• Yeni gelenler öncelikle Alfaloji Blog'da bulunan yazıları okusun.

Kitap Arıyorum Üstün Erkeğin Yolu

Günümüzde kadınlar daha çok maskülen olurken erkekler de feminen olmaya başladı. Kitap içeriği temelde kadın ile erkeğin nasıl yapılarda olması gerektiğini (eril ve dişi enerji) anlatıyor. Mutlaka okumalısın ;)

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Üstün erkeğin yolu ve Erkeğin özüne giden yol aynı kitaplardır. Sadece farklı yayın evleri farklı isimlerde sunmuşlar. Genel olarak maskülenizmi anlatıyor. Kitap önerisi başlığında paylaşabilirim biraz bir şeyler. Okumadım henüz.

Konuyu güncelleyeyim, dün bitirdim kitabı. Almanızı tavsiye etmiyorum beklediğim gibi çıkmadı. Kadın ve erkek arasında dişil ve eril olmak üzere zıt kutuplar olduğundan falan bahsediyor. Genel tavsiye ise "kadın ağzınıza sıçsa onu eril enerjinizle kucaklayın" şeklinde. Arada shit test'e gönderme falan olabilecek Alfa esintiler yer alsa da genel olarak "Nasıl Beta olunur?" tavsiyeleri de yer almakta. Yine de altını çizdiğim bazı yerleri buraya yazayım, gerisi gereksiz zaten. (Bu arada çeviren Didem Çivici, çevirmenin ön sözünde kitabı öve öve bitirememiş. Nedenini anladığınızı düşünüyorum.)

"Atölyelerimde ve danışmanlıklarımda bağımsız ve başarılı kadınların günümüz erkeklerinin çoğunun ödlek, çok zayıf ve güvenilemeyecek kadar belirsiz olduklarından şikayet ettiklerini duyuyorum."

"Sınırlı para ya da ailevi zorunluluklar, bir şey yapmayı gerçekten isteyen bir erkeği asla durdurmamıştır. Ancak bu zorluklar, yaratıcı mücadelenin peşinde olmayan bir erkek için bahanedirler."

"Anlamlı hayatlar yaşamış adamlar asla şunlar için beklememiştir: para, güvenlik, kolaylık ya da kadınlar."

"Asla bir kadını memnun etmek için fikrini değiştirme."

"Amacın ilişkinden önce gelmelidir."

Konuyu güncelleyeyim, dün bitirdim kitabı. Almanızı tavsiye etmiyorum beklediğim gibi çıkmadı. Kadın ve erkek arasında dişil ve eril olmak üzere zıt kutuplar olduğundan falan bahsediyor. Genel tavsiye ise "kadın ağzınıza sıçsa onu eril enerjinizle kucaklayın" şeklinde. Arada shit test'e gönderme falan olabilecek Alfa esintiler yer alsa da genel olarak "Nasıl Beta olunur?" tavsiyeleri de yer almakta. Yine de altını çizdiğim bazı yerleri buraya yazayım, gerisi gereksiz zaten. (Bu arada çeviren Didem Çivici, çevirmenin ön sözünde kitabı öve öve bitirememiş. Nedenini anladığınızı düşünüyorum.)

"Atölyelerimde ve danışmanlıklarımda bağımsız ve başarılı kadınların günümüz erkeklerinin çoğunun ödlek, çok zayıf ve güvenilemeyecek kadar belirsiz olduklarından şikayet ettiklerini duyuyorum."

"Sınırlı para ya da ailevi zorunluluklar, bir şey yapmayı gerçekten isteyen bir erkeği asla durdurmamıştır. Ancak bu zorluklar, yaratıcı mücadelenin peşinde olmayan bir erkek için bahanedirler."

"Anlamlı hayatlar yaşamış adamlar asla şunlar için beklememiştir: para, güvenlik, kolaylık ya da kadınlar."

İkiside de David Deida adlı kişinin kitapları
Arkadaşımla kararlaşıp Mavi Gerçek kitabını ben alacaktım o ise Üstün Erkeğin Yolu nu aldı daha okumadık öncelikli kitaplarımız var fakat okumakta fayda olacağını düşünüyorum bu aralar Erkeğin Kutsal Kitabı ve NLP-Zihninizi Kullanma Kılavuzu nı okuyorum ilkini öneririm size şuan başında olsam da ''Oyun'' mentalitesine zıt olan ifadeler geçmiyor fakat ikinci kitapta var dikkat etmek gerek yine ikinci kitap NLP ye giriş sürecidir

Zaten yapmış olduğunuz davranışların ne olduğunu öğrenirsiniz NLP de ustalaşmak için konu hakkında daha tefferruatlı kitaplar okumak gerek olduğunu düşünüyorum :)

İki kitapta da Didem ablamız yazarı övmüş te övmüş ne var bu kitaplarda acaba dedim zaten aldığımızda..