Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Tipe çok takmak

Merhaba selamlar Alfaloji ailesi. Ben hesoyam beni bilen bilir. Size bir şey danışmak istiyorum.

Benim en büyük yaptığım hata tipime çok takmak. Bu aralar özellikle buna takıyorum. 184 cm boyunda 66 kilo yapısız biraz sıska bir arkadaşınızım. Bu aralar herşeyin iyiye gittiğini görüyorum. Özellikle 2 hafta içerisinde bir En ağır saha görevlerimden birisine hazırlanıyorum. Lakin keşke böyle bir huyum olmasa dediğim şey ise bu konunun başlığında yazan "tipime çok takmak" durumunu yaşıyorum. Bunu "kendimi tipsiz hissediyorum" durumu gibi algılamayın. Kendimi seviyorum. Açık kahverengi gözlü, açık kumralım. Saç bakımını beceremediğim için aynanın karşısına geçtiğimde saçlarım beni üzüyor. Saçlarım siyah.

Bu durumu yaşamamın sebebi kumral tene kırmızı sivilcelerin verdiği rahatsızlık olarak da algılayabilirsiniz. Ne diyorsunuz bu konu hakkında ? Eminim benim yaşadığım duyguyu ara sıra hisseden vardır.

Merhaba selamlar Alfaloji ailesi. Ben hesoyam beni bilen bilir. Size bir şey danışmak istiyorum.

Benim en büyük yaptığım hata tipime çok takmak. Bu aralar özellikle buna takıyorum. 184 cm boyunda 66 kilo yapısız biraz sıska bir arkadaşınızım. Bu aralar herşeyin iyiye gittiğini görüyorum. Özellikle 2 hafta içerisinde bir En ağır saha görevlerimden birisine hazırlanıyorum. Lakin keşke böyle bir huyum olmasa dediğim şey ise bu konunun başlığında yazan "tipime çok takmak" durumunu yaşıyorum. Bunu "kendimi tipsiz hissediyorum" durumu gibi algılamayın. Kendimi seviyorum. Açık kahverengi gözlü, açık kumralım. Saç bakımını beceremediğim için aynanın karşısına geçtiğimde saçlarım beni üzüyor. Saçlarım siyah.

Bu durumu yaşamamın sebebi kumral tene kırmızı sivilcelerin verdiği rahatsızlık olarak da algılayabilirsiniz. Ne diyorsunuz bu konu hakkında ? Eminim benim yaşadığım duyguyu ara sıra hisseden vardır.
Dostum seninki bir sorun değil. Sivilceli bir cildi olan , saçları kötü görünen herkes aynaya geçince “Tipe bak amk” der. Yapıcağın şey kendinde kusur olarak gördüğün etkenleri düzenlemek

Knk öncelikle bir fikir birliğine varalim; kendini tipsiz hissediyorsun, kendini kandırma! Eğer bir sorunu çözmek istiyorsan kendinle yüzleşmelisin. Sıska vücudunla barışık değil düşman ol ve git spor yap kilo al. Tipin için yapman gereken tek şey cilt bakımı ve güzel bir saç stili ama unutmaki bunları yapman seni kendine sevdirmez. Sen kusurlarını sevdiğin zaman kendini sevebilir ve bu sorunu aşabilirsin.

Seni iyi anlıyorum çünkü; ben de tipime, sivilceme çok takan biriydim. Bodybuilder olduğum için çok fazla yumurta yerdim ve yüzümun her tarafı sivilce dolardı.

Ben bu sorunu kendimi elimden geldiği kadar çirkinleştirerek, çözdüm. Gittim saçımı sıfıra vurdum. Kaş ortası bıraktım. Sivilceler için bakımla uğraşmadım. Ve bu şekil de kendime pozitif telkinler vererek en çirkin halimi bile sevmeye zorladım. Sonuç mu şuan kendimi çok seviyorum, bakım yapmama rağmen yüzümde hala onlarca sivilce var ama takmıyorum. Çünkü ben kusurlarımla mükemmelim.

saç bakımı inan en kolay şeydir şu hayatta alt tarafı yuvarlak silindir bir berber tarağı en yakın çarşıda 5 tlye bulursun max. , saç kurutma makinesi duştan çıkınca kaldırıyosun istediğin gibi şekil veriyosun saça.Benim içinen önemli şey doğarken aldığın yüz yapısı . bu herşeydir dostum

Saçını uzat bir süre sonra istediğin şekile sokabilirsin. Zaman ister ama sonucu iyi olur.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8