• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Üniversite Tercihim

Dengesiz30

Üye
Katılım
12 Kasım 2018
Mesajlar
32
Yaş
19
Şehir
Bursa
Herkese Günaydın

Trakya Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünü kazandım fakat etrafımdan duyduğum kadarıyla kimse bu bölümü beğenmiyor ve benim şuanda kendi dükkanımızda oto tamir üzerine bir işim var çalışmaya devam etmek mi yoksa tahsil yapmak mı konusunda çok kararsız kaldım sizin görüşlerinizide mutlaka okumak isterim. (Yerleştiğim için seneye üniversite obp puanım yarı yarıya düşüyor 2 sene kaybedeceğim gitmessem)
 

Alpagut

Üye
Katılım
8 Eylül 2019
Mesajlar
67
Yaş
20
Şehir
İstanbul
Merhaba kardeşim.Bir de şöyle düşünmen daha iyi olur.Ogrenciler bu bölümden memnun değilse derslere girecek olan öğretmenler de cansız renksiz ve sıkıcı olacaktır dolayısıyla sana katacağı bir şey yoktur ve de bu bölüm ülkede geri planda kaldığı için açıklarını kapatmak senin için daha zor olacak ben senin yerinde olsam çalışmaya devam ederdim ya da bir sene daha hazırlanırdim.Sanat tarihi pek de iyi bir seçenek değil.
 
Katılım
14 Ocak 2019
Mesajlar
46
Şehir
Adana
Bu bölümü ilgini çektiği, merak ettiğin, öğrenmek istediğin için mi seçtin yoksa meslek hayatına bu yönde devam etmek istediğin için mi seçtin? Eğer ilgi duyuyorsan bu bölümü okumanda bir sakınca yoktur. Merak ettiğin şeyleri öğrenir, ufkunu genişletebilirsin. Ama mesleki açıdan bakacak olursan sanat tarihi bölümünü bitirmen sana hangi kapıları aralayacak? Ales, yds vb sınavları geçip lisansüstü eğitimini tamamlayabilirsen bölümde araştırma görevlisi/öğretim elemanı vb olabilirsin ama bunun dışında ne işler yapabilirsin bilemiyorum. Çevremde hiç sanat tarihi okuyan yok, ülkenin şartlarını ve ülkede sanata verilen değeri düşünürsen doğru bir hamle mi bu yaptığın tartışılır. Ülkede iş bulma zorluğunu göze alıp ta karar vermen daha sağlıklı olacak. Kaybolacak bir sene boşa gitme ihtimali olan bir ömrün yanında hiç birşeydir.
 

Şahruh

Üye
Katılım
16 Temmuz 2019
Mesajlar
23
Şehir
İçel
Babadan zengin olmayanlarımız dışında maalesef bu ülkede üniversiteyi bir meslek erbabı olmak için okuyoruz. Yazdığın bölüm ne yazıkki diğer arkadaşların da söylediği gibi iş imkanı olarak iç açıcı değil. Eğer o alanı çok seviyorsan zorlayıp o konuda akademisyenlik yapabilirsin.Öbür türlü de başka bir meslek edinip hayatını kazanmaya başladıktan sonra zevkine okuyabilirsin.Bu söylediğim faktörler olmasaydı ben de felsefe okumak isterdim ama bana bir iş olarak dönmesi çok zor olduğu için yazmadım. Şimdi ise felsefe kadar ilgim olmasada meslek edinmek için yıldız teknik te bir mühendislik okuyorum. Belki bitirdikten sonra felsefe okurum kim bilir 😊.Ama söylediğim gibi eğer ben bu işe kendimi adarım diyorsan risk alıp akademisyenliğe oynayabilirsin.
 
Üst