Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Unutulmayanın üzerine

Anlatacaklarımı gerçekten dinleyeceksiniz,nasıl olduğunu falan da bilmek istersiniz ama ben pek anlatmak istemiyorum.
Her şeyden önce ben bu zımbırtılardan sıkılıyorum.Sonra onlarla ilgili bir söz etsem,inmeler iniyor.İyi yada kötü sadece 'daha' sözcüğü kullanılarak diğerle karşılaştırılabileceği iddia ederler.Benim durumumun asıl inanılmaz yanı gerçek olmam.
İnsanoğlu unutmak üzerine programlanıp yeryüzüne indirildi,her şey unutulur sadece bir kaç anı dışında her şey...
Böyle olmasıydı durumu tahmin edebiliyor musun ? O ilk günkü acının tekerrür etmesini,ilk günkü gibi taze ve can yakıcı,her türlü acı geçer gına geliyor Küçük Emrahlar'dan.
Hele ki birine bu denli tutuk kalmak traji komik ,komik ve ben çok eğleniyorum.
Vazgeçilmez olmanın falan bir tüyosu olsaydı o muhakkak en çok bilinmeyenlik olurdu...
Her insanın kendine ait farklı bir dünyası var,en çok sevilmekte şayet en çok dinlemekten geçiyor.
Çok sevilmek istiyorsan:
Dinle.''az laf çok iş.''Tanıdık geldi mi ?

Dikkatinizi çekmemesi çok ilginç,zor olan şeylerin cevabı çok basit olur:
Dünyanın en kültürlü adamı mı olmak istiyorsun?
Oku.
Dünyanın en zengin adamı mı olmak istiyorsun?
Çalış.
Adını tarihe mi yazdırmak istiyorsun
Fazla Çalış.

Basit olan şeylerin cevapları ise karman çorman bir kombinasyonla karşımıza çıkar algı meselesi
Herhangi bir olayı mikroya indirgersen.İşin çok zor,içinden çıkamazsın ki benim umurum değil anlatır geçerim.
İlgi görmek için algını:
Kıyafete,yürüyüşe,kişisel bakıma,diksiyona,kelime darağacına,jestlerine,mimiklerine,dinlediğin müziğe çevirip beynini bunlarla meşgul edersen işin gerçekten çok zor.
Bunları alışkanlık haline getirmen lazım...
Farklılaşmaya çalışıp herkesleşme...

Yapılan bir araştırmada su dolu bir kaba küfür etmiş bilim adamları.Suyun molekülleri değişmiş.Sonuç ne peki ? Gereksiz bir deney mi sence bu ?
İnsan vücudunun yüzde kaçı su ?
Kişisel gelişim uzmanının,okuduğum bir kitabında kaygıdan söz ediyor
Tonin ve Bokotonin adını verdiği vücudun salgıladığını düşündüğü bir hormon(İnsan beyninin hala büyük bir kısmı gizliliğini korumaktadır)
Kaygı ve kaygısızlık anında salgılanan bu hormonlar aslında reddedilme durumunuzu belirliyor.Bir konu hakkında kaygılanırsan,telaşlanırsan,yapamayacagını inanırsan vücut bokotonin salgılıyor ve her şey bir anda ters gidiyor...
Kaygının iyisi kötüsü yok kaygı duyarsan değişen tek şey moleküllerin olmaz bunu da bil.
Konuyu kalıcı hale getirmek için ayrıntılara girmiyorum...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8