Uyku sorunu çekiyorum !

Selam beyler başlıktan da gördüğünüz üzere uykumu 9 10 saat yatsam bile tam alamıyorum. Godless'in hazırladığı 4 saatlik uyku şeyine uyacaktım alarmı kuruyorum, çalıyor fakat alarmı susturup geri yatıyorum. Kendimi buna alıştırmam lazımda uyandığımda acayip uykusuz oluyorum. Hiç bir zaman tam enerjimi alamıyorum ve uykusuz oluyorum. Godless'in sunduğu gibi 4 saat uyku ile yaşamak istiyorum daha fazla kitap ve araştırma yapabilmek adına! Sizlerin bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ve iyi forumlar.

Kahvaltı yapıyor musun ? Kahvaltı çok önemli. Bal, yumurta, ceviz, fındık gibi şeyler enerji verir. Bunun dışında okula gidiyorsan 2-3 saatte bir bir şeyler atıştır. Ders çıkışı eve gel bir 25 dk falan yat, gözlerini kapa. Sonra muz ye. Muzda iyi enerji verir. 4 saat çok az. Çoğu insana uygun değil. Ben 6:30-7 saat uyumadan kendime gelemiyorum. Yaptığın şeyleri neden yaptığını, hedeflerini bir düşün. İçindeki ateş sönmüş olabilir. Tekrar bir ateşle.

Selam beyler başlıktan da gördüğünüz üzere uykumu 9 10 saat yatsam bile tam alamıyorum. Godless'in hazırladığı 4 saatlik uyku şeyine uyacaktım alarmı kuruyorum, çalıyor fakat alarmı susturup geri yatıyorum. Kendimi buna alıştırmam lazımda uyandığımda acayip uykusuz oluyorum. Hiç bir zaman tam enerjimi alamıyorum ve uykusuz oluyorum. Godless'in sunduğu gibi 4 saat uyku ile yaşamak istiyorum daha fazla kitap ve araştırma yapabilmek adına! Sizlerin bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ve iyi forumlar.
İnternetten uyku dönemleri ve uyku programlama hakkındaki makaleleri okumanı tavsiye ederim. Biyolojik saatine göre uyku düzenlemesi yapan ve dinç kalkmanı sağlayan programlar var. Lakin naçiz görüşüm uzman birisiyle görüşmen yönünde

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Bağlı bulunduğun Sağlık Ocağındaki doktoruna git, demir, B12 vitaminine baktır bi. Bu kadar çok uyuyup da "hala uykum var" diyenler ya çok tembel,stresli ya da b12 ve demir yönünden eksik oluyorlar. Tabi bunun yanında belli bir beslenme ve uyku düzeni de uyku konusunda baş etkenlerden.

Burundan nefes alabiliyormusun alabiliyorsan senin sorunun daha çok kahve tüketerek plana uyabilirsin
Ben yakında burun ameliyatı için anestezi olacam burundan hiç ama hiç nefes alamıyorum iç yapısı büyük etler şişmiş olduktan sonra oksijen diyaframım yerine ciğerime gidecek daha dinç olacam:) eğer öyle bir sorunun olduğunu düşünüyorsan KBB polikliniğine gidebilirsin ama dediğim gibi öyle değilsen bu senin hatan mayışık olmanı sağlayacak hiç bir etkenin yok

9 saatle alamıyorken 4 saate indiremezsin 8 le almaya çalış sonra indirirsin yavaş yavaş cidden sorunun varsa vitamin takviyesi al doktora gidip

Burundan nefes alabiliyormusun alabiliyorsan senin sorunun daha çok kahve tüketerek plana uyabilirsin
Ben yakında burun ameliyatı için anestezi olacam burundan hiç ama hiç nefes alamıyorum iç yapısı büyük etler şişmiş olduktan sonra oksijen diyaframım yerine ciğerime gidecek daha dinç olacam:) eğer öyle bir sorunun olduğunu düşünüyorsan KBB polikliniğine gidebilirsin ama dediğim gibi öyle değilsen bu senin hatan mayışık olmanı sağlayacak hiç bir etkenin yok
Burun kırık ve et var. Bundan olacağını sanmıyorum fakat doktora gitmekte bir fayda var aynen.