Telefon ile konuşurken uzaklaşma sorunsalı

Kulakta telefon yürü babam yürü. 14. Sevgili aradığında uzaklaşma olimpiyatlarına hoş geldiniz. : ))

Neden bahsettiğimi anladınız mı? Bazen ortamda otururken bir adamın telefonu çalar, arayan sevgilisidir. Eleman telefonu alır masadan kalkar ve uzaklaşmaya başlar. Oy oy oy gider de gider yürür de yürür. Dedim ya sevgili aradığında ortamdan uzaklaşma olimpiyatlarına hoş geldiniz.

“Sevgilisi ile özel konuşacaktır ne var bunda?” diye düşünmek büyük bir hatadır. Şüphe yok ki herkesin manitası ile özel şeyler konuşacağı zamanlar ve durumlar olabilir ve bunun için ortamdan biraz çıkmanız gerekebilir.

Ama, fakat,lakin, badema ve filhakika;

Bir insan ortamdan 10 metre uzaklaştığında özel konuşabilecek alana gelmiştir. Bütün bunlara rağmen eleman neden yürüdükçe yürür, uzaklaştıkça uzaklaşır. Aslında kaçıyordur ortamdan. Beden dili ile bilinçsizce yaşanan bir durumdur. İçinde bulunduğu durumdan memnun değildir. Ya kendisi saçmalıyordur, ya da sevgilisi, belki kız ortamdaki arkadaşlarını sevmiyordur. Oda ezik ezik açıklamalarda bulunuyordur.

-hayatım Ekrem öyle biri değil, neden böyle yapıyorsun
-tamam hayatım ömer var umut var başka kimse yok, gerçekten vallahi kız yok ortamda
-bebeğim yasin çapkınsa bu onun sorunu ben sana sadığım benin onunla görüşmemde ne sıkıntı var
-valla bak 1 bira içtim başka içmiyorum..
– vs… vs… vs….

Bu örneklerdeki hale düşmeyi ve bunu arkadaşlarının duymasını istemez bir erkek. Ortamda kız yok diye yeminler eden bir adamı düşünsenize. Kız olsa ne olur olmasa ne olur. Ya da içtiği içkinin sayısını , eve gideceği saati manitaya bildiren bi adam. Daha yüzlerce örnek vardır belki ama şu an bilemiyorum. Çünkü o adamlar hep kaçtılar.

Evet, bu kaçıştır. Bilinçaltı sizi kontrol eder ve kaçarsınız uzaklara, çevreye rezil olmak istemezsiniz. Telefonu kapadığınızda kendinizi uzak diyarlarda bulursunuz.

Burada ben detaylı açıklamamış olsaydım da , bunu yapan erkeğin ortamda puan kaybedeceği kesindir. Buna dikkat edin.

Ortamdayken sevgilinizle uzun konuşmamaya özen gösterin. Özel konuşacaksanız da 3*5 metre öte de özel konuşacağınız konuyu konuşup kapayın. Kendinizi bu hale düşürmeyin. Uzaklaşma olimpiyatlarına katılan adamları da bu makaleden esinlenerek gerektiğinde eziverin.

Beden dili önemlidir. Alfa kaçmaz, ezik adam kaçar, sürekli uzaklaşmak, insanlardan bir şeyler saklamak demektir. İnsanlardan gözlerine sokarak bir şeyler saklarsanız, insanların güvenini kazanamazsınız. Güven olmazsa, ne arkadaşlık olur, ne dostluk, ne ilişki..

Kadınlar güven ister ama erkekler de güven ister. Gözlemleyin, analiz edin ve sakın ha sakın.

15. Sevgili aradığında uzaklaşma olimpiyatlarına katılmayın.

JOKER

Çok doğru bir erkek telefonu alıp gidiyorsa ordaki ortama ve arkadaşlarına değer vermiyordur ve karı için böbreğini bile satar.