Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uzun süreli ilişkilerde yapılan en büyük hata: Değişmek

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Uzun süreli ilişkilerde yapılan hatalar:
Selam beyler. Çiğ köftenin yanında ayranımı yudumlarken hafif çakırkeyf bir şekilde size birkaç kelam etmek istedim. "Battal Bey ÇiğKöfte - Türkiye Geneli Bayilikler Verilecektir. " Artık forumun içinde çıkan reklamlara ek olarak ürün yerleştirme reklamları da yapıyorum. Böyle yazı aralarında reklam vereceğim. Bayağı para kazanıyorum reklamlar sayesinde dün 2 kuruş kazandım, nereye yatırım yapsam diye düşünüyorum.

Biliyorum şuan kısa kes y*rram uzatma ne anlatacaksan anlat diyorsun ama bana ne biraz daha merak et. Başlıkta zaten spoiler vermişim anlatacak pek bir şey yok bende laf kalabalığı olsun diye yazıyorum işte. Bu arada çiğ köfte gerçekten harika. Anlatmaya gerek var çünkü görmüyorsunuz ama mükemmel. Tamam vurmayın başlıyorum ağız tadıyla yemek yedirtmediniz.

Şimdi hayal gücünüzü kullanmanızı ve söylediklerimi hayal etmenizi istiyorum. Şimdi kendinizi benim kadar mükemmel hayal edin. Tamam biraz abartı oldu benden bir tık daha az mükemmel hayal edin. Uğraşınız var, hobileriniz var, paranız yok ama kazanmak için telefonda fahişelik bile yaptınız (o işte iyi para vardı), umursamaz birisiniz, eğlenceli, bakımlı ve neşe dolusunuz. E hayliyle bunca özellikten sonra sevgiliniz oluyor çaba sarf etmediğiniz halde. Sevgili yapmak için asla çaba sarf etmeyin kendinizi geliştirmek için çaba sarf edin gerisi zaten geliyor.

İlişkileri bitiren şey: Değişmek
Sevgiliyi yapıyorsunuz ve olaylar buradan sonra gelişiyor. Kızla tanışmadan önce ve kızla tanıştıktan sonra, kızla normal arkadaşken sen çapkın birisin çapkın olmasan bile çevrende kızlar var. Sen kızla tanıştıktan sonra bu kızlarla görüşmeye devam ediyorsun. Sonra o hatun kişiyle sevgili oluyorsun. Başlıyor ufak tefek kıskançlıklar, sen yavaş yavaş kendini kıza doğru çekiyorsun. Sen kıza çekildikçe değişiyorsun öyle sessiz bir çekilme oluyor ki ancak sert bir ayrılık veya aldatılma darbesiyle kendine geliyorsun. Sevgili yaptıktan sonra nasılsa sevgilim var kafasına girip kendine çeki düzen vermiyorsun. Her sabah düzelttiğin her hafta düzenli olarak aldığın kaşını almıyorsun. Parfüm sıkmadan dışarıya çıkmayan sen parfüm sıkmayı unutuyorsun. Ayakkabını silmiyorsun giyimine çok dikkat etmiyorsun. Ulan nasıl olsa sevgilim var diyorsun.

Bunlar ufak tefek etmenler kendine bakım yapmamak, bakımına dikkat etmemek. Asıl olayın kırılma noktası buradan sonra başlıyor. Sen kıza çekildikçe diğer kızlardan soyutlanıyorsun. Sonra bir bakıyorsun ki çevrendeki tek kız o olmuş. O benim canım gözüyle bakıp o giderse ben yaşayamam düşüncelerine giriyorsun. E zaten sporu, kitap okumayı da bıraktın kıza vakit ayıracağım diye. Kıza çekildikçe kıza karşı eskisi kadar kaba da değilsin. Kabalıktan kastım şakalar komiklikler falan. Kasıyorsun kendini yani kırmaktan korkuyorsun kızı. Sonra bir bakıyorsun ki kız ben bu gece erken uyuyacağım diyor, annem öğrendi diyor, şarjım bitti diyor. O kısımları anlatmaya gerek yok illa ki yaşamışsınızdır. Sonrası malum dibe vuruş. Nerede yanlış yaptım diye düşünmeler. Kızla ilişkiye başlamadan hatta ilk tanıştığınızda olduğu gibi kalsaydın sorun olmayacaktı. Bu lafımı yanlış yorumlamayın gelişin elbette. Kötü yönde değişmeseydinizi kastediyorum şuan.

Uzun süreli ilişkilerde değişmeden kalabilmek:
Yani asıl suçlu sensin. Tanıştığınız kadar mükemmel olmayarak, mükemmelliğini korumayarak bütün suçu sen işliyorsun. Kızın söylediklerine odaklanarak asıl suçlu sen oluyorsun. Kız kıskandığını söylediği için diğer kızlardan uzaklaşıyorsun. Kız saçını dağınık sevdiğini söylediği için at hırsızı gibi dolaşıyorsun. Kız gülüşünü sevdiğini söylediği için ota boka gülüyorsun. Kız doğal olalım ayakkabımız pis olsun kıllı olalım vs dediği için bakım yapmıyorsun. Oyunu bırakarak en büyük hatayı yapıyorsun zaten. Kendini asla bırakma, bir kızla her buluşmaya gidişinde o kızla ilk defa buluşuyormuş gibi git. Kızı yıllardır tanıyor da olsan en şık halinle git her zaman. Sonra vay efendim nerede yanlış yapıyorum. Dövünmenin üzülmenin manası yok. Hangi seviyede hangi durumda olursan ol kendine çeki düzen vermek için asla geç değildir. Şimdi git ve mükemmelleş.

Aynı durumu yaşadım.Böyle bi ne oldu lan bana oluyorsun bir an ve sonra kafanın üstünde bir ampul yanıyor ve hatandan ders alıyorsun :D

2 kelime “Hayatımın Özeti” arkadaşlar bu yazılanları mutlaka dikkate alın geçiştirmeyin , mükemmel bir yazı olmuş tebrik ederim.

La demekki tek benim başıma gelmemiş bunca şey..Bende kendimi nalet bir insan sanıyordum meğer normalmiş herşey..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8