• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Ültimatom

Mrx

Üye
Selam alfaboylar.

Size biraz Ültimatom'dan bahsedeceğim. Önce ültimatom için TDK ne demiş bir bakalım.
1. isim Bir devletin başka bir devlete verdiği ve hiçbir tartışma veya karşı koymaya yer bırakmaksızın, tanıdığı sürede isteklerinin yerine getirilmesini istediği nota
2. Uyulması gereken kuralları kesin bir dille anlatma
Yani TRP meali, karşındaki insanlara "Ben alfayım, benim dediğim olacak. ", "Olum alfa benim hayırdır." tarzı şeyler söylemendir. Bu şekilde, Alfalığı, Kırmızı Hapı yuttuğunu, göstermeyi beceremeyip dile getirmek, ültimatom vermektir. Bu sadece Kırmızı Hap için değil, her konu için geçerli. Mesela ilk defa basketbol oynayacağın bir ortamdasın, eğer "Abiniz LeBron, içinizden geçeceğim." dersen yine ültimatom vermiş olursun. Bunun yerine hünerlerini sahada göstermen lazım. Ortam seni yüceltmeye başlayacaktır ve ortamda zirveye çıktığında, konu geldiğinde "Allah vergisi napalm krlglgl" gibi konuşsan bile göze batmayacak, herkes eğlenecektir.

Buradaki basketbol örneğini herşeye uyarlayabilrsin ama TRP ye, Alfalığa asla. En zirvede dahi olsan "Ben doğuştan Alfayım" gibi konuşma yapmamalısın.

TRP, Fight Club gibidir.
Kural 1, Fight Club hakkında konuşmak yok.
Kural 2, Fight Club hakkında konuşmak yok.
Kural 3, Fight Club hakkında konuşmak yok.

Ültimatom ile ilgili şunu unutmamalısın.
Kural 1, TRP hakkında konuşmak yok.
Kural 2, TRP hakkında konuşmak yok.
Kural 3, TRP hakkında konuşmak yok.

Eğer ortamda Alfa sen değilsen, kendini geliştir ve ortam değiştir. Hali hazırda Alfası olmadığın bir ortamda iktidarı ele geçirmek çok zordur. Yeni bir ortama girip Alfa olduğunu belli ederek iktidarın sende olması ise, eski ortamında lider olmaya uğraşmaktan, çok daha iyi ve kolay olur.

Son düzenleme: