Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tip Neden Her Şey Değildir?

Selamlarrr beyler nasılsınız ? Ben yavru kurdunuz Emin.Bu aralar anılardan pek fazla bahsediyorum farkındayım ancak yapılan hatalar üzerinden ders çıkarmak her zaman daha kolay oluyor.Evet bugünkü konumuz "Tip Her Şey midir ?".Bunu size yaşadığım bir olay üzerinden anlatarak ve örneklendirerek gideceğim.
Yerinde Kullanılması Bilinmeyen Tip Motorsuz Arabadır
Yağmurlu bir okul çıkışı arkadaşla durağa doğru koştura koştura yürüyoruz ve adeta sırılsıklam olmuşuz.Tam o anda gelen otobüs hayatımızı kurtarıyor ve kendimizi otobüse atıyoruz.Arka taraflara doğru ilerlerken arkadaşın tanıdığı iki kız ile karşılaşıyoruz(Tabi betalık dönemlerim o zamanlar).O anda kızlar arkadaşı görüp selamlaşıyorlar ve 8.5/10 olan kız bir anda ilgi işaretlerini bana yöneltircesine benimle konuşmaya çabalıyor[Gördüğünüz üzere tipin işe yaradığı tek yer burasıdır beyler.Eğer değerlendirilmezse Hakkı Bulut ile potansiyelimiz aynı olur.](Kızla önceden sadece isimlerimizi öğreneceğimiz kadar tanışmışlığımız var)Ancak ben günün yorgunluğu ve birazda yağmurun getirdiği üşüme hissiyatı ile pek girişken bir konuşmada bulunmadım.(Aslında burada kızla ilgilenmeyerek fark etmeden ilk shit testi geçiyorum)Kız beklediği ilgiyi görmeyince zedelenen egosunun üzerine arkadaşa dönüyor ve biraz havadan sudan konuşmalar derken çocuk önceden shit testleri geçememiş belli ki friendzone a atıldığı için hala kıza karşı zaafını muhafaza etmekte.Bunun üzerine konuşmada dominant taraf kız olunca çocuk topu bana atmaya çalışarak kızı başından savmaya çalışıyor(Aslında kızın istediği tam olarak bu)Fakat ben hala fark etmeden de olsa kızla ilgilenmeyerek kızın istediği kozu eline vermiyorum.Aslında buraya kadar gayet ipler benim elimde ilerliyor konuşma.Fakat ipin koptuğu yer şimdi geliyor.Aradan geçen 10 dakikadan sonra koltuklar boşalıyor ve kızlar arkamızda biz önde ikişerli koltuklara oturup ilerliyoruz.Kız henüz bir şey elde edemediğinden yeni shit testler aramakta bu arada.Ve sonrasında aklına en ağır shit testlerden birisi geliyor:Fiziksel Temasa Dayalı Shit Test(Kızlar bunu bilmeden fark etmeden yaparlar.Nereden öğreniyorlar derseniz de E beyler yani her gün farklı bir beta üzerinde test şansları var.Ve fiziksel temas bir betanın en zayıf noktasıdır.)Kız bir anda arkadaşın kulağına eliyle vurarak şaka yapıyor ve çocuk bir tepki vermeyince artık bana rahatlıkla dönebilir.Evet buraya kadar yanlışlıkla da olsa iyi bir şekilde geldik fakat burada çuvallıyoruz.Kızın yaptığı el şakasına dönüp gülerek tepki veriyorum veeee işte sınıfta kaldım.Orada yapmam gereken tam olarak bir tepkiydi aslında.Kıza tepkili bir şekilde ağır bir bakış atmış olmam shit testi tam anlamıya geçmiş olmam demekti fakat tecrübesizlikten dolayı afallıyor ve tüm her şeyi berbat ediyorum.Aslında buradan çıkaracağımız şöyle bir sonuç var;
"Ezber Bozan Kazanır"Sizin o öff ne güzel kız lan dediğiniz kızlara hatta 3/10 belki 2/10 luk kızlara hergün yüzlerce beta yürümeye çalışıyor fakat sürünüyor.Bunun üzerine kız artık o kadar klişe görüyor ki farklı yaklaşımlar arıyor.E tabi bunun üzerine fiziksel görünüş,statü vs koyduğunuzda sonuç kaçınılmaz şekilde olumlu oluyor.Yani klasik hamlelerden uzak durun ve yapılanı yapmayın.Bu yüzden sürekli kendiniz olun diyorum.Çünkü kendiniz olduğunuzda zaten herkesten farklı oluyorsunuz.Neyse gece gece uzatmayalım benden bu kadar kendinize iyi davranın.Unutmayın "Alfa gerektiği yerde gereken hamleyi yapabilen özgün kişidir"Esen kalın.Yavru kurt Emin...

Bunu en basit ve kısa şekilde şöyle anlatabilirdin:
Neden kadınlar makyaj yapar erkekler yalan söyler? Çünkü erkekler tipe kadınlar karaktere bakar.
Özgüveniniz olmadıktan sonra ne kadar yakışıklı olursan ol fayda etmez

Bunu en basit ve kısa şekilde şöyle anlatabilirdin:
Neden kadınlar makyaj yapar erkekler yalan söyler? Çünkü erkekler tipe kadınlar karaktere bakar.
Özgüveniniz olmadıktan sonra ne kadar yakışıklı olursan ol fayda etmez
Başkalarının videolarından çalıp burada sergilemek bana yakışmaz bu yüzden kendi yaşadıklarım üzerinden anlatmak daha doğru.

bu tip olayı her kız için dogru olmayabilir ama cogu kız tipe bakar.uzun boy kas sac vs bunlar zaten özgüven saglayan etkenler.ama adamın tipi yoktur sempatiktir yada agzı iyi laf yapar kızı etkileyebilir.ama ben bu tür adamların bi kız ilk planı olcagını düşünmüyorum.bu adamlar yedekte kalır

Başkalarının videolarından çalıp burada sergilemek bana yakışmaz bu yüzden kendi yaşadıklarım üzerinden anlatmak daha doğru.
Arkadaş şöyle özetleyeyim demiş ve üstüne videolardan alıntı yapmış... :/

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8