Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ters Tepki Manipülasyonu

Öncelikle buna manipülasyon denir mi bilmiyorum. Hemen konuya geçelim:
Birinden beklenmedik tepki alırsanız şaşırırsınız ve ister istemez üzerine düşünürsünüz. Buna engel olamazsınız. ''Ben umursamam'' filan demeyin. Bir şekilde umursuyorsunuz.
Birisine ''Nasılsın'' sorusunu sorduğumuzda ''İyiyim, sen nasılsın'' cevabını alırsak bunun üzerine düşünmeyiz. Çünkü gayet normal bir cevaptır ancak ''Nasılsın'' sorusuna ''Bu seni hiç alakadar etmez'' cevabını alırsak ister istemez üzerine düşünürüz. ''Neden bana böyle dedi'', ''Manyak mıdır nedir'' diye düşünürsünüz en kötü...
Örnekler sınırsız çeşitlendirilebilir tabi. Herkese yavşayan bir kız size de yavşadığında ters bir tepki verirseniz ister istemez üzerine düşünecektir. ''Her erkek bana yavşar, bu çocuk neden böyle bir şey yaptı'' Tarzı sorular kurcalar aklını... Aşkın temel mantığı da budur zaten.
İster uygulayın ister uygulamayın. Doğru uygulandığında güzel işe yarayan bir taktik.

Bununla ilgili bir kaç senaryo örneği verir misin ?

Bununla ilgili bir kaç senaryo örneği verir misin ?
Güzel kızlar güzelliklerini kullanarak bir erkekten istediği şeyi elde edebileceğine inanır. Ve genellikle başarılı olurlar. Ama durumu doğru anlamak ve doğru şekilde tepki vermek önemlidir. Kızı terslersen belki seni diğer sıradan erkekler gibi görmez ama senden nefret etmeye başlayabilir. Şöyle bir örnek üzerinden gidelim:
Barda yanına güzel bir kadın oturdu ve kendisine içki ısmarlamanı istiyor. Diğer erkekler bu isteği doğrudan yerine getirir. Eğer böyle yaparsan sende kadının gözünde onun her istediğini yapan diğer sıradan (ezik) erkekler gibi görünürsün. Bu yüzden "tabi ısmarlarım güzelim" demek yerine "önce sen bana ısmarla, güzel sohbet edebiliyorsan ben de sana bir tane ısmarlayabilirim." Kızı terslemiyoruz fakat ilgimizi kazanmak için önce bunu haketmesi gerektiğini gösteriyoruz. Bizi diğer sıradan erkekler gibi görmesini engelliyoruz. Ve bu durumda içki ısmarlatan taraf daha üstün olduğu için (kız da ısmarlıyorsa bunu kabul edecek) seni reddetme ihtimali ciddi anlamda düşüyor. Hangimiz kendimizden üstün birini reddetmek isteriz ki?

Güzel kızlar güzelliklerini kullanarak bir erkekten istediği şeyi elde edebileceğine inanır. Ve genellikle başarılı olurlar. Ama durumu doğru anlamak ve doğru şekilde tepki vermek önemlidir. Kızı terslersen belki seni diğer sıradan erkekler gibi görmez ama senden nefret etmeye başlayabilir. Şöyle bir örnek üzerinden gidelim:
Barda yanına güzel bir kadın oturdu ve kendisine içki ısmarlamanı istiyor. Diğer erkekler bu isteği doğrudan yerine getirir. Eğer böyle yaparsan sende kadının gözünde onun her istediğini yapan diğer sıradan (ezik) erkekler gibi görünürsün. Bu yüzden "tabi ısmarlarım güzelim" demek yerine "önce sen bana ısmarla, güzel sohbet edebiliyorsan ben de sana bir tane ısmarlayabilirim." Kızı terslemiyoruz fakat ilgimizi kazanmak için önce bunu haketmesi gerektiğini gösteriyoruz. Bizi diğer sıradan erkekler gibi görmesini engelliyoruz. Ve bu durumda içki ısmarlatan taraf daha üstün olduğu için (kız da ısmarlıyorsa bunu kabul edecek) seni reddetme ihtimali ciddi anlamda düşüyor. Hangimiz kendimizden üstün birini reddetmek isteriz ki?
Evet, çok güzel bir örnek vermişsin dostum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8