• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Testesteron. Karısık

Burakdede

Üye
Testesteronla dasssssaklı olmayı birbirlerine nasıl bağlandığını merak ederdim hep...
Testislerde üretildiği için, Testesteron=dassssaklı erkek ği boyle bi biçimde birlestirmisler gibi geliyor galiba.

Dus alırken testosteron hormonu hakkında pek bilgim olmadıgı aklıma gelmisdi. Arastırma ya oyle baslamıs oldum. Simdi o YouTube da internetten bulduğum "Karısık yazımı paylasıyom" alırken testosteron hormonu hakkında pek bilgim olmadıgı aklıma gelmisdi. Arastırma ya oyle baslamıs oldum. Simdi o YouTube da internetten bulduğum "Karısık yazımı paylasıyom"

2. Antrenman Süreniz 1 Saati Aşmasın

Bir saatten uzun bir süre egzersiz yapmak testosteron miktarınızı tüketir ve bağışıklığınızı azaltır.

Bir gün anteraman yapılıp bir gun yapılmamalı.
(Hafta boyunca yüksek ve düşük tekrarlar arasında bir döngü oluşturarak, testosteronunuzu tüketmekten kaçınabilirsiniz. Ağır ve hafif ağırlıklar arası bir döngü oluşturmak, kas gelişimi sürecinde bir kayaya toslamanızı önler.)

Doymuş Yağ Tüketin
çok miktarda kırmızı et ve yumurta yemelisiniz
Bu gıdalarda bulunan kolesterol, vücudunuza sürekli kas gelişim testosteronu tedariği sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Sizin için sağlıksız olandan uzak, doymuş yağın bir dizi sağlık faydası vardır:

Geliştirilmiş kardiyovasküler risk faktörleri (kısmen HDL'yi, iyi kolesterolü arttırma)

Testesteronun artıları

Güçlü kemikler

Geliştirilmiş karaciğer sağlığı

Sağlıklı akciğerler

Sağlıklı beyin (beyniniz esas olarak yağ ve kolesterolden oluşur)

Doğru sinir sinyallemesi

Güçlü bağışıklık sistemi

Testesteronu artıtam besinler
Kırmızı et, yumurta, tereyağı ve hindistancevizi yağı gibi kaynaklardan doymuş yağ tüketmek kas kazanmanıza yardımcı olur.

Karbonhidratı kesmeyin

Östrojen düşürücü gıdalar tüketin
Brokoli ve karnabahar gibi sebzeler ostrojen düsürür

Testesteron hormanını olduren durumlar
El sikmek
Alkol... Tüketildikten sorna da 4 hafta süresinde Testesterononu düsürdüğünü okumusdum
Vejetaryen diyeti
Stres
Daha fazla strese sahip olmanız, daha fazla kortizol hormonu üretip daha az testosteron hormonu üretmenize sebep olacaktır.
İnsanlar hem fiziksel hem de zihinsel strese aynı şekilde tepki gösterir. Daha fazla stres demek, düşük testosteron demek! Stresli durumlardan kaçabildiğiniz kadar kaçının ve stres altında daha sakin bir şekilde tepki vermeyi öğrenin.

3. Sürekli Durumdaki Kardiyo

Daha fazla aerobik egzersiz demek, daha az testosteron demek. Bir dizi çalışma, bisiklet sürme ve uzun mesafe koşuları gibi sürekli durumda kardiyo aktivitelerini yaptığınızda, testosteron seviyelerinizde %30'luk bir düşüş olduğunu göstermektedir.

(Testesteron)
Takviyeler
D vitamini
Çinko
Magnezyum
A Vitamini, K2 Vitamini , Magnezyum, Kalsiyum ve Bor yüksek testosteron seviyeleri ile ilişkili olmuştur. Bu vitaminlerin ve minerallerin hormon düzeylerine olan etkisinin, seviyenizin ne kadar düşük olduğuna bağlı olduğunu unutmayın.

Kardiyo haftada iki gün yirmi dakikayı geçmeden

Ekipmansız yapılan hareketler
Squat
Lunges
Bench press, push up (basit sınav)

Testesteron arttıran besinler
Zencefil
Midye
Lahana ailesi
Brokeli
Karnıbahar
Nar
Yağlar

...çinko da testosteron miktarının artmasını sağlar.Çilek Bal, Zencefil, İncir, Lahana,Ginseng, Kereviz, Fındık,Sarımsak,Kırmızı biber,Maydanoz,Çikolata gibi besinlerin tüketilmesi libidoyu yükseltir.
Kahve de bunlar dan biri...

İkinci karmasık yazım libido olur yaparsam..

Okudum Harika serisi kitaplardan üç bes birseyler ekleyecem

"Aklınıza gelebilecek en kotu kartlar bile olsa, onları asla göstermemeniz gerekir.
Olaylar yaşanır ve biz kartlarımızı(duygular) gizli oynamalıyız.."

Bilgiler bana ait değil okudugum kaynaklardan kısa kesitler.
Daha once buna paylasılmıs olabilir diye aramadım. Birbirinin kopyası felan olmasın diye... Yeni birileri bilmiyorsa haberdar etmis olurum

Stanford

Üye
Hormonlar insan hayatını çok etkiliyor.
Duygular konusunda da sana katılıyorum; Duygular belli edilmemeli.
Duygular çok geçici onu da belirteyim aldanılmamalı. Bugün tabiri caizse bok gibiyken ertesi gün veya birkaç gün sonrası Dünya seninmiş gibi sürebiliyor.

"Ne kadar kötü olduğundan ziyade ne kadar çabuk ayağa kalkabildiğin önemli."
Yazı için teşekkürler