Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yanımızdaki Adam ?

Selam Dostlar;
Sizlere okul hayatımda yaşamış olduğum çözümünü aradığım bir sorunumdan bahsedeceğim.Düşünceleriniz ve fikirleriniz benim için önemli...

Sizlere sorunumdan bahsedeyim:
Çok samimi olduğum bir arkadaşım var kardeşim gibi severim oda beni sever çok iyi anlaşırız.Arkadaşım doğuştan Alfa,fakat kendini aşırı beğenmiş birisi.
Kickboks sporu ile uğraşıyor kendini herkesten üstün görüyor milleti aşağılıyor falan aşırı gizemli olmaya çalışıyor tabi bana karşı değil etrafa böyle.

Benim rahatsız olduğum nokta benim yanlışım olduğunda aşırı tepki veriyor ortam içersindeyken sesli bir şekilde uyarıyor aşağılamaya kalkıyor baba parası yiyen bir tip ekonomik yönden de iyi olduğu için beni her yönden kesiyor.

DOSTUM AMA BENİM EN BÜYÜK RAKİBİM GALİBA ONUN KADAR OLMASADA BENİMDE EKONOMİK DURUMUM
İYİ SPORCUYUM ONUNLA YAKIŞIKLILIĞIMIZ AYNI FAKAT BENİ KESİYOR BU DURUMDAN KURTULMAK İÇİN NE YAPILIR SAĞLAM BİR DOSTUM ONUN ARKADAŞLIĞIMI BİTİRMEK DE İSTEMİYORUM NASIL BİR YOL ÇİZMELİYİM ?

arkadaşın alfa afalan değil aşağılık kompleksi var,
yanımdaki adam yanlış yapabilir hatta şöyle bazı yakın arkadaşlarımla öylesine yemek yemeğe giderim avm de bir yere ana avrat küfür eder bağıra bağıra önemli değildir gülüp geçerim maddi olarak benden iyi bunu nasıl hissettirdi sana mesela veya arkadaşlığını tanımlarken neden bunları kullandın bana çokta makul gelmedi arkadaşlığınız.

kesinlikle aşağılık kompleksi ben de alfa olma yolunda ilerlerken vardı ama kurtuldum. Bir insan başkasını kendinden daha iyi olabileceğini kabul edemiyorsa yıkık, aşağılık kompleksi olan bir insandır. Sakin bir dille uyar, söyle hatalarını eğer KORKMUYORSAN, olmadı yolu ver. Ona ihtiyacın mı var da bitirmek istemiyorsun?

kesinlikle aşağılık kompleksi ben de alfa olma yolunda ilerlerken vardı ama kurtuldum. Bir insan başkasını kendinden daha iyi olabileceğini kabul edemiyorsa yıkık, aşağılık kompleksi olan bir insandır. Sakin bir dille uyar, söyle hatalarını eğer KORKMUYORSAN, olmadı yolu ver. Ona ihtiyacın mı var da bitirmek istemiyorsun?
Sen yanlış anladın aramızda çıkar çatışması yok ve gayet iyi arkadaşım ve emin ol aşağılık kompleksi değil sadece benimle konuşurken bahsediyor etrafı yoksa gidipte gelene geçene sen eziksin bilmem ne yapmıyor çocuk.

arkadaşın alfa afalan değil aşağılık kompleksi var,
yanımdaki adam yanlış yapabilir hatta şöyle bazı yakın arkadaşlarımla öylesine yemek yemeğe giderim avm de bir yere ana avrat küfür eder bağıra bağıra önemli değildir gülüp geçerim maddi olarak benden iyi bunu nasıl hissettirdi sana mesela veya arkadaşlığını tanımlarken neden bunları kullandın bana çokta makul gelmedi arkadaşlığınız.
Tanımanı isterdim çocuk gerçek bir Alfa benim okuduğum şeyleri o önceden biliyor ve hiç bu tarz şeyleri araştırmaz çocuğun içinden geliyor Annesini kaybetti 4 sene önce acaba onunla mı bir ilgisi var ?

Tanımanı isterdim çocuk gerçek bir Alfa benim okuduğum şeyleri o önceden biliyor ve hiç bu tarz şeyleri araştırmaz çocuğun içinden geliyor Annesini kaybetti 4 sene önce acaba onunla mı bir ilgisi var ?
eğer yukarda dediğin gibi sadece seninle birlikteyken hatalarını söylüyorsa bu iyi olabilir ama sana bunu başkaları yanındayken hissettiriyorsa bu yıkıklık olabilir bence de
ama hepsinden önemlisi benim arkadaşlarımdan biri "ezik" diye tabir ettiğin birisi olabilir bi önemi yok ki benim arkadaşımda ve "ezik" şeyler yapmayı seviyorsa bir önemi yok bence ne yaptığının en önemli şeylerden biri yanımda ki adam iyi hissetmeli yanımda.

Kanka o yüzden demiyorum, ben de kimseye gidip yapmamıştım alakası yok. O zaman da mutluydum falan kız tavlıyordum rahatça ama insanları uzaklaştırıyordum. Kimse kimseden üstün değildir. Öyle düşünmek bile aşağılık kompleksidir. Annesini kaybetmesşyle alakası olabilir. Çok acı bir durum. Kendini toparlamak için böyle bir trşbe girmiş olabilir. Arkadaşın kesinlkile kötü değil, belki de çok iyi kalplidir. Tcma okuduysa gözü körleşmiş olabilir. Ben olsam konuşurdum. En ufak ezikleme aşağılık kompleksidir. Ben olsam söylerdim, konuşurdum ilişkinin bozulma pahasına.

Sana bi fayda sağlamayan adamla neden takılasınki. İster alfa olsun ister beta. Milletin yanındaki uyarı iltifat değil hakarettir.

Ayna gibi ol. O sana ortamda bağırıp eziosa sende onu ez. Mesela bir olay anlatırken aşşağıla. Bir cevap verirken aşağıla. Oda diş gördüğü için ısırmaya çalışmaz

Sizinki dostluk değil çıkar ilşkisi okul bitince zaten görüşmessiniz arana mesafe koyman en güzeli olur

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8