• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Umrumda mı acaba ?

Tyler

Üye
Selam dostlarım , ben Rigor.
Hayatın kendisi sayesin de forumdan birazcık uzak kaldım. ara sıra yine de yazmaya çalışacağım.
Beyler ben biraz olsa da dış görünüşe takıntılı bir insandım.
Dışarı çıkmadan önce bir 10 kez kendime bakıp çıkardım dışarıya.
Artık bu ben de psikolojik rahatsızlıklar yaratmaya başlamıştı, ve ben de buna bir dur demek istedim.
Korkumu aradım , ben ne yapmaktan rahatsızlık duyarım dedim kendime. düşündüm taşındım ve en önemsediğim şey '' SAÇIM '' olduğuna kanaate vardım.
saçlarım uzun ve örgüleyip dışarı çıkarım genel de.
ben dedim ki madem insanların bazı bakışlarına ve düşüncelerine biraz önemim kalmış , onları da silip atayım da toplum baskısı denen bir uyum kalmasın dedim içim de.
Bazen böyle fedakarlıklar yapmak gerekir , '' KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURSA DA ''.
Okul çıkışı kendime dedim ki ; benim kulaklar birazcık kepçe ve burun da biraz büyük. ben bunları takıyorum biraz , peki ortaya çıkarırsam ve bu duruma artık rahatsızlık duymazsam nasıl olur ? denedim ve gördüm.
Saçlarımın yanlarını 0 a vurdum.
Tahmin ettiğim gibi kulaklar ortaya çıktı , burun da biraz büyük.
Bildiğin insanlar gördüğün de ya yollarını değiştiriyor , ya görmezden geliyor , ya da meraklı bir şekil de bakıp ; ben baktığım da bakışlarını kaçırıyor.
Bir kaç gün geçti ve insanların bakışlarının anlamlarını ve düşüncelerini anlar oldum.
O ön yargıyı ve o sikik düşünceleri anlar oldum.
Dedim ki hatırlar mısın ? sende de bu ön yargı vardı. Peki böyle düşünmene sebep olan şey neydi ? ''Sen de , o duruma düşmemen. '' tek durum buydu.
o duruma düştüğüm de her şeyi daha iyi anlar oldum.
Kimi insan saçımın yanları 0 bana yakışmadığını bildiğim halde güzel olmuş demesi '' çekinerek ''.
Kimisinin de ( Gerçek ) Dost bildiğim '' y*rrağım gibi olmuş '' demesi.
Güzel olmuş diyenlere '' Doğruyu söyle şurada bir soru sordum dememle '' kızmayacaksın ama tamam mı deyip '' birazcık kötü olmuş '' demesiyle karşılaşmam.
İşte insanlar böyledir be dostlarım. Bir şeyler kazanmak için , bir şeyler kaybetmek gerekiyor bu dünyada.
Ben çok şey kazandım , bu kaybettiğim şey sayesin de. kaybettiğimden pişman mıyım diye sorarsanız ; gram pişmanlık yok 3 hafta sonra yine uzayacak.
kaybettiğim tek şey bir kıl parçasından başka bir şey değil.
fakat kazandığım ise ; PAHA BİÇİLMEZ BİRER DÜŞÜNCELER.
-İnsanları daha iyi anlar oldum.
-Dünyaya bakış açım ve düşüncelerim değişti.
-Kızlarla konuşma şeklim daha doğal ve daha olgun oldu.
- Daha çok şey var fakat açıklanacak gibi değil.
Bunları kazanmam sadece saçımı 0 a vurmamdan kaynaklanmıyor , korkumun üzerine gidip onu yenmemle , cesaret gösterip , cesur davranıp bunu başarmamdan kaynaklanıyor.

Cesur davranmaktan korkmayın.
Bir şeyler kazanmak için , bir şeyler kaybetmek gerek.

tau2che

Üye
Eline sağlık kankam güzel yazı olmuş. Cesaretini tebrik ederim. Dibe düşmeden maalesef yükselemiyorsun bu hayatta. Saçların eskisi gibi olduğunda özgüvenin eskisine oranla daha fazla artmış olacaktır eminim. Yazarken imlaya dikkat etmişsin, de da ayrıcı tiplerden değilim yanlış anlama. Dikkat ederek yazdığın için söylüyorum; başlıktaki umurumda yazmışsın u düşer umrumda oluyor

Tyler

Üye
Eline sağlık kankam güzel yazı olmuş. Cesaretini tebrik ederim. Dibe düşmeden maalesef yükselemiyorsun bu hayatta. Saçların eskisi gibi olduğunda özgüvenin eskisine oranla daha fazla artmış olacaktır eminim. Yazarken imlaya dikkat etmişsin, de da ayrıcı tiplerden değilim yanlış anlama. Dikkat ederek yazdığın için söylüyorum; başlıktaki umurumda yazmışsın u düşer umrumda oluyor
Elimden geldiğince güzel yazmaya çalıştım kankam. Yazın için ayriyeten teşekkür ederim.

hesoyam

Üye
Ragnar da kel olum :D benimde kulaklarım kepçe biraz. Saçlarım seyrelmeye başladı bende mi 0 a vursam. Hoş azıcık uzayana kadar şapka takarım. Giden geleni aratır. Herzaman ki saçını özlersin.Varsa Arada sırada beğenmeyenleri özlersin çünkü o kısa saçına gelen lafları dinleyecek takatin kalmaz siktir edersin.

Tyler

Üye
Ragnar da kel olum :D benimde kulaklarım kepçe biraz. Saçlarım seyrelmeye başladı bende mi 0 a vursam. Hoş azıcık uzayana kadar şapka takarım. Giden geleni aratır. Herzaman ki saçını özlersin.Varsa Arada sırada beğenmeyenleri özlersin çünkü o kısa saçına gelen lafları dinleyecek takatin kalmaz siktir edersin.
Kank üstler uzun yanlar 0 kulaklar sikiyor bir de burun.