyet anlaşılmıyor büyük nankörlük fakat kızamıyorum. İnsanlar çocukluğundan beri anne babasından bunu görüyor. Ne kadar ceza uygulansada birsey degismiyecek önemli olan zihniyeti değiştirmek onu basaramazsak baskıyla sadece üstünü örteriz. Güzel günler gelir bakalım.

Guzel yazmissin ama bence biraz kisa olmus. Daha fazlasini yapabolirsin yazilarini okudum diger yazinsa dikkat edersin umarim

Medyada Atatürkü sevmiyorum diyen kişiyi linç edicek kadar ilahlaştırmışlar bu adamı. Ne yani Atamızın hatası yok mu? Olum bu peygamber mi tanrı mı herşeyi doğru olamaz. Zaten her yaptığı doğru değil. Birisi size Atatürkü sevmiyorum da der atam olarak görmüyorum da der napalım dövelim mi linç mi edelim hapise mi atalım nerede özgürlük?

Bunun haricinde kışkırtma yapanlar ise ülkeye zarar veriyor. 10 kasımda sırf 10 kasım bilerek hakaretler ediyorlar. Bu yanlış mesela. Olmasaydın olmazdık 571-632 (2 rakamını ters çevirmişler hani 1881-1938 deki 8in ters olmasından esinlenmişler) bilerek insanları daha doğrusu Atatürkü sevenleri kızdırıyorlar.

Atatürkün annesine hakaret eden "tarihçi" ve Atatürke cenabet diyen kadir popcorn "dünya liderimiz" tarafından aşırı seviliyor. Bunların yaptığı suçtur.

Her düşüncenin yobazı veya çomarı vardır diyip yazımı sonlandırıyorum.

Guzel yazmissin ama bence biraz kisa olmus. Daha fazlasini yapabolirsin yazilarini okudum diger yazinsa dikkat edersin umarim
Dostum telefondan yazdım göze ne kadar hitap ediyor kestiremedim :) ve en kısa sekilde sade anlattım. onerin icin sağol. Dikkate alacağım

Medyada Atatürkü sevmiyorum diyen kişiyi linç edicek kadar ilahlaştırmışlar bu adamı. Ne yani Atamızın hatası yok mu? Olum bu peygamber mi tanrı mı herşeyi doğru olamaz. Zaten her yaptığı doğru değil. Birisi size Atatürkü sevmiyorum da der atam olarak görmüyorum da der napalım dövelim mi linç mi edelim hapise mi atalım nerede özgürlük?

Bunun haricinde kışkırtma yapanlar ise ülkeye zarar veriyor. 10 kasımda sırf 10 kasım bilerek hakaretler ediyorlar. Bu yanlış mesela. Olmasaydın olmazdık 571-632 (2 rakamını ters çevirmişler hani 1881-1938 deki 8in ters olmasından esinlenmişler) bilerek insanları daha doğrusu Atatürkü sevenleri kızdırıyorlar.

Atatürkün annesine hakaret eden "tarihçi" ve Atatürke cenabet diyen kadir popcorn "dünya liderimiz" tarafından aşırı seviliyor. Bunların yaptığı suçtur.

Her düşüncenin yobazı veya çomarı vardır diyip yazımı sonlandırıyorum.
dostum sorunumuz fanatizm biz her konuda arkasından bagnazca gidiyoruz. Futbolda kavgasız maç yok neden ? Siyaset konuşmaların da kavgasız sohbet yok neden hepsi fanatizmden kaynaklı insanlar neyi savunduğunu bilmiyorlar. Bu gün Atatürk'e Küfür eden de var heykeline tapanda. HİÇ kimse mukkemmel olmak zorunda değildir olamazdırda. Evet atatürkün'de hataları vardır fakat sonuç olarak baktığımızda modern Türkiye'nin temellerini atmış bir vatan sever ve Türkün başbuğudur. Kısacası insanlar biraz araştırma gayretinde bulunsalar kulaktan kulağa gelen bilgilere onem vermeseler sorun cozülecek lakin biz alışmışısız ali den veliden doğru sozü almaya. Biz alışmışız macta ana bacı sovmeye alışmısız bir konuşmada insanlara fikrimizi zorla empoze etmeye. Saygı ve sevgi şart Ve ben inanıyorum ki bu dönemleri atlatacağız insanlar daha kültürlü daha akıllı olacak inanmak zorundayım.

dostum sorunumuz fanatizm biz her konuda arkasından bagnazca gidiyoruz. Futbolda kavgasız maç yok neden ? Siyaset konuşmaların da kavgasız sohbet yok neden hepsi fanatizmden kaynaklı insanlar neyi savunduğunu bilmiyorlar. Bu gün Atatürk'e Küfür eden de var heykeline tapanda. HİÇ kimse mukkemmel olmak zorunda değildir olamazdırda. Evet atatürkün'de hataları vardır fakat sonuç olarak baktığımızda modern Türkiye'nin temellerini atmış bir vatan sever ve Türkün başbuğudur. Kısacası insanlar biraz araştırma gayretinde bulunsalar kulaktan kulağa gelen bilgilere onem vermeseler sorun cozülecek lakin biz alışmışısız ali den veliden doğru sozü almaya. Biz alışmışız macta ana bacı sovmeye alışmısız bir konuşmada insanlara fikrimizi zorla empoze etmeye. Saygı ve sevgi şart Ve ben inanıyorum ki bu dönemleri atlatacağız insanlar daha kültürlü daha akıllı olacak inanmak zorundayım.
Çok güzel yazmışsın, genel olarak Atatürk en iyi seçimleri yaptı ve güçlü Türkiyeyi bize hediye etti. Günümüze bakıyorumda okadar kötü değil durumumuz, aklı başında olanlar sorgulayıp araştırıyor. Gün geçtikçe farkında olacağız bazı şeylerin... Öyle umuyorum yani. Arabistan gibi değil, amerika gibi de değil, şey gibi... Biz olmak mesela özümüze dönmek. Ama şuan cidden islam ülkesi olarak görülüyoruz hatta bir ara islam ordusu mu ne kurdular Türkiye de vardı. Ben arabistan gibi bir ülke olmak yerine ölmeyi tercih ederim, vatan için tabi. Bilmiyorum ya dinsiz olun demiyoruz dindar olun demiyoruz özgürsün diyoruz ama fanatikler resmen yolumuza mayın döşüyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8