• Yeni gelenler ve blogdaki yazıları okumayanlar öncelikle blogdaki yazıları okusun.

Tcma hakkında düşünceleriniz ?

Şahsen hayatımı değiştirmem yönünde ilk adımı attığım sayesinde kız kaldırdığım adamdır tabii bende bir kötü yönüde oldu kendisi çok egoist olduğu için o huyu bana da yansıdı ve kızla hiç ilgilenmedim terk edildim 😕 onun dışında hayatımı değiştirmemde büyük etkisi oldu şu sıralar tekrar blogunu okumayı düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?

Bende yazı dizisini 1 kere okudum. İnsan için bir şeyler değişiyor fakat bu NLP ile ilgili bence. Ayrıca OYUN adlı kitapta da NLP den çapalamak kelimesi ile bahsediliyor. Kitap forumda ekli durumda merak edersen bakabilirsin

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Benim önerdiğim 2 şey var. Biri TCMA'yı 1 defa okumak, diğeri Oyun kitabını okumak.

Tekrar tekrar okumanın bir manası yok. Ayrıca iradesine güvenmeyen TCMA okumasın. Senin söylediğin gibi ego yapıyor okuyan. Yerinde olan egoya saygım var. Adamın ego yapmak için sebebi vardır futbolda çok iyidir futbol konusunda egoludur saygı duyarım. Çok güzel gitar çalıyordur gitar konusunda egoludur saygı duyarım. Fakat vasfı olmayan bir mevzuda bir insan ego yapıyorsa yersiz egodur. İyi olduğunuz alanlarda ego yapmak en doğal hakkınız fakat diğer türlüsü tamamen saçmalık. İnci Sözlük TCMA okuyucu kitlesi tam bir ezik ordusu. Adam TCMA okuyor her yerde başlık açıyor duygusal olan erkeklerle dalga geçiyor amk betası yazıyor herkese. Yani hiçbir vasfı olmadığı halde kendisini bir s*kim sanıyorlar. Her neyse yani tekrar tekrar okumana lüzum yok.

Farklı yazarlar okuyabilirsin illa bu meselerle ilgili olması şart değil kafa açıcı şeyler okuyabilirsin.

Benim önerdiğim 2 şey var. Biri TCMA'yı 1 defa okumak, diğeri Oyun kitabını okumak.

Tekrar tekrar okumanın bir manası yok. Ayrıca iradesine güvenmeyen TCMA okumasın. Senin söylediğin gibi ego yapıyor okuyan. Yerinde olan egoya saygım var. Adamın ego yapmak için sebebi vardır futbolda çok iyidir futbol konusunda egoludur saygı duyarım. Çok güzel gitar çalıyordur gitar konusunda egoludur saygı duyarım. Fakat vasfı olmayan bir mevzuda bir insan ego yapıyorsa yersiz egodur. İyi olduğunuz alanlarda ego yapmak en doğal hakkınız fakat diğer türlüsü tamamen saçmalık. İnci Sözlük TCMA okuyucu kitlesi tam bir ezik ordusu. Adam TCMA okuyor her yerde başlık açıyor duygusal olan erkeklerle dalga geçiyor amk betası yazıyor herkese. Yani hiçbir vasfı olmadığı halde kendisini bir s*kim sanıyorlar. Her neyse yani tekrar tekrar okumana lüzum yok.

Farklı yazarlar okuyabilirsin illa bu meselerle ilgili olması şart değil kafa açıcı şeyler okuyabilirsin.
Allah vergisi birşey için egolu davranan insanada sinir olurum.Mesela güzel kızlarda bu olay vardır :D Açıkcası kezbanlarda bile var :D

Kuşçubaşı

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Hiçbir şeyin aşırısı iyi değildir. TCMA genel itibari ile doğru fakat detay itibari ile sıkıntılı bir yazardır. Neden doğrudur ? Çünkü bazı mühim noktalara dikkat çekmiş; mesela ataerkil yapıyı unutan erkeklere uyarıda bulunmuş, berkecanlar olarak tabir ettiğimiz omurgasız erkek tiplemelerini Türkiye'de ciddi anlamda eleştirmiştir ve kırmızı hap felsefesini ülkeye getirmemize kapı aralamıştır.

Ama yazarın detaylar konusunda oldukça sıkıntılı halleri vardır. Ciddi anlamda bir ego sahibidir ve bu da hoş bir durum değildir. Alfalıkla da bir alakası yoktur. Alfa adam söyledikleriyle değil, yaptıklarıyla konuşur. Atatürk "ben bu vatanı kurtarabilirim aslında, çok zeki bir adamım ben" demedi, gitti ve kurtardı; Jül Sezar "Ben Roma'nın gelmiş geçmiş en büyük hükümdarı olabilir, Mısır'ı topraklarıma katarak büyük bir imparatorluk kurabilirim aslında" demedi, gitti ve yaptı.

Alfalıktan bahseden bir yazarın, kendisini övmeye değil, fikirlerinin neden doğru olduğunu ve neden gerekli olduğunu belirten tezler öne sürmesi gerekir. TCMA ise bunu yapmak yerine, çoğu yerde aşırı hakaretlere varan bir biçimde kendini savunmuş.

Yiğidi öldür hakkını yeme. Doğruları konuştuğu kadar yanlışları da çok olan bir yazar. Okunup geçilmesi gereken yazarlar listesine koyuyorum kendisini.

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Reyis dön lütfen bizi kardeşliğe al reyis bizi burada bırakma reyis :(
Bizi amk betalarıyla baş başa bırakma reyis beni de kardeşlerimin arasına al ben onlarla mutluyum reyis

TCMA'ya saygı duyuyorum fakat okuyucu kitlesindeki kardeşlik sevdalısı ve hayatını tamamen ona adayan insanlar zerre saygıyı hak etmiyor net.

Kuşçubaşı

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
Reyis dön lütfen bizi kardeşliğe al reyis bizi burada bırakma reyis :(
Bizi amk betalarıyla baş başa bırakma reyis beni de kardeşlerimin arasına al ben onlarla mutluyum reyis
Bre admin, sen koskoca hakanımız hünkarımız, berkecanların korkulu rüyası, arımız balımız peteğimiz beta avlayan çılgın TCMA'mız ile dalga mı geçersin. Çok ayıp :D