• Bugün reklama 1 defa tıklayarak siteye ücretsiz bir şekilde destek olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Vampir misin ? Yoksa Kurt mu ?

VAMPİRLER.. Evet arkadaşlarından bahsediyorum. Hani o hep ağlayanlar, isyan edenler, hayata sisteme sövenler, kendini acındıranlar, bahaneciler.. Ben yapamıyorum diyip köşeye çekilip ağlayanlar.. Evet bunlar enerji emici Vampirlerdir. Senin; seni dibe çekecek arkadaş değil, her daim motive eden senin gibi zirveye oynayan arkadaşlara ihtiyacın var.

Lisedeki, üniversitedeki veyahut yaşam içerisinde hiçbir arkadaşın senin geleceğini umursamaz. Lakin senin gibi mücadele eden arkadaş seni zirvede görmek ister. Çalışmayan, ağlayan arkadaş ise seni yanında görmek ister. Yani en dipte... Seni dibe çeken herkesin üstüne basmak zorundasın. Zirveye ancak bu şekilde çıkılır. Onlar oyun oynarken sen çalışacaksın, onlar dersten kaçar iken sen her dersi ayrı önemseyeceksin. Onlar bahane üretirken sen çözüm üreteceksin. Onlar korkarken sen yapacaksın. Onlar ağlarken sen güleceksin. Gelecekteki seni hayal edip güleceksin. Eğer ki senin gibi zirveyi hedefleyen yoksa, çevrendeki herkes vampir ise yalnız bir kurt olacaksın. Lakin vardır, çalışan. Sadece aramasını bileceksin.
Eğer ki sen o vampirlerdensen tek bir şansın var. Ya uyanacak ölene kadar çok çalışanlardan olacaksın ya da ağlayıp, bahane üretip her daim kaçanlardan olacaksın. Şeçimini iyi yap. Şampiyon mu olmak istiyorsun, yoksa vampir mi?

--Blackpanther--