• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı kitabından bazı güzel alıntılar

Thaischýs

Üye
Okuyacak kitap mı arıyorsunuz alın size kitap önerisi. Okuyun mutlaka :coffee:
"Her şeyi iyi tarafından görmek" gibi bir şey söylenmekteyse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir."

"Emin olmak gelişmenin düşmanıdır."

"Ölüm bizi korkutur. Bizi korkuttuğu için de onu düşünmekten, hakkında konuşmaktan ve hatta bir yakınımız ölse bile, varlığını kabul etmekten kaçınırız."

"Aristoteles şöyle demiştir: Bir fikri kabul etmeden onunla oyalanmak eğitimli bir zihnin işaretidir."

Freud'un bir zamanlar söylemiş olduğu gibi, "Bir gün geriye dönüp baktığınızda mücadele günlerinizin en güzel günleriniz olduğunu göreceksiniz."

"Genç ve dikkatsizken bize neye dikkat etmemiz gerektiğini öğreten acıdır."

"Tüm ıstıraplarımızı kalıcı olarak dindirebileceğimiz fikrini severiz. Hayatımızın sonuna kadar mutlu ve tatmin içinde yaşayacağımız düşüncesini severiz.
Ama bunların hiçbirini yapmayız."

"Ben ödülü istedim, mücadeleyi değil. Sonucu istedim, süreci değil. Sadece zafere aşıktim, mücadeleye değil.
Ve hayat böyle yürümez. "

1231456

Üye
Bu kitabı tavsiye ederim gerçekten iyidir ki şu söz her şeyi özetliyor
"Ben ödülü istedim, mücadeleyi değil. Sonucu istedim, süreci değil. Sadece zafere aşıktim, mücadeleye değil.
Ve hayat böyle yürümez. "

TheRipper

Fahri Üye
İnternetteki bazı yorumlarda klasik bir “kendine inan” kitabı olup kalitesiz kişisel gelişim kitapları listesine girdiği söyleniyor. Alma hevesim kaçtı

1231456

Üye
İnternetteki bazı yorumlarda klasik bir “kendine inan” kitabı olup kalitesiz kişisel gelişim kitapları listesine girdiği söyleniyor. Alma hevesim kaçtı
Yok hocam o tarz bir kitap değil.Kısaca neleri kafaya takıp takmamız konusun işliyor.Fazla takıntılı insanların okuması gereken bir kitap ama kesinlikle boş değil

TheRipper

Fahri Üye
Yok hocam o tarz bir kitap değil.Kısaca neleri kafaya takıp takmamız konusun işliyor.Fazla takıntılı insanların okuması gereken bir kitap ama kesinlikle boş değil
Hayatta hiçbirşeyi kendinden önemli tutmayan bir adama ne önerirsin ?

Tyler

Üye
Bu kitabı önermem!
Neden korktuğumuz şeyler'den kaçalım ki ?
Birisi bizim rahatsız olduğumuz bir durumu yapıyor diyelim ki. Biz onu umursamayıp, bize o sikik şeyi yapmasını devam mı ettireceğiz takmayarak ?
Bizim zaten bildiğimiz şeyleri anlatıyor bu kitap.
Benim fikrim bu , pek faydası olacağını düşünmüyorum. Almayı düşünüyordum fakat bu kitabı, artık almak için bir sebebi kalmadı.
Dediğim gibi bu benim fikrim , sizin bu konuda ki fikrinizi umursamam da!

1231456

Üye
Bu kitabı önermem!
Neden korktuğumuz şeyler'den kaçalım ki ?
Birisi bizim rahatsız olduğumuz bir durumu yapıyor diyelim ki. Biz onu umursamayıp, bize o sikik şeyi yapmasını devam mı ettireceğiz takmayarak ?
Bizim zaten bildiğimiz şeyleri anlatıyor bu kitap.
Benim fikrim bu , pek faydası olacağını düşünmüyorum. Almayı düşünüyordum fakat bu kitabı, artık almak için bir sebebi kalmadı.
Dediğim gibi bu benim fikrim , sizin bu konuda ki fikrinizi umursamam da!
Korktuğunuz şeylerden kaçın demiyor ki müdehale edemediğiniz şeylerin üzüerinde çok fazla düşünmeyin diyor.Almak yerine pdf olarak okunabilir haklı haksız yönleri üzerine tartışılabilir

Tyler

Üye
Korktuğunuz şeylerden kaçın demiyor ki müdehale edemediğiniz şeylerin üzüerinde çok fazla düşünmeyin diyor.
Eğer ki bunu yapmazsak , bilincimizi özgür kılamayız. Hep bir tereddüt , hep bir kargaşa için de boğulup gideriz.
Bize de bu lazım değil dostum.

whatever

Üye
Birkaç alıntıda ben yapayım madem.

-Ancak başarısız olmayı göze alabildiğin konularda başarılı olabilirsin.
-Acı kaçınılmazsa,hayattaki sorunların kaçınılmazsa o zaman sorman gereken soru "Nasıl bu acıyı durdurabilirim?" değil. "Neden bu acıyı çekiyorum? Hangi amaç uğruna?" olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Mrx
Neyi kafaya takıp neyi takmayacağımızın evrensel net bir cevabı yok.
Kişi kendi hayat tecrübesi ve hayallerine göre, kendisine bir yol haritası çizmeli.
Birisinin salla gitsin diyeceği ve kafaya takmayacağı bir şey için başkası cinayet işleyebilir.