• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Yansıtma Psikolojisi ( Aynalama ) Senkronize Beden Dili, İletişimi Kuvvetli Tutar

Ğmossa

Üye
Katılım
29 Ağustos 2019
Mesajlar
365
Şehir
Samsun
Yansıtma Psikolojisi

Taklit, en içten pohpohlama şeklidir ya da eskiler o şekilde söylediler! Bununla birlikte, birisinin giyinmesinin, ayakta durmasının ya da konuşmasının sinir bozucu olup olmadığını düşünmenizin arkasında bir sebep vardır. Bilimsel olarak buna limbik senkronizasyon denir . Evrimsel bir bakış açısına göre, grup üyeleri ile senkronize olmak hayatta kalmak için çok önemliydi. Taklit doğmadan önce var olur; bebeklerin kalp atışları anneleriyle aynı ritmi alır.

Aynalama, sevdiğimiz ya da ilgilendiğimiz insanlarla yaptığımız bir şey; beden dilini, konuşmasını, yüz ifadesini ve daha fazlasını kopyalıyoruz. Vücut dilini yansıtmak empati göstermenin sözsüz bir yoludur. Bu kişiye bir şekilde bağlı olduğumuzu gösteriyor. Beyindeki ayna nöronları adı verilen spesifik sinir hücrelerinin bir dizi yansıtılmasından sorumludur. Bir kişi güldüğünde sık karşılaşılan bir durum ortaya çıkar. Bilim adamları beynin kahkaha sesine yanıt verip yüzdeki kasları da gülmeye hazırladığını söyler. Taklit etme davranışlarının diğer örnekleri arasında, yanına oturduğunuz birinin ardından bacak bacak üstüne atması veya birisinin esnemesini gördükten sonra esnemek sayılabilir. Farkında bile olmadan otomatik olarak kullandığımız güçlü bir araçtır.

Bir Güven İşareti Olarak Aynalama

Bir restoranda ailenizle ya da arkadaşlarınızla birlikteyken, diğerlerinin ne sipariş ettiğini sorması yaygındır. Gözlemleyebileceğiniz bir diğer yaygın şey, adım adım yürüyen çiftlerdir. Bu durumda birisini taklit etmek bir rahatlık ve güven işaretidir ve insanların senkronize olduğunu gösterir.

Yansıtmanın tüm amacı, başkalarını daha iyi anlamanın ve onlarla bağlantı kurmanın bir yoludur. Birini aynalayabilmek, birini dinleyebilmekle aynıdır. Bir dahaki sefere, çok fazla insan etkileşiminin olduğu bir yerdeyken, konuştuğu kişinin jestlerini ve duruşunu taklit eden insanların sayısını fark edin. Şaşıracaksın!

Rebekka Johnston tarafından yazıldı.
ReferanslarThe Art and Science of MirroringThe Psychology of Mirroring: The Fast Track to Building RapportMirroring in Body Language | Psychologia

Başkalarını Taklit Etme Eğilimi Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler

Tepkilerinizin konuştuğunuz kişiyle ne kadar senkronize olduğunu hiç fark ettiniz mi?
“Yansıtma” olarak sınıflandırılan ortak bir insan davranışı, psikologlar tarafından uzun süredir bilinmekte ve incelenmektedir.Hepimiz sevdiğimiz insanların jestlerini taklit etme eğilimindeyiz ve bunu bilinçaltında yapıyoruz.

📢Ama neden böyle davranıyoruz?
📢Bunun için özel bir sebep var mı?

🔴Kural olarak, yansıtma muhatapların iletişiminden zevk aldıkları anlamına gelir.
🔴Aralarında belirli bir düzeyde anlaşma vardır.
🔴Tartışma konusu her iki insan için de aynı derecede ilginçtir ve insanlar çıkarlarının bir araya geldiğini bilirler.

Tarihsel Bir Açıklama

Kendi ruh halinizi ve davranışlarınızı başkalarına göre ayarlamak, insan kökenlerine kadar inip gözlemlenebilir. İnsanlar yansıtmayı bir tür evrensel sinyal olarak kullandılar. Hayatta kalmak ve evrimleşmek için insanlık, sosyal olarak kabul edilen davranışlar da dahil olmak üzere birçok şeyi öğrenmek ve icat etmek zorunda kaldı. İnsan toplumunda daha güçlü, daha akıllı ve daha onur sahibi kişiler vardı. Bunlar sosyal statüsü yüksek olanlardı. Diğerleri, saygılarını göstermek ve en güçlüne saygı göstermek için belirli davranış kalıpları geliştirmek zorunda kaldı. Örneğin, eğer şerefli bir adam dekoratif bir aksesuar olarak mendil giydiyse, grubun geri kalanı onu modaya uygun görür ve giymeleri için de mutlak bir zorunluluk olarak görür.

Bilimsel Konuşma

Peki, bilim iletişimi yansıtmayı nasıl açıklar?

Hepsi bir nöron yüzünden; yüzleri tanımak ve ifadelerini anlamaktan sorumlu olan kişi.

Bu nöron, iletişim kurduğunuz kişinin duygularını yorumlarken kaşlarınızı yoğun şekilde kaşlarını çattıracak veya gülen bir yüze sokacaksınız.
Size konuşmayı başarabilmeniz için eylemleri tekrarlattıran, surat yapan bu nörondur.


📢Hiç komik insanlarla çevrili olduğunuzda ani bir ruh hali artışı yaşadınız mı?

📢Karamsar kişilikleri çöplük gibi hissetmenize neden oluyor mu?

📢O zaman, iyi gelişmiş bir sempatiniz var ve nöronlarınız düzgün çalışıyor.


GÜNLÜK YAŞAMIMIZA ETKİSİ


Esnemek: Karşı koyamayacağımız eylemin mükemmel bir örneği.

Bazı bilim adamları, yalnızca sosyopatların bulaşıcı esnemeye karşı bağışıklık kazandığına dikkat çekiyor .

Üzüntü: Etrafımızdaki insanlar, hatta yabancılar bile üzgün olduğunda, biz de karamsar oluruz.

Gülmek: Diğer herkesin gülüyor olduğunu görsek bile, bu bizi güldürür. Gülmek, sebepsiz bile olsa bulaşıcıdır.

Bir deney yapın ve Youtube'da bir dakikalığına gülen birisini dinleyin; sonunda, sizde güleceksiniz.

İğrenmek: Anterior beyin fraksiyonu, başkasının yüzündeki iğrenme ifadesini fark ettiğimizde bile harekete geçer.

Ayna nöronlar bize birbirinizi daha iyi anlama, ilişkilerimizin önemini gösterme ve duyguları diğer insanlarla paylaşma, empati için bir temel oluşturma yeteneği veriyor.

Bukalemun Etkisi: Faktörler ve Bağımlılıklar


Eğitim seviyesi, doğuştan gelen ifade gücü, içinde bulunduğumuz kültürel çevre.

Bütün bu faktörler, başkalarını yansıtma eğilimimizi doğrudan etkiliyor.
İşte bilim adamlarının bazılarımızın yaptığını anlamaya çalışırken ortaya çıkardığı şaşırtıcı bulgular.

Eğitim: Beklenmedik bir şekilde, eğitim seviyesinin de dahil olduğu sonucuna vardılar.

Anlaşıldığı üzere, kişi ne kadar az eğitimli olursa, o konuşma sırasında o kadar fazla taklit eder.

Kişilik: Bireysel Farklılıklar Dergisi'nde yayınlanan E. Kurzius tarafından yapılan çalışmada, dışa dönüklerin başkalarını daha fazla taklit etme eğiliminde oldukları, çünkü başkaları tarafından beğenilmek, içe dönüklerin aksine onların önceliğidir.
Cinsiyetler: Kadınların taklitlere erkeklerden daha eğilimli olduğuna ve her iki cinsiyetin de farklı yaptığına inanılmaktadır.
Kadınlar duygusal taklitlerde gerçek profesyoneller olsalar da, erkekler duruş ve jestlerine daha fazla odaklanırlar.
Kültür: Taklit ayrıca bazı ulusal özelliklere de bağlıdır. Ülkenin ulusal çoğunluğunun davranışı kopyalaması ve taklit etmesi ulusal azınlığa göre daha düşüktür. Ülkedeki genel sosyo-politik durum daha da önemli bir faktör gibi görünüyor. Dolayısıyla daha muhafazakar, geleneksel ve ataerkil kültürlerde taklit liberal olanlardan daha sık görülür.

Deney

California Üniversitesi (LA) tarafından yapılan çalışmaya göre , beynimiz, ait oldukları kültüre bağlı olarak insanlara farklı yanıtlar vermek için kablolanmış durumda.

Çalışmada ABD ve Nikaragua'dan gelen iki katılımcı vardı. Her ikisi de inceleme altındaki gruba (ABD'de yaşayanlara) özel jestler gösteriyordu; özel teçhizat ise gözlemcilerin beynindeki sinyallerin gücünü tespit ediyordu. Anlaşılan grubun nöronları, bir Amerikan aktörün jestlerine Nikaragua'ya göre çok daha aktif tepki verdi.

Anket, vatandaşlığımızın veya kültürümüzün insanlarına karşı empati anlayışı ve deneyimlemeye daha istekli olduğumuzu gösteriyor.ÇALINAN KİMLİĞİN HİKAYESİ


Birinin davranışını tekrarlamak yetenekli iletişimciler için tipiktir, her zaman kişinin sempatik olması nedeniyle değil, belirli bir hedefe ulaşılması gerektiğinden.
Böylece toplum yeni putlarını sahneye çıkardı: politikacılar, ünlüler ve diğer büyük isimler.
Popüler kültür, insanların popüler görünmesini, popüler insanlar gibi davranmasını ve onlar gibi konuşmasını istedi.
Prestige kolay gelmiyor. İnsanların başkaları tarafından değer görmesi için içsel çaba gösterilmeleri artık aktif olarak ticari amaçlar ve reklam endüstrisi için kullanılmaktadır.
Çok sayıda psikolojik çalışma, tanınmış, popüler veya saygın biriyle ilişkilendirilirse, güven ve saygı kazanma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu kanıtlıyor.

Aslında, uzmanlar en büyük yazarların bile yazarlarından fikir aldıklarına dikkat çekiyor.
Bunlar arasında Wallace Stevens'ın tarzını öğrenen Billy Collins ve hatta Roman şair Ovid'in tarzına takıntılı olan William Shakespeare bile vardı.
Günümüzde ünlüler, birbirinden sözler söylüyor ve telif hakkı ihlali suçlamaları ile mücadele ediyorlar ya da tüm çalışmalar başkaları tarafından yapılsa bile, kendi yazıları olduklarını iddia ediyorlar.
Ünlüler arasında bugünlerde siyasetçilere benzer kendi yazılarını kullanmak modaya uygun.

“Ghostwriting” olarak adlandırılan çeşitli şekillerde olabilir: kitaplar, makaleler, otobiyografiler ve hatta tweet'ler. Kourtney Kardashian, Nicole Polizzi ve Lauren Conrad, sadece birkaç isim, NY Times tarafından belirtilen şekilde kitaplarını “yazan” sayısız kişilerin arasındaydı .
Kim gerçek bir taklitçidir ve kimler kopyalanır?
Bazen, bir uzman yardımı olmadan işin içinden çıkmak zor bir somun.
Ancak bireysel yazı kalıplarını belirlemeye dayanan yeni yazar savunma yöntemleri zaten burada. Amaçları fikri mülkiyeti korumaktır.
Stilometrik yöntemleri kullanarak, bazıları yazarlığı % 85 doğrulukla tanımlayan en gelişmiş sonuçları göstermektedir.
Bunlardan biri yeni keşfedilen Emma Identity, AI'nin beta sürümünde zaten mevcut ve yazıları atfetmeye hazır.

ALMANIZ GEREKEN ÖNLEMLER

Yazmak, ustalaşmak için kolay bir zanaat değildir. Eğer intihal olmadan ( İntihal, bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması. ) bir profesyonel gibi yazmak istiyorsanız, öğrenmeniz gereken birkaç ders var ve birincisi:

“Birinden kopyalamak, bu intihal; ikinciden kopya, araştırması. ”Bu ifadenin doğru yorumu kopyalamakla değil, kendi tarzınızı yaratmakla ilgilidir.
Bir yazarın yazma stilini okurken, bir tanesini bırakma, onun yerine çok sayıda stil keşfet.
Kullandıkları cümle türlerini inceleyin, metaforlarına dikkat edin ve oldukça havalı bir netice yazabileceğinizi düşündüğünüz hikayelere odaklanın.
Birinin telif hakkını ihlal etmekten ve başkalarının düşüncelerini sadece kazayla kopyalamaktan hala korkuyorsanız, orijinal, ilginç ve faydalı içerik yazmak için yararlı kaynakların bir listesi:
1 Herhangi bir telif hakkı işareti veya filigran olmasa bile kaynağın yazarını kabul edin ve bu konuda en sık sorulan soruların cevaplarını öğrenin .
2.Bir çeşit bilimsel delile ihtiyacınız varsa, Wolframalpha'yı kullanın . Çok sayıda tanım açıklar.
3.Resimler, videolar ve ücretsiz kullanım için mevcut diğer materyallerle açık erişim veritabanlarından yararlanın.
Genellikle içeriğini atıfta bulunmadan bile kullanmaya izin verirler. Unsplash.com , Picography.com ve Pexels.com gibi kaynaklar bunlar arasındadır.
4.İntihal damalarını kullanın. Çalışmanızdaki orijinal olmayan metni bulmak oldukça zaman alıcı olabilir ve bu nedenle doğru arama sonuçları sunan ve kullanımı kolay Unicheck gibi bir araç bulmak mantıklıdır .
5.Kullanacağınız görüntünün başka hiçbir yere gönderilmediğinden emin olmak için, üzerine sağ tıklayın ve görsel için Google'da arama yapın. Google, bu resmi zaten kullanan çevrimiçi kaynakları size gösterecektir. Telif hakkı gibi bazı görüntü ayrıntılarını kontrol etmeniz gerekirse , bunun için Findexif'i kullanmayı deneyin .

Sonuç olarak

Taklit oldukça çelişkilidir. Bir yandan, insanların gelişmesini ve rekabet etmesini sağlayan olumlu değişiklikler getiriyor.
Öte yandan, kopyalama, öğrenmenin ayrılmaz bir parçası gibi görünmektedir. Bununla birlikte, çok fazla zarar verebilir.
Birinin düşüncelerini, fikirlerini veya icatlarını kopyalamak tamamen kabul edilemez. Başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal ediyor.

Yine de yaptığımız birçok şey, başkalarına bir şekilde veya diğerini kopyalamakla ilgili.
Öyleyse, yapılan işle ilgili birisine iltifat etmek ve onu geri dönüştürmek veya taklit etmek istiyorsanız, sadece intihal ( bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması. ) etmekten kaçınmak için doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.
Senden Kopyalanan Sözsüz Davranışlar


Hareketlerinizi taklit eder ve yansıtırlar

Eğer bir kişi sizi seviyorsa, sizin fiziksel duruşunuzu ve jestlerinizi kendiliğinden taklit eder. Bu “Mimik Hareketlerinin Taklidi ”, beynin Mirror Neuron Sisteminde köklenmiş olan eski bir süreçtir . Beyin bölgelerinin bu ağı insanları birbirine bağlayan sosyal yapıştırıcıdır . Tüm kültürel yaşamın temeli olarak hareket ettiğine inanılıyor . İnsanlar arasında daha yüksek bir taklitçilik seviyesi, Ayna Nöron Sisteminin aktivasyonunun artmasıyla ilişkilidir; bu da, beğenme, işbirliği ve eşgüdümlü ortak çalışmalarda artışlara yol açar.
İşte size denemek için bazı öneriler.

Öncelikle, sosyal etkileşimler sırasında bu ince ipuçlarını tespit etme konusunda rahat olun. Ve sonra, bunlar daha aşina olduğunda, test etmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, biriyle etkileşim kurarken, duruşunuzu veya hareketinizi bir vücut hareketi ile değiştirin. Bacaklarınızı ayak ayak üstüne atın, ayağınızı yukarı aşağı çevirin, aşağı çevirin, parmaklarınızı kenetleyin ve önünüzdeki masanın üzerine yerleştirin. Bunlardan birini yaparken diğer kişinin hareketlerini izleyin. Hareketi senin yaptığın gibi taklit ediyorlar mı? Eğer öyleyse, o zaman sevimli bir bölgedesin.

Bir bonus olarak, sözel taklit aynı işlevi görür.
İşte bir ipucu.

Farklı telaffuz biçimlerine sahip bir kelime söyleyin. Örneğin, "İşi Gücü Yok" kelimesi uzun veya kısa bir şekilde "Vasıfsız" şeklinde söylenebilir.
Benzer bir şekilde söyleyin ve diğer kişinin sizin belirttiğiniz şekilde kopyalayıp kopyalamadığına dikkat edin.
Bu sözel taklit biçimi, aynı zamanda senden hoşlandıklarının bir işaretidir.


Gözle temasta değişiklikler gösterir.

Onayınızı arayan bir kişi, ilgilendikleri göz kontağı türünü değiştirir.
Birine karşı karşıya gelip gelmeyeceğinizi ortaya koyan iki değiştirici düzen vardır.

Birincisi, sizinle konuşurken konuşurken aralıklı göz teması gösterecekler.
Bu, her 3-5 saniyede sizinle bakışacakları ve odada ya da ellerinde başka bir şeye bakacakları vs. anlamına gelir.
Bunu 3-5 saniye daha yapacaklar ve sonra sizinle birlikte gözlerini kilitlemeye tekrar geri dönecekler.

İkincisi, konuşurken daha uzun süreli göz teması gösterecekler. Bakışlarını daha düzenli yöneltmek yerine, bakışlarını daha uzun süre yüzünüze / gözlerinize sabitlemeliler. Bunun nedeni, onların tamamen meşgul olduğu ve söylediklerini dinlediğinin bir işareti olduğudur.

Konuştuğunuz zaman göz temasının zamanlamasındaki farklılıkları fark ederek test edin.
Bu ayrışabilir kalıplar ortaya çıkıyor mu?

Size yakınlaşmak için eğilirler

Senden hoşlanan birinin doğal sonucu, fiziksel olarak sana yakınlaşacak olmalarıdır. Psikologlar, iki insan arasındaki mesafenin, bir insandan bir başkasını ne kadar sevdiğini belirten bir vekil olarak atandığını sürekli olarak göstermiştir. Fiziksel mesafedeki bu değişiklikler ince değişikliklerdir.

Amerikalı antropolog Edward T. Hall, insanlar arasındaki fiziksel alanı anlamak için “Proxemics” kavramını geliştirdi .

Mesafeyi 4 ana bölgeye ayırır.
Farklı bölgeler farklı psikolojik işlevlere hizmet eder.

Bu bölgeler şunlardır:

Kamusal alan (12-25 Adım),
Sosyal alan (4-11 Adım),
Kişisel alan (1.5 - 4 Adım)
Samimi alan (1.5 Adım'dan az).

Bir kişi kişisel alana, özellikle de 1,5 metreye yakın bir alana girerse, bu sizin gibi olduğunu söylemek için güçlü bir işarettir.

Yine, sosyal etkileşimlerinizde bunu test edebilirsiniz.
Her şeyden önce, fiziksel engellerden kurtulun.
Yolda masa, masa veya sandalye bulunmadığı yerde buluşalım.
Sadece geniş açık alanlar.
Onlarla farklı ortamlarda, farklı mekanlarda / yerlerde bir araya gelin ve doğal olarak size ne kadar yakın olduklarını görün.

İşte işe yarayan bir bonus ipucu.

Yaklaşmaya çalışın (2.5 cm gibi - Yakın - Kollarınızı etraflarına koyun) ve sonra onların tepkilerini değerlendirin.
Oldukları yerde mi duruyorlar? Yoksa Sizden uzaklaşıyorlar mı?


İşte Barack Obama, John McCain ve Rahm Emanuel (iletişim sanatında büyük olasılıkla iyi eğitilmiş üç güçlü politikacı) arasındaki yansıtmaya ilişkin ilginç bir örnek:Aynalama çoğu zaman duruşlar, jestler, yüz ifadeleri veya nefes alma gibi sözsüz iletişim biçimleriyle ilişkilendirilir .
Ama aynı zamanda kelimeleri ve konuşulan dili geri yansıtıyoruz.
İnsanların söylediklerini tekrarlayarak sık sık onları anladığımızı gösteririz.
Bir müşterinin restoranındaki siparişini tekrar eden garson veya garsonun bunu hatırlama olasılığı daha yüksektir, daha sonra “Tamam, anladım!” Diyen biri.

İnsanların sözlerini aynaladığımızda (vokal olarak veya kafa sesi bile olsa),
zihinlerimiz duyduğumuz şeyin anlam ifade edip etmediğini anlamak için hızlı bir zihinsel kontrol yapıyor.
Çok basit bir düzeyde, tüm yansıtma, etkileşimde olduğumuz insanları daha iyi anlamanın bir yolu olarak işlev görür.

Aynada daha akıcı olmak için kendinizi eğitmek için pratik yapabilirsiniz. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı pratik ipuçları:

Diğer insanların etkileşimlerinde yansıtmayı not edin. Bundan daha önce bahsetmiştim, ancak aynalamayı dış bir perspektiften tanımlayabilmek kendi etkileşimlerinizde daha iyi tanımlamanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için doğal bir ayar bulabilirseniz, filmleri veya TV şovlarını deneyin.

Kendi etkileşimlerinizde yansıtmayı not edin. Kendinizi (veya başka bir kişiyi) benzer bir duruşla benimsediğinizde, belirli kelimeleri tekrarlarken veya aynı anda bir içki içip yudumlarken daha bilinçli olun. Aynalama hemen hemen her etkileşimde belli bir dereceye kadar bulunabilir. Sadece daha çok dikkat etmelisin.

Aktif olarak küçük yansıtma biçimlerini uygulayın.
Etkileşiminizdeki yansıtmanın bir yönüne odaklanmanız yeterli. Oturuyorsanız, sadece kişinin duruşunu veya ellerini taklit edin (Kollarını Birleştirmiş / Birleştirilmemiş, Açık duruş / Kapalı duruş vb.) Kendinize, “Bu, kişinin ne düşündüğü veya hissettiği hakkında bu yansımalar bana ne söyler?” Diye sorun. Empati ve Uyumla alakalı bir durumdur, sadece taklit yapmış olmak için taklit etmek değil.

Yansıtmayı kırmaktan korkma. Her zaman her şeyi yansıtmaya çalışmak doğal ve gariplikten çıkacaktır. Kendi hareketini yansıtmaktan korkma ve kişinin kendi hareketini yapmasına izin verme. Biriyle bağlantı kurmak için fiziksel olarak % 100 fiziksel olmanıza gerek yok. Bu sadece emrinde bir araç olmalı.

Bu temel ilkeleri takip edin, ancak kendinizi zorlamayın. Aynalama, iletişimde önemli bir araçtır, ancak üzerinde çok fazla düşünürseniz, sizi başkalarını dinlemekten ve gerçek bir konuşma yapmaktan alıkoyuyorsa, aynalama hakkında fazla düşünmeyin.


Birisi yansıtmayan ne anlama geliyor?


Yansıtma, rahatlık, güven ve ilişki belirtisidir.
Bu yüzden birbirlerini yansıtmayan bireylerin bir tür çatışma yaşamış olmaları veya senkronize olmamaları mümkün.

Birinin duruş pozisyonu “Üzgünüm!” derken diğer kişinin duruş pozisyonu “Mutluyum!” Anlamına geliyorsa, o zaman iki kişi arasında bir bağlantı kopması olabilir. Düşünceleri ve duyguları birbiriyle uyumlu değil - ve muhtemelen etkili bir şekilde iletişim kurmuyorlar.

Yansıtmanın tüm amacı, başkalarını daha iyi anlamanın ve onlarla gerçek bir düzeyde bağlantı kurmanın bir yoludur.
Birini aynalayabilmek, birini dinleyebilme becerisiyle aynıdır (bu farklı bir dinleme şeklidir).


Son bir düşünce

Başka bir insanda hangi sinyallere dikkat edileceğini bilmek, kendi sosyal davranışlarımızı yönlendirmek için önemlidir.
Bu bilinç dışı davranışlar, birisinin sizi sevdiği konusunda açık sinyallerdir.
 
Son düzenleme:

Zayn

Üye
Katılım
11 Ağustos 2019
Mesajlar
84
Yaş
22
Şehir
Malatya
sevdiğim kısmı kaliteli bilgiler faydalı sevmediğim arkadaşlar verdiğiniz bilginin bir işlevi olsun ben neyapayım genel kültürü etrafımda bizim gibi zeki insanlar çok nadir salağın biriyle oturup konuşamassın aynalamayı işlev derken mesela birini aynalamak seni sevmesini sağlar ve şöyle şöyle aynala insanları olumsuz hareketleri aynalama tarzında yazılar paylaşırsan günlük hayatta kullana bileceğimiz çok daha iyi olur gmossa gelecek yazılarını merakla bekliyorum tabi işime yarıyacakları
 

Ğmossa

Üye
Katılım
29 Ağustos 2019
Mesajlar
365
Şehir
Samsun
Kimseyle oturup aynalamayı konuşmayacaksın zaten. Sana nasıl aynı senkron içine girip en az bir tanesini uygularsan nasıl iletişimde etkili olursunu söylüyorum. Gayet açık bir konu @Zayn İnsanlarla konuşurken, senin açından bakalım...kadınlar mesela. Bir enerji yaratmak zorundasın kadınların beyninde belli açıklar var işte görüyorsun, hata insanların diyelim. Pazarlama şirketleri yıllardır kullanıyor bu bilimi. Şöyle şöyle aynala demişsin..Sen hiç bir şey yapmayacaksın her şeyi ezbere mi yapacaksın..Sen bu kafayla iki adım gidemezsiin. Kendini geliştireceksin. Kendi anını kendi ortamını kendin yakalayacaksın. Her şeyi bekleme az hareket please !!
 

Zayn

Üye
Katılım
11 Ağustos 2019
Mesajlar
84
Yaş
22
Şehir
Malatya
Kimseyle oturup aynalamayı konuşmayacaksın zaten. Sana nasıl aynı senkron içine girip en az bir tanesini uygularsan nasıl iletişimde etkili olursunu söylüyorum. Gayet açık bir konu @Zayn İnsanlarla konuşurken, senin açından bakalım...kadınlar mesela. Bir enerji yaratmak zorundasın kadınların beyninde belli açıklar var işte görüyorsun, hata insanların diyelim. Pazarlama şirketleri yıllardır kullanıyor bu bilimi. Şöyle şöyle aynala demişsin..Sen hiç bir şey yapmayacaksın her şeyi ezbere mi yapacaksın..Sen bu kafayla iki adım gidemezsiin. Kendini geliştireceksin. Kendi anını kendi ortamını kendin yakalayacaksın. Her şeyi bekleme az hareket please !!
kardeşim benim ben aynalamayı 2 yıldır kullanıyorum sen rahat ol kafamdanda gayet memnunum iltifatın için teşekkürler yapıcı eleştiri yaptım direk savunmaya geçmişsin nütfen karşılık verme münakaşaya girmek içimden gelmiyor iyi akşamlar dilerim (y):)
 

Furkansen

Üye
Katılım
3 Ocak 2019
Mesajlar
820
Şehir
İstanbul
Kankam gerçekten çok güzel konular yazıyorsun ama çok uzun olunca dikkat dağınıklığı olabiliyor biraz daha kısaltabilirsen süper olacak eline sağlık.
 

Ğmossa

Üye
Katılım
29 Ağustos 2019
Mesajlar
365
Şehir
Samsun
kardeşim benim ben aynalamayı 2 yıldır kullanıyorum sen rahat ol kafamdanda gayet memnunum iltifatın için teşekkürler yapıcı eleştiri yaptım direk savunmaya geçmişsin nütfen karşılık verme münakaşaya girmek içimden gelmiyor iyi akşamlar dilerim (y):)
Demek eleştiri yaptın he 😁😆😂
Nütfen sen eleştiri yapma, lakin eleştirinin ne anlama geldiğini öğren..
Alfalık yolunda belki işine yarar...
Tamam...
 

Ğmossa

Üye
Katılım
29 Ağustos 2019
Mesajlar
365
Şehir
Samsun
Kankam gerçekten çok güzel konular yazıyorsun ama çok uzun olunca dikkat dağınıklığı olabiliyor biraz daha kısaltabilirsen süper olacak eline sağlık.
Detay olmasına dikkat ediyorum. Herkes farklı düşünceye sahip. Kısa tutuyorum, detay isteniyor. Detay veriyorum, örnekleri çoğaltıyorum bu sefer de kısa isteniyor. Elimden geleni yapıyorum.
 
Üst