Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Film The Equalizer I - II

Denzel Washington'un baş rolünü oynadığı mükemmel bir aksiyon filmi. Film tam anlamıyla yaşlı alfa erkeğini betimliyor. Robert McCall (D. Washington) zamanında özel bir askeri timde çalışmış, çok sevdiği karısını kaybettikten sonra bu timden ayrılmış ve çevresindeki insanlara yardım etmeye başlamıştır. Tek başına yaşayan günlük hayatında bol bol kitap okuyan, düzenli bir ev hayatı olan McCall bazı olaylar sonucunda tek başına mafyalarla, çetelerle kapışmasını izliyorsunuz. Dışarıdan kimseye zarar vermeyecek biri gibi gözüken ama herhangi bir aksiyona girdiğinde elindeki kredi kartıyla adamın amına koyan yalnız kurt McCall'ın hikayesini herkese öneriyorum. Silahlara, dövüş sanatlarına azıcık ilginiz varsa filmi izledikten sonra o ilgi alevleniyor. Aksiyon filmi arıyorsanız tam sizlik bir film ve filmi izleyip karakteri analiz ettikten sonra alfalığın sadece karı kızla olmadığını anlayacaksınız. Centilmen, kültürlü-bilgili, düzenli bir hayatı olan, hayatında gördüğü her zorluğa rağmen pes etmeyip kendi düzenini kurmaya çalışan bir alfa...
Ayrıca 2 filminde müzikleri ayrı ayrı mükemmel.

_77776839_equaldenzil.jpg

1.filmin müziklerinden

bu da 2.filmin müziklerinden

Birinci film başarılıydı ama ikinci filmde aynı etkiyi yaratmadı bence

İlki kadar olmasa da ikincisi de kaliteli idi bence. Filmde Türkiye sahnesi olmasını isterdim ama doğru düzgün yoktu bile

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8