Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

WP GRUBU

Aq. Adam 100 kisinin dusundugunu dusunemedi. Wp grubu kuralim diyo. Vayy anasini satimm. Haci benim telefon wp ı kaldirmiyo ondan forumdan yaziyorum. Simdi bu fikrini acikladigin icin sana minnettarimm. Hadi tum herkez wp a gecsin. Telefinunuz filan kaldirmazsa Arkadas kargoyla yolluycak. Aq bu bizim aklimiza nasil gelmedi. :):D:D

Merhaba arkadaşlar,
Bu konuda yazmak istedim, Çünkü geçmişte benzer bir başlığı bizde açmıştık ve forumdan uzaklaştırılmıştık.. Tabikii her ortamın kendine has kuralları vardır... Okursanız devamında whatsapp grubu artısı ve eksisinden bahsedeceğim.. @Godless-Alpha açısından bakarsak olaya adam kendi üyelerinin başka bir platforma veya aktifliğinin azalmasını istemiyor.. Dediği gibi empati yapmak lazım.. Bence haklı ve yerinde bir davranış..
Gelişmek isteyen en karanlık zindanlardada olsa ışığı bulur gelişir bunlar bahane arkadaşlar geçin bunları...
Şimdi benim şuanda aktif olarak bir whatsapp grubum var.. Önceden 20 kişi kadardık.. Fakat tüm işe yaramaz ve ışık görmediğim kişileri çıkara çıkara 5 kişi kaldık.. Adamın kendine faydası yok ve boş yapmaktan öteye gidemiyor.. Öyle adamı ben neden isteyeyim grubumda.. Herkesin kuralları vardır bunu anlayın öncelikle.. Sağlam bir dostluk ortamımız var 5 kişiyiz fakat hiçbirimiz boş değiliz sürekli + üstüne + , Yani fayda üstüne fayda katıyoruz.. Herkes hayatından örnekler ve anlık etkileşim olduğu için hata yapmadan düzeltme fırsatımız oluyor...

Whatsapp grubu avantajları
+
Anlık etkileşim.. (Forumda sohbet var ama telefon her an cebimizde olduğu için ve bildirim geldiği için resim,video ıvır zıvır daha faydalı wp.)
+Samimiyet ve anlık yardımlaşma (Tabii işi olan yine bakmaz, Objektif düşünün)
+Mevcut ilişkilerimizi ve yazışmaları birbirimize göstererek gidişat hakkında yorumlaşma (bu olayı seviyorum işte wp grubunda)
+Grup üyeleriyle telefonlaşmak ve real görüşmeler yapmak.. (Kimin gerçekte ne olduğunu anlamak ve Gerçek dostluklar kurmak adına faydalı) - (Buradanda bu işlem yapılabilir /Wingman hariç /ama daha zor bence..)
+Mesela benim dibi gördüğüm ve intiharı düşündüğüm dönemler oldu.. Bu adamlar bana yardım elini uzattı.. Yeniden hayata tutunmamı sağladı..
+Birbirimizi samimi bir şekilde realist yorumlama
+Yeni insanlar tanıyarak kendine bir şey ekleme diyerek avantajını burada sonlandırıyorum..
+PDF ve KİTAP Paylaşımı... (AKADEMİ DİYE 2. Grubumuz var mesela)

Whatsapp grubu dezavantajları
-Boş yapan kişiler çokca olması.. (Tereyağından kıl çeker gibi elemek lazım - Yeri geldiğinde goy goy iyidir tabikii)
-Ayarı tutturmazsanız saygının azalması.. (Saygı olmayan ortamda hiç bir şey olmaz)
-Güvenmediğiniz kişiler varsa grupta (Gizlilik ihlali)
-Adam sürekli sorununu yazması ve faydası olmaması..
-Seviyenin ayarı tutturamazsanız liseli gruplarına dönmesi.. (Kim olduğunuzla ve grubun üyeleriyle doğrudan orantılı)
-Yaş ortalamasının düşük olmaması gerektiğini düşünmekteyim. Başka aklıma bir şey gelmedi..
Sonuç olarak yerine göre faydalı yerine göre önemsiz bir şey.. Ha ben seviyor muyum evet.. Ama şuanki grubumu oluşturmak 3 ayımı aldı.. Bana grubun faydası var mı.? Tabikii var.. Forumun yeri ayrı oranın yeri ayrı.. Üstte saydım faydalarını isteyen yapmak istediğini yapsın.. Fakat ben şunu anladım ki hak etmeyeni gruba almayacaksın.. Geçmişte o hatayı yaptım ve boşa enerjimi harcayan ben oldum.. Çok boş beleş insan var.. Adam burada takılıyor diye çok marjinal görmeyin yani her üyeyi.. Forumdaki yazıları okurken bir yandan sağ eliyle asılan adamları bile biliyorum ben... Sözde ALFA ya da PUA :)) Puahahha derim yani..
Hatam varsa affola, İyi forumlar.
Bu ara fazla yazini okuyqmuyoruzz. En kisa zamanda yazmani bekliyoruzz.

Burada nickname den başka bir şey bilmiyoruz (gizliyiz) , bu da konulara daha rahat yorum yapmayı ve de daha rahat sorunumuzu anlatmayı sağlıyor. Varsa çok samimi olduğun ve az çok tanıdığın birileri forumda , onlarla küçük bir wp grubu kurup takılabilirsin.

Gizli kalmak daha iyi neden hemen heryerde her ortamda wp grubu açıyorlar anlamıyorum zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8