Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tembellikten kurtulmak - Disiplinli olmak.

Deneyecek misin ?

• Evet

• Hayır

• Daha sonra

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Hani spor yapacaktın ?
Hani beslenmene dikkat edecektin ?
Hani kitap okuyacaktın ?

HANİ ? HANİ ? HANİ ?

Bu böyle devam eder.
Yapmak istediğiniz şeyleri ertelediğiniz sürece bu dediğimiz şeyler hayatlarımizdan akıp geçer. Ve senin tek yaptığın şey başka insanlara hayranlık duymaktır.
Çünkü onlar senin sahip olamadığın öz disipline ve iradeye sahip.

Kendini kandırmaktan vazgeç çünkü sende yapabilirsin. Sende şahane bir disipline ve iradeye sahip olabilirsin.

Nasıl mı ?
Bu vereceğim oyunlar ile kendimde baya bir gelişme kaydettim ve eger sende bunlari doğru uygularsan sende başarabilirsin.

1 - Her gece yatmadan önce ertesi gün yapacağın 4 işi bir kağıda yaz ve onları halledikçe üstünü karala. Ve onları aynı gün yapmalısın yoksa oyunu kaybedersin.

2 - disiplinli olmanı sağlayacak şeyler : normalde her gün aynı şeyleri yapıyoruz örnek verecek olursak : duş yapmak , diş fırçalamak, parfüm sıkmak vs. Gibi. Fakat burada işi biraz daha zor hale getiriyoruz.

Normalde yapmaya bahane aradığımiz 3 şeyi yapıyoruz örnek verecek olursak tekrar : spor yapmak, kitap okumak, set açmak, oda toplamak vs.

3 - burada olayı daha da geliştirip normalde yapmadığın senin kişisel ve maddi olarak katkısı olacak şeyler yaz.

1- her gün 30 dakika İngilizce ders videoları izleyeceğim.
2- yeni meslekler araştırmaya başlayacağım.
3- saat 6 da yemek yemeyi kesip sağlıklı besleneceğim.

Bu dediklerimin ilk 2 kuralı önemli. Oyunu kazandıkça kendinize seviye atlatabilir, 3 oyun yerine 5 oyun yazabilirsiniz. Ama dediğim gibi en büyük kural " YAPAMAYACAĞIN İŞLERİ O GÜN YAZMA " büyük yazdım çünkü gün içinde o yazdığınız işleri yapmak zorundasınız. Ayrıca tavsiyem : kağıtlara genel işleriniz değil de yapmak istediğiniz şeyleri yapmanız sizin kişisel gelişiminiz için daha faydalı olacaktır. Örneğin; oda toplamak, spora başlamak gibi gibi.

Eğer oyunu pür dikkat oynarsaniz garanti veriyorum disiplinli ve iradeli birisi olacaksın.

Herkese iyi forumlar.

Yazım yanlışları olabilir telefondan yazıyorum :)

Saat 4 'te kalkıp bütün kişisel gelişim aktivitelerimi yaptım. 1 dakika sonra ise (uzun bir süre) ders çalışmaya başlayacağım. Bu yazıyı gördüğüm iyi oldu beni ayrı bir motive etmiş oldu.
kişisel gelişim aktivitelerin nedir kardeşim örneklendirir misin ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8