Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Vücut geliştirme ansiklopedisi BÖLÜM - 1

Herkese merhabalar değerli Forum üyeleri bugün sizlere vücut geliştirme ile ilgili bazı genel bilgileri vereceğim.

Öncelikle söylemeliyim ki; insanlarla aranızda bir çıkar ilişkisi yoksa kim olduğunuzun bir önemi yok sadece nasıl göründüğünüz önemli yani bu demek oluyor ki iş hayatınızda, sosyal ilişkilerinizde ve kişisel gelişiminize önemli rol oynar

Ne kadar tarz giyinirsen giyin yine ne kadar yakışıklı olursanız olun güzel bir vücudunuz yoksa yine de bir şeyler eksik demektir.

Veya ne kadar tipsiz olursanız olun ne kadar kötü durumda olursanız olun eğer vücudunuz iyi ise bu sizi daha ileriye götürecektir.

Kesinlikle aklınızı karıştırmadan direkt olarak cevapları söyleyeceğim ve bunlara en çok spora başlayacak veya başlamış yeni amatör arkadaşlarımız için faydalı olacaktır.

Hazırsanız başlıyorum:

1 - Supplement ve protein tozu : karaciğer ve böbrek rahatsızlığınız yoksa protein tozu kesinlikle ama kesinlikle zararlı değildir. tam aksini bir miktar faydalıdır. normal proteini bile fazla tüketirseniz protein tozu ile eşdeğer bir şekilde organlarımız yine zarar görecektir. Protein tozu sizi şişirmez ve deri sarkması yapmaz.
Protein tozu sadece ve sadece proteindir bildiğiniz et,tavuk proteinden bir fark yoktur.
Ayrıca öyle kanser yapar kısır yapar gibi söylemlerden uzak durun.

2 - Bırakınca sarkıyormuş : eğer ileri seviyede bir sporcu değilseniz ve yüksek dozda steroid alıp bir anda büyümediyseniz bu spor kesinlikle sarkma yapmaz aksine deri kalitesini yükseltir dışarıdan bakıldığında daha genç bir cilde sahip olursunuz.

3 - Kilo verme : kilo vermek için mantık sabittir "aldığınız kalori yaktığınızdan az olmalıdır" ya da bazal metabolizma hızınız 2500 ise o gün 2500 kalori alıp sporla onu 3000 yaparak çok daha estetik vücuda sahip olarak diyet yapabilirsiniz. Bu yöntemi bütün profesyonel sporcular yapar.

4 - Kilo alma : tekrar aynı şekilde aldığınız kalori yaktığınızdan minimum 1000 kalori daha fazla olmalıdır. Ne kadar çok öğün ile beslenirseniz o kadar çok kilo alırsınız ve ne kadar az öğünle beslenirseniz o kadar çok yağ yakarsiniz.

2,3 günde bir bunları atacağım. Bunlar basit konular fakat işin derinine ileride gireceğim.

Son düzenleme:
Protein tozuyla ilgili yeni bir araştırma yayınlandı zararlı olduğuna dair ama kayboldu hemen ortadan üstüne fazla durmadı youtuberler bende bu işi 2 senedir yapıyorum yanlış anlamayın cahil ya da yobaz biri değilim ama supplementlere hiçbir zaman güvenim olmadı özellikle creatine'e bir kutu kullandım çok etkili ama dediğim gibi güvenmiyorum

Protein tozuyla ilgili yeni bir araştırma yayınlandı zararlı olduğuna dair ama kayboldu hemen ortadan üstüne fazla durmadı youtuberler bende bu işi 2 senedir yapıyorum yanlış anlamayın cahil ya da yobaz biri değilim ama supplementlere hiçbir zaman güvenim olmadı özellikle creatine'e bir kutu kullandım çok etkili ama dediğim gibi güvenmiyorum
Bende aynı mantık güvenemiyom. Balık yağlarına bile güvenemiyorum.

Sonuçta herşeyin doğalı makbul.
Balık kapsülü kullanmaktansa balık yemek daha mantıklı. Protein tozu yerine et yemek daha makbul.
şöylede bir durum var et pahalı olmasa balık pahalı olmasa insanlar protein tozune ve benzeri türevleri suplementlere sığınmaz, mecburen alınıyor.

Hızlı sindirimi olduğu için karaciğer yorulabilir . Protein tozu zararlı mı diye aratırsanız bir ton makale çıkar ama asılsız hepsi

Bende aynı mantık güvenemiyom. Balık yağlarına bile güvenemiyorum.

Sonuçta herşeyin doğalı makbul.
Balık kapsülü kullanmaktansa balık yemek daha mantıklı. Protein tozu yerine et yemek daha makbul.
şöylede bir durum var et pahalı olmasa balık pahalı olmasa insanlar protein tozune ve benzeri türevleri suplementlere sığınmaz, mecburen alınıyor.
Aynen öyle beslenme yeterli ise ek takviyelerin bir önemi yok

Karbonhidrat protein tozu zararlıdır gainer kullandım be kan değerlerim fırlamış nerdeyse ameliyat olamıcaktım bu yuzden doktor direkt takviye mi kullanıyosun dedi dicem o ki kesinlikle uzak durun bende başlarda aşırı zararsız gozuyle bakıyordum zararlı diyenlere bile karşı cıkıyodum ama iş sağlığı gelince değmez beyler etkısı vsr yok tartısılır kesınlıkle uzak durun helekı ucuzlarından

Kardeş tamam da 1000 kalori ne amk?! Yarışmaya hazırlanmıyor kimse veya poverlifting yapmıyor bodybuilding diyorsun, 300 kalori fazla alın adam gibi kilo alın 1000 kalori fazla alırsanız yağ tulumu olursunuz

Karbonhidrat protein tozu zararlıdır gainer kullandım be kan değerlerim fırlamış nerdeyse ameliyat olamıcaktım bu yuzden doktor direkt takviye mi kullanıyosun dedi dicem o ki kesinlikle uzak durun bende başlarda aşırı zararsız gozuyle bakıyordum zararlı diyenlere bile karşı cıkıyodum ama iş sağlığı gelince değmez beyler etkısı vsr yok tartısılır kesınlıkle uzak durun helekı ucuzlarından
Yani o ufacık etki için sağlığı riske atmaya bile değmez düzgün yemek yedikten sonra zaten çok iyi performans alıyosun ,gainer da şeker sadece keşke kullanmasaydın

Yani o ufacık etki için sağlığı riske atmaya bile değmez düzgün yemek yedikten sonra zaten çok iyi performans alıyosun ,gainer da şeker sadece keşke kullanmasaydın
Zayıflık baya ozguvenımı etkılıyodu panpa son care olarak kullandım zaten bıraktım şişirilmiş balon oldugu bellı zaten su dakıkadan sonra agzıma sürmem şeker hastası olmak isteyen kullanabilir yada vucut mekanızması bozulursa

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8