Taş Fırın Erkeği Haluk

Selam dostlar. Bir süre yoktum ama geri döndüm. Televizyonda fragmanlarda falan olsun sürekli karşıma çıkıyor bu karakter. Küçükken çok izlerdim dizinin eski versiyonunu da. Geçen de yeni bölümlerden birine denk geldim.

Ben uzun bir süre Haluk karakterini gözlemledim. İnceledim. Çocukken rol modellerimden biriydi herif resmen. Amaa bu adamın da artıları olduğu kadar eksileri var. Tamam eyvallah Haluk karakteri çok maskülen adamın yüzde 99'u taş*k. Ama eksilerini nasıl göz ardı edelim?

Artıları

Cesur: Adam gayet cesur birisi. Kafasına bir iş koyunca yapıyor. Lafını esirgemiyor.
Korkusuz: Kimseden kolay kolay korkmuyor. Kolay kolay dedim çünkü dayak yediği bir bölüm vardı baya da tırsmıştı. Onun dışında çevresindeki betaları çakal sürüsü gibi kovalıyor dövüyor lordumuz.
İyi bir baba: Bu adamın iyi bir baba olduğunu düşünmeyen yoktur heralde. Adam çocukları ve karısı için her türlü fedakarlığı yapar. Onlara kol kanat gerer. Karısına karşı korumacı.
Kadınlara karşı tam bir alfa: Evet öyle. Bu yönden de tam bir kırmızı haplı. Karısının cıvık cıvık ilgi isteklerine kanmıyor(du). Büyüyen feminizm akımı yüzünden arada ona da ufak tefek saçmalıklar yaptırmaya başlamışlar yeni bölümlerde. Ama biz eski çocuklar duymasını ele alıyoruz. Light Selami Gönüle karşı hep betalıklar yapar. Oysa Gönüle lazım olan Haluk gibi bir taş fırın erkeğidir. Bu yüzden en son boşandı selamiden ama daha salağını bulmuş. Hatta Gönülün Halukla diyalogları çok ilginçtir. Flört aşamasından hemen önceki tatlı tatlı atışan aşıkları andırırlar. Aman diyelim bu ihtimali kafamızdan atalım.

Buraya kadar her şey mükemmel gibi. Hadi Haluğun eksilerine geçelim.

Çabuk sinirlenir: Aşırı agresiflik iyi değildir. Sizi zayıf gösterir. Zayıf göstermemesi için Haluk gibi karşıdaki betayı dövmeniz onu bastırmanız gerekir. Ama bu da sizi öfke kontrolü olmayan bir canavara çevirir. Çevrenizde pek sevilmezsiniz açıkçası. Büyük bir şey olmadıkça, eğer yılışırlarsa betaları alaya alıp laf sokup taş*ak geçmeniz önerilir.
Şaka kaldırmaz: Şaka sevmez bizim taş fırın erkeği. Oysa bu da onu duygusal yönden zayıf yapıyor.
Sosyal aktivitesi yok: Geri kafalıdır Haluk. Operayı tiyatroyu sevmez. Biraz öküzdür. Akşamları dışarıya çıkmayı bile kendine çok görür. Sadece televizyon izlemek ister. Kadınlarla sohbetinin de pek iyi olduğu söylenemez.
Yeniliğe kapalı: Yeniliğe kapalıdır Haluk. Hala hatırlarım ev ahalisi yeni halı aldı diye yaygarayı koparmıştı sırf pahalı olduğu yüzünden. Bu yönlerden Haluk gibi olmayın.
Aşırı kıskanç: Yine mavi haplı davranış. Dedik ya biraz geri kafalı diye. Sırf hocaları erkek olduğu için eşinin dans dersi almasını spora gitmesini istemez. Şaşırırım hatta Engin karakteri gibi birinin olduğu bir iş yerinde eşinin çalışmasına nasıl bir şey demediğine.

Bu yazıda Taş Fırın Erkeği Haluk'u artılarıyla, eksileriyle inceledik. Hangi davranışlarının kırmızı haplı alfa olduğunu, hangilerinin mavi haplı beta davranışlar olduğunu gördük. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Son düzenleme:
Mobile app for XenForo 2 by Appify