Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uykuna Meydan Oku!

Psikolojik olarak mı böyle hissediyorum yoksa değişim mi var bilmiyorum ama şu an uyku azaltma evresindeyim. 7 saat uyuyorum bu etapta. Yüzüyorum, vücut geliştirmeyle uğraşıyorum, saatlerdir dışarıda dolaşıyorum ve enerjim bitmedi. 8 saat ve üzeri uyurken enerjisiz bir şekilde yapıyordum bütün bunları. Yapıyordum ama yorgun argın zombi modda ağır çekimde yapıyordum. Şu an söylediğim gibi enerjim yerinde hala ve bolca aktivite yaptım. Her gün 15dk azaltıyorum ve azalttığımı bile fark etmiyorum. Hatta alarmı 7.30'a kurdum diyelim saat 6.50 gibi kendiliğimden uyanıyorum alarmı duymadan. Enerjimde yerinde oluyor harika bir duygu. Gidişattan memnunum ben.

sanırım psikolojik olarak. ya da başka bir şey. bilmiyorum. bir anda hevesim gidiyor ve sadece uyumak istiyorum. ama uyuyup uyandıktan sonra ki bu uyku 15 dakika civarı oluyor sonra bir enerji geliyor konuşmak istiyorum vs.

Ben de şöyle bir şey oluyor 10 da yatıyorum 7 de kalkıyorum 12 de de aynı şey 10 da yatıp 6 da kalkmaya çalışıyorum kalkamıyorum hormonlara göre tam tersi olması lazım aslında

Hepinizin belli kalıpları var ve onun dışına çıkmaktan, yeni şeyler denemekten korkuyorsunuz. Yazıyı tamamen okudun mu bilmiyorum ama bir anda indirin demiyorum. Günlük 15 dakika azaltarak indirin diyorum.

Rahatlığımızı bozmamak için hep başkalarını referans alıyoruz. M*stürbasyon yapmayı önermiyoruz mesela ama önerenler var. Hatta kimileri yapmamanın zararlı olduğunu söylüyor. Ben onlara güvenemeyip bıraktım ve eskiden zombi gibiydim enerji bakımından sıfırdım, şimdi ise yeterince enerjim var zamanım yok. Demek istediğim eğer o m*türbasyonun zararsız olduğunu söyleyenlere inansaydım şu an zaman problemim olmayacaktı. Sadece en güzel p*rnoyu bulmak için hızlı vpn arıyor olacaktım. Bugün bu siteyi kurduysam bunu kesinlikle m*stürbasyonu bırakmama borçluyum.

Insanlar konuşur, birileri A doğru derken diğerleri hayır B doğru der. Bazı şeyleri tecrübe edip kendimiz karar vermeliyiz.

Burada kimseye zorla bir şey yaptırmaya çalışmıyorum yapmazsınız zaten. Denemek isteyen deneyebilir. Eğer faydasını görmezse, alışamazsa bırakırlar.

Ben de bu dertten müzdaribim, uykuda geçen zaman bana da çok boş geliyor bazen ve hatta kendime sinir oluyorum ne yalan söyleyeyim, yöntem ilgimi çekti.

Bu arada tabii mast konusunda aynı düşünmüyorum, sağlıklı sperm döngüsü için, seks hayatı olmayan dönemlerde haftada 1-2 defa yapılmasında bir mahsur yok, ki zaten faydalarına yönelik makleler de mevcut, tabii, insan odaklandıktan son ra herşeyi yapar o ayrı, 10 gün sıçmayacağım dese belki onu da başarır da neticede ikisi de gerekli.

Bununla beraber
, şu uyku olayını notlarıma bir yerlere yazıp deneme fikrindeyim ama, bakalım ne kadarını başarabileceğim.

Merhabalar cümleten.

Yaklaşık 3 haftadır uykumu azaltmaya çalışıyorum. Bilinçsiz bir şekilde sadece kendim deneyerek yapıyorum bunu. Sonrasında bu konuyla alakalı aklıma bir kitap geldi. Uzun zamandır okuma listemde olan ama bir türlü okumaya fırsatım olmayan kitabı dün bitirdim. Kitabın ismi "Sadece Aptallar 8 Saat Uyur". Birçoğunuz biliyordur, Erdal Demirkıran'ın kitabı. Okuma listemin en başına koymayarak hata etmişim meğer. En başta bu kitabı okusaymışım şimdiye kadar birkaç kitap fazla okur, birkaç belgesel daha izler, kendime daha fazla zaman ayırabilirmişim

Biraz size kitaptan bahsedeceğim. Kitapta dünyanın kaderini değiştiren bilim adamlarının uyku sürelerini ele almış. Kimi 4 saat kimi 2 saat kimi 3 saat uyumuş. Hepiniz ortalama 20 yaşındasınız. Bunun ilk 15 yılının nereye gittiğini bilmiyoruz. Nereye gittiğini bilmiyorsak boşa gitmiş demektir. Bilincimiz, düşünce yapımız yeni yeni oturmaya başlıyor. Kim ne derse desin bundan önceki zamanlarımızın birçoğu boşa gitti. Son 1-3 senemizi en verimli şekilde değerlendirmeye başladık. 15 yılda başaramadıklarımızı son senelerimizde başardık. 15 yılda farkında olamadığımız gerçeklerin farkına son yıllarda vardık.

Dünyanın kaderini değiştiren bütün adamların ortak özelliği çok fazla çalışmış olmaları. Amaçları doğrultusunda çok ama çok fazla çalıştılar. Hatta 1 ömür değil 2 ömür çalıştılar. Bizler ömrümüzün 3/1'ini uykuya bağışlarken o adamlar uykusundan feragat edip 1 ömür daha kazandılar. O 1 ömürü de amaçları doğrultusunda harcadılar. Bugün bu imkanlara sahipsek o adamların uykusundan feragat etmeleri sayesindedir.

Yıllarca bizleri kandırdılar diğer her konuda olduğu gibi. Gündüzün şerri gecenin hayrından iyidir dediler. Gece gece icat çıkarma dediler. Yetişkin bir insanın günde 8 saat uyuması gerek dediler. 8 saatten az uyuyana sorunlu gözüyle bakıp fazla uyuyanı hiçte yadırgamadık. Hatta marifetmiş gibi bunu dillendirdik. Gerçek şu ki yetişkin bir insana günde 4-6 saat uyku yeterli.

Günlük 4 saat uyuduğunuzu hatta 4'ü boş verelim 6 saat uyuduğunuzu farz edin. Her gün fazladan 2 saatiniz olacak ve ayda 60 saat demek. 60 saatte birçok kitap okuyabilir, şiir ezberleyebilir, araştırma yapabilir, hobi edinebilirsiniz.

Ne gerek var yahu bana günlük 16 saat yetiyor diyebilirsiniz. Sizi bilmem ama bana yetmiyor. Hedefiniz sadece karı kız ise bu süre size yeter de artar. Başka hedefleriniz var ise iş değişir. Kendimden örnek vermek gerekirse hedefi olmayan bir insan olarak yaşadım bu zamana kadar. Kafam nereye estiyse oraya gittim. Ne istediysem onu yaptım. Yarını düşünerek değil günü geçirmelik yaşadım. Bir süredir ise önüme hedefler koyuyorum. Küçük hedefler koyuyorum ama o hedeflerin ileride bir çığ olacağını biliyorum. Mesela her gün 5 yabancı ile hoşsohbet yapıyorum. Sizin için hiçbir anlam ifade etmeyebilir hatta basit bile gelebilir ama 1 yılın sonunda 1825 kişi ile muhatap olmuş olacağım. Haftalık 1 kitap bitiriyorum, basit görünebilir ama yıl bazında hesapladığınızda en az 40 kitap okumuş olacağım. Haftalık 1 film izliyorum aynı şekilde yıl sonunda en az 40 film izlemiş olacağım. Kur'an okumaya başladım, günlük 10 sayfa okuyorum 60 günde bitmiş olacak. İngilizce kursu satın aldım ve günlük 3 ders izliyorum toplamda 180 ders yani 60 günde bitmiş olacak. Haftalık 1 şiir ezberliyorum yıl sonunda en az 40 şiir ezberlemiş olacağım. Sosyal medya hesaplarımı kapattım, numaramı değiştirdim, iademi kuvvetlendireceğim sosyal medya konusunda. Gördüğünüz gibi kısa ama yıl sonunda genel kültür donanımımı 5-10 katına çıkartacak şeyler. Bunların haricinde dahası da var ama bu konu için bu kadarı yeterli.

Bütün bunları yapıyorum ve günün sonunda pek bir zamanım kalmıyor. Aslında yeterli olur 16 saat ama YKS kursuna gidiyorum ve günümün büyük çoğunluğu orada geçiyor.

Kendimi geliştirmek ve hedeflerimi başarabilmem için zamana ihtiyacım var. Bu zamanı yaratmakta kendi elimde. Siz de katılmak isterseniz bahsettiğim kitaptan bir görüntü atıyorum. Ona göre kendinize uyarlarsınız programı. Ben normal zamanlarda günlük 7-8 saat uyuduğum için bu programa göre ayarlayacağım kendimi.

Olay şu:
1.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 08:00'da uyanıyorsunuz.
2.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 07:45'te uyanıyorsunuz. 3 gün boyunca sabah 07:45'te uyanıyorsunuz.
3.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 07:30'da uyanıyorsunuz.
4.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 07:15'te uyanıyorsunuz.
5.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 07:00'da uyanıyorsunuz.
6.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:45'te uyanıyorsunuz.
7.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:30'da uyanıyorsunuz.
8.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:15'te uyanıyorsunuz.
9.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:00'da uyanıyorsunuz.
10.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 07:00'da uyanıyorsunuz. Ertesi gün de aynı şekilde yapıyorsunuz. Burada amaç hipotalamusunuzu eğitmek.
11.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:45'te uyanıyorsunuz. 3 gün boyunca 06:45'te uyanıyorsunuz.
12.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:30'da uyanıyorsunuz.
13.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:15'te uyanıyorsunuz.
14.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 06:00'da uyanıyorsunuz.
15.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 05:45'te uyanıyorsunuz.
16.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 05:30'da uyanıyorsunuz.
17.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 05:15'te uyanıyorsunuz.
18.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 05:00'da uyanıyorsunuz.
19.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 04:45'te uyanıyorsunuz.
20.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 04:30'da uyanıyorsunuz.
21.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 04:15'te uyanıyorsunuz.
22.İSTASYON: 00:00'da uyuyup sabah 04:00'da uyanıyorsunuz.

22. istasyona ulaştığınızda 10 gün boyunca 4 saat uyuyacaksınız. Eğer bünyeniz 10 gün içerisinde alışmazsa 4 saatlik uykuya ideal uyku sürenizi bulana kadar 15'er dakika arttıracaksınız. Diyelim 5 saat uyuduğunuzda kendinizi dinç hissettiniz hep o sürede kalacaksınız o sizin ideal uyku süreniz.

Başlamadan önce bir iki bilgilendirme yapmak istiyorum.
  • Uykuya 2 saat kala bir şey yemiyor içmiyorsunuz. (Su hariç elbette.)
  • Uyurken sağa sola doğru kıvrılmıyor, cenin pozisyonuna girmiyorsunuz. Düz şekilde yatarak uykuya dalmayı bekliyorsunuz.
  • TV karşısında veya müzik dinleyerek uyumuyorsunuz.
  • 4-6 saat arasında uyumaya başladığınızda öğlen 11:00-13:00 aralarında 30-45dk uyuyabilirsiniz.
  • Üzerinize örttüğünüz yorganı, battaniyeyi kafanıza kadar çekmiyorsunuz.
  • Mast*rbasyon ve p*rnodan uzak duruyorsunuz. Enerjiye her zamankinden daha fazla ihtiyacınız var.
  • Diyelim gece 00:00'da uyuyamadınız ve saat 01:00'da uyudunuz. Alarmınızı o günkü uyku süresine göre kurun. 01:00'da uyuyacaksanız eğer sabah 09:00'a alarmı kurun mesela.
Yaklaşık 30 günlük zorlu bir sürecin ardından hayatınıza günlük en az 2 saat kazandırmış olacaksınız. Bence bu sürece katlanmaya değer.

Ekli dosyayı görüntüle 468
Kitabi ben de okudum.

Beyhan BUDAK in soylediikleri ve benimde destekledigim bir videosu var.

Kisaca videoda. Bunun yanlis bir kitap oldugunu kisilerin ozellikleri farkli olduguna bundan dolayi herkesin uyku ihtiyaci farkli oldugna deginiyor.

Sahsen ben kitabi okuduktan sonra denedim. 6-7saate kadar indirebildim. Tum israrlarim sonucu sabah 5te kalkiyorum.
Daha erkene cektigimde ise dikkatsizlik gibi rahatsiz edici ozellikler bas gosterdi.

Yani kitabin siz3 sundugu gibi degil kendinize gore ayarlayin. Yoksa her sey sarpasariyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8