Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uykusuzluk Deneyi

Selam beyler bir karara vardım ve kendi sınırlarımı zorlayıp 10 gün gibi bir süre uyanık kalmaya çalışacağım. Bunun sonuçlarını çok merak ediyorum fakat bu benim için zor olacak. Genellikle okulda olacağım için uyumam daha da zorlaşacak. Önerileriniz ve fikirleriniz varsa paylaşabilirsiniz. Bu arada bünye uykusuzluğa alışır mı beyler? Yoksa doğal dinlenme kaynağımız UYKU'yu almamız şart mı?

Senin kadar kendine zarar vermeyi seven bir adam tanımadım :) İlaç olmadan 48 saatten fazla dayanamazsın

Zarar verirsin kendine yapma :)
Ama illa yapacağım diyorsan aralarda power nap çak devam et. Sınav zamanlarımın en büyük dostu power nap.

Zarar verirsin kendine yapma :)
Ama illa yapacağım diyorsan aralarda power nap çak devam et. Sınav zamanlarımın en büyük dostu power nap.
Power nap yaparsam bir anlamı kalmaz ki deneyin moruk ?

Önerim var, yapma. Saçma bir fikir, bünyenin uykusuzluğa alışması için yapabileceğin hiçbir şey yok. Uyku sürelerini kısaltabilirsin o kadar. Beynin verileri kısa/uzun depolaması ve düzenlemesi uyku halinde oluyor. Ölü hücrelerin, kas dokularının rejenerasyonu da uyku vaktinde. 48 saatten sonra beyninin limbik sistemi kontrol edebildiğinden daha fazla ön plana çıkacak, bu da daha agresif, daha sinirli, daha aç olacaksın demek. Uyku senin bir günde harcadığın enerji tüketimini azaltıyor, bu tasarruf olmadığı zaman ise beynine enerji vermek için daha fazla öğün yiyeceksin. Belli bir vakitten sonra bilinçaltındaki veriler işlenmediğinden çoğu beyin ile bilinçaltı kapısını geçip ön korteksine geçecek. Bu da uyanıkken halüsinasyon görmen demek. Bunları daha 5.güne gelmeden yaşayacaksın. Yani, istesen bile dayanamazsın arkadaşım, o yüzden daha akılcı fikirler bul kendine uygulamak için.

Önerim var, yapma. Saçma bir fikir, bünyenin uykusuzluğa alışması için yapabileceğin hiçbir şey yok. Uyku sürelerini kısaltabilirsin o kadar. Beynin verileri kısa/uzun depolaması ve düzenlemesi uyku halinde oluyor. Ölü hücrelerin, kas dokularının rejenerasyonu da uyku vaktinde. 48 saatten sonra beyninin limbik sistemi kontrol edebildiğinden daha fazla ön plana çıkacak, bu da daha agresif, daha sinirli, daha aç olacaksın demek. Uyku senin bir günde harcadığın enerji tüketimini azaltıyor, bu tasarruf olmadığı zaman ise beynine enerji vermek için daha fazla öğün yiyeceksin. Belli bir vakitten sonra bilinçaltındaki veriler işlenmediğinden çoğu beyin ile bilinçaltı kapısını geçip ön korteksine geçecek. Bu da uyanıkken halüsinasyon görmen demek. Bunları daha 5.güne gelmeden yaşayacaksın. Yani, istesen bile dayanamazsın arkadaşım, o yüzden daha akılcı fikirler bul kendine uygulamak için.
Beni daha çok heyecanlandırdın. Kesinlikle yapacağım!

Beni daha çok heyecanlandırdın. Kesinlikle yapacağım!
Helal be. Forumdaki tek ruh hastası olmadığımı bilmek beni sevindirdi.
Hangi mezarlığı tercih edersin? Zincirlikuyu iyi midir?

Ha bu arada Style yapmıştı benzerini. O 4 saate bir 15dk uyuyordu onun gibi yapılabilir. Dene kankam ama kendine zarar vermeden dene.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8