Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İntihar bir seçimdir

Evet beyler bu belkide sizle son yazım olacak bugün bu sorunu kökünden halledeceğim ya intihar edicem ya da yaşamayı seçicem bunca acıalra rağmen size biraz 2018 im
nasıl geçti ondan bahsedeyim 2018 benim için berbat geçti bunca acıya nasıl katlandım bilmiyorum ilk başta yazın abim testis kanserine yakalandı bir yumurtalığını aldılar. sonrada ablam iç kanama geçirdi ameliyat oldu. zor kurtuldu sonra annem kansere yakalandı ve en son olarak babamda kalpten ameliyat oldu evet 2018 imin nasıl berbat geçtiğini gördünüz ve bugün işten kovuldum annemin yanında durmak zorundaydım hastanede patrona mesaj atmama rağmen kontörüm olsa arardım ama yoktu ve sırf bu yüzden kovuldum şuan evde kendimi asıcak bir ip hazırladım astım tavana ve bunları size yazıyorum artık bir seçim yapmanın vakti geldi yaşamla ölüm arasında buraya yazmamın nedeni ne bilmiyorum ama sizi kardeşim gibi abim gibi gördüm hep sevginin mutlulugu biraz da olsa sizle öğrendim ve artık ne yapıcağımı bilmiyorum sizden yardım istiyorum bana yardım edin lütfen yalvarırım beni kurtarın artık bu çileden yoksa ölümü seçicem bu kadar acıya artık dayanamıyorum bir insan bu kadar acıyla sınanır mı onuda bilmiyorum ama lütfen yardım edin bana

Son düzenleme:
Hep bir ışık var karanlığın sonunda...
Fakirin ekmeğide olsa umut gerekli bazen,elinden geleni yapıp umutlanmak bunu yap sende...

İntihar ettiğinde her şey düzelecekse et. İntiharı ben uykuyla bağdaştırıyorum. Uyuduğunda bütün dertlerini sıkıntılarını unutmuş oluyorsun ama o sorunlar var olmaya devam ediyor. Aynı şekilde olacak. Sen intihar edersen problemler düzelmeyecek aksine daha da artacak. Ailen üzüntüden daha da kötü hale gelecek.

İntihar çözüm değil kaçıştır. Birkaç ay önce benzer durumdaydım. Sağlıkla alakalı değil ama berbat şeyler yaşadım. Borç batağına girdim, kaldıramayacağım şeyler öğrendim, tek çözüm intihar gibi görünüyordu. İntihar etmiş olsam öğrendiğim şey zaten yaşanmış olacaktı yani intihar etmem o şeyin yaşanmasını engelleyemezdi. Hala aklıma geldiğinde zoruma gider ama en azından hayattayım.

Para meselesi ise dert etmen gereken son şey. Tamam zorluklar çekeceksin belki daha zor günlerin olacak ama sürekli böyle gitmeyecek. Zamanın ne getireceği inan belli olmuyor. Sen mücadele etmeye devam et yeter ki.

Hepinize teşekkür ederim intihar etmedim etmenin saçma olduğunu düşündüm bir an aklıma İsmet özelin bir sözü geldi
ismet özel: 40 yaşıma kadar hep intiharı düşündüm, ama 40 yaşımdan itibaren insanların intihar etmeye değmeyeceklerini düşünmeye başladım. bana göre intihar, geride kalanlara yönelik ağır bir suçlamadır. bu mesajı verebileceğin tıynette insan olmadığını düşününce de intihar etmiyorsun.
Yaşamalıyım çünkü hedeflerim var bir amacım var dünyaya gelme sebebim de bu amacı yerine getirmek intihar etseydim kaçmış olacaktım korkuyla sadece kaçmış ama sonra düşündüm değmeyeceğini anladım Acılar beni olgunlaştıracak ve güçlü bir insan olacağım sonunda kendime artık daha fazla inanıyorum bugün daha da farkına vardım her şeyin bana yardım ettiğiniz için size çok teşekkür ederim tekrardan sağlıcakla kalın

Hayata savaşmak için geldin. İlk kez doğduğunda popoya şaplak yemeyen Bebek var mıdır? Yada ilk kez akciğerlerinde oksijeni hissettiğinde canı acımayan var mıdır.
Hepsi bir savaş ve bir mücadele. İstediğin hayatın,paran, aşkın,ailen. Hiç bir şeyin olmasa bile bir nefesin var. O yüzden yaşa yaşamayı bil. Savaş.

intihar kaçıştır.

ama insan daha doğrusu her canlı yaşamaya meyillidir. bir boşluğa düştüğünde , bir hayal kırıklığı yaşadığında , umudun kırıldığında aklına intihar edeyim de kurtulayım düşüncesi gelir. çünkü yaşadığın acı çok ağırdır. fiziksel acı gibi değildir zihinsel acı. fiziksel acı seni hayata bağlar ama zihinsel acı seni hayattan koparır. her şey anlamsız gelir. kırılmışsındır , üzülmüşsündür her şeyden önemlisi umudun hayalin yok olmuştur. insanlar bu doğrultu da intihar etmek veya kendisini insanlardan soyutlamak ister. mesela geçenlerde aklıma şu düşünce geldi. yaptığım tek bir hata var o da bilgisayarımı kapatıp reel hayata girmek. çünkü bilgisayar eğlenceli. kendini kaptırdığın zaman bazen üzülsen de hep umudun oluyor. atıyorum bir oyunda bir bölümü geçemedin sinirlendin , üzüldün ama aynı bölümü tekrardan oynama şansın var. kazanacaksın illa ki. ama reel hayat böyle değil. reel hayatta şanslar , tesadüfler ne derseniz deyin insana bir kez gelir. aynı anı bir kez daha yaşayamazsın. çünkü kontrol sende değildir.

fakat dediğim gibi canlılar güdüsel olarak yaşamak ister. ve seni intihar düşüncesinden alıkoyan güdülerin. bir anda bir umut doğar hatta dersin ki bundan sonra ben ne istersem o olacak kimseyi dinlemeyeceğim. kıvılcım gibi parlarsın ama tekrardan motivasyonun düşer ve bu kısır döngü halini alır.

Bu konu benim de düşüdüğüm ve fikir yürüttüğüm bir şey. Aslında gelecekte herhangi bir yerden umut olduğuna ya da her karanlığın sonu vardır lafına inanmıyorum. Hayat olduğu gibidir. Başınıza gelecekler, gelmiş olanlar belirli seçimlerin olasılıkların sonucudur. Her şeyden önce insan zihiniyle düşünüp bir faaliyete karar veriyorsa ki intihar öyledir içgüdüsel olarak yaşamaya meyilliyiz. Neden diye sormak lazım. Asıl soruna odaklanıp çözüm bulunabilir bana göre. Yine de belki intihar seçen insanlar olabilir sonucta her intihar depresyondan ya da hastalıktan olmaz. Doğru bu belki de bir karardır ama getirisi ve götürüsünü iyi hesaplamak lazım. Neredeyse çoğumuz zihnimizin ve duygularımızın esiri oluyoruz. Bu durumda ne kadar doğru bir karar olur tartışılır. Bence her şeyden önce yeni bir şansı hak ediyoruz.

Zamanında ben de intiharı düşünmüştüm. Ama sonra bunun üstesinden gelebildim. Hayat zaten kısa, bu kısacık hayatta çektiğin acılara dayanamayacak kadar güçsüz ve korkak mısın diye sormuştum kendime. Eğer cevap hayırsa bunu kanıtla o zaman dedim. Kendimi gaza getirdim 😀
Bir de gelecekte neler olacağını merak ediyordum. Kim bilir belki teknoloji çok hızlı ilerler ve sıradan insanlar bile kolayca gezegenler arası seyahat edebilir hale gelir. İlerde arabaların çoğunun elektrikli olacağı söyleniyor mesela bunu görmek isterim. Bu şekilde düşünmem intihar düşüncesinden vazgeçirdi beni ve bir daha da hiç öyle bir şey düşünmedim.

İntiharı kafana koyduysan kaybedecek hiçbir şeyin yok demektir bu da istediğin her şeyi yapabileceğin anlamına geliyor. Günün sonunda zaten öleceksin bunu aceleye getirmenin manası ne ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8