• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Üniversiteden arta kalan zamanda ne yapılabilir

Boldwin

Üye
Bu yıl üniversiteye başlayacağım bölümüm Türkçe öğretmenliği, ders programımız belli oldu haftanın 2 günü haricinde çok az dersim var bazı günler yalnızca iki saat dersim var bu biraz moralimi bozdu çünkü boş vakitlerimi nasıl dolduracağım konusunda bir fikrim yok şuan. Herkesten fikir bekliyorum

zerkes1

Üye
Ek işte çalış para biriktir, zamanın kalırsa yine de haftada 3,4 kere spor yap beslenmene dikkat et üniversite zamanı derse çalışırsın * bence *

Maddi durumun iyi değilse part time çalışabilirsin, öğrenmek istediğin herhangi bir şeyin kursuna yazılabilirsin ya da okulun öğrenci kulüplerine katılıp aktif olarak takılabilirsin. Çalışma kısmı zor olur okurken ama maddi açıdan rahatlatır seni, iyi kötü birileriyle de tanışırsın. Kurs işi senin ne kadar kendini geliştirmek istediğinle alakalı bir şey. Çevrenin genişlemesini istiyorsan en faydalısı öğrenci kulüpleridir. Hatta boş vaktim çok çok fazla diyorsan bu kulüplerin yönetim kadrosuna bile girebilirsin. Aktif kulüpler bayağı kalabalık olur ve her bölümden öğrenci olur. Etkinlik organizasyonlarında da yer alırsan eğer seneye okulda selam vermekten elin havada gezer hale gelirsin. Yapmaman gereken tek şey zamanını boşa geçirmek. Yukarıda da yazıldığı gibi okulu bitirene kadar en az bir yabancı dil, iyi derecede bilgisayar bilgisi öğren, sporu hayatına entegre et ve bir enstrüman çalmayı öğren. Okul bittiğinde bambaşka biri olursun.

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bir spor dalıyla uğraşabilir, yeni bir işe girebilirsin. Ya da "mikro uzmanlık" dediğimiz ve çok çaba sarf etmeyeceğin bir alanda uzman olmak için uğraşabilirsin. Meselâ bir yemek en iyi nasıl yapılır, ya da bir yatak/oda en iyi nasıl toparlanır, 20 ayrı dilde nasıl "merhaba" denir vb. ufak konularda iyi olmaya çalışabilirsin.

kardeş ders programına nerden bakılıyor ya bende yeni başlıycam hiçbirşey bilmiyorum