Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uykusuzluk Deneyi

Bencede dene. Ama şimdiden söylüyorum. Gece canın sıkıldıgı için uyuyacaksın
31 çekmeyi düşünüyordum 15 dk aralıklarla hhBzjjsa. Bu süre boyunca filmler izleyeceğim, makale kitap okuyacağim. Videolar vs kendimi gelişime sokacağımm.

Helal be. Forumdaki tek ruh hastası olmadığımı bilmek beni sevindirdi.
Hangi mezarlığı tercih edersin? Zincirlikuyu iyi midir?

Ha bu arada Style yapmıştı benzerini. O 4 saate bir 15dk uyuyordu onun gibi yapılabilir. Dene kankam ama kendine zarar vermeden dene.
?? Devlet mezarlığı iyidir. Halisünasyonlar yinede olur mu 15 dk uyusam yine de?

Önerim var, yapma. Saçma bir fikir, bünyenin uykusuzluğa alışması için yapabileceğin hiçbir şey yok. Uyku sürelerini kısaltabilirsin o kadar. Beynin verileri kısa/uzun depolaması ve düzenlemesi uyku halinde oluyor. Ölü hücrelerin, kas dokularının rejenerasyonu da uyku vaktinde. 48 saatten sonra beyninin limbik sistemi kontrol edebildiğinden daha fazla ön plana çıkacak, bu da daha agresif, daha sinirli, daha aç olacaksın demek. Uyku senin bir günde harcadığın enerji tüketimini azaltıyor, bu tasarruf olmadığı zaman ise beynine enerji vermek için daha fazla öğün yiyeceksin. Belli bir vakitten sonra bilinçaltındaki veriler işlenmediğinden çoğu beyin ile bilinçaltı kapısını geçip ön korteksine geçecek. Bu da uyanıkken halüsinasyon görmen demek. Bunları daha 5.güne gelmeden yaşayacaksın. Yani, istesen bile dayanamazsın arkadaşım, o yüzden daha akılcı fikirler bul kendine uygulamak için.
Uyku da bir tostun vereceği kadar enerji veriyor diye okudum bir yer de.

Uyku da bir tostun vereceği kadar enerji veriyor diye okudum bir yer de.
Doğru ancak beynin uyurken organize ediliyor. Hormonlar yıkımdan yapım moduna geçiyor. Böyle artıları var. Enerji değil olay. Uyku fizyolojini anlatabilirim bir ara.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8