Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İnsanlara güvenmek ve Hayata bakış açınız

Benim zor yoldan öğrendiğim sizin ise asla yapmamanızı istemediğim bir hata.Eğer bir kızı çok seviyorsanız yada bir dostunuzu asla aşırı samimiyete kaçmayın.Samimiyet karşıdakinin size saygısı ile tıpkı bir terazi gibidir.Demek istediğim robot gibi davranmak değil ama araya bir sınır koymaktır.Bir insana ne kadar samimi olursanız o kadar güvenirsiniz.Ve güvendiğiniz kişi size kazık atınca bu size duygusal olarak zarar verir.Neden başkalarının sizi incitmesine izin veresinizki?Uzun yıllar sonra bunca okuduğum yazıya rağmen bir kıza gerçekten güvendim.Çünkü diğer kızlara benzemiyordu.Gerçekten olgun ve belli bir iyi kalpliliği var gibi gözüküyordu.Ulan dedim sikerim oyunu.Ama onunda sonuç olarak bir insan olduğunu unuttum.Yine gerizekalı gibi iyi niyetimle yaklaştım olaya.Bir insan aynı hatayı niye 2 defa yaparki amk.Sonuç tabiki gene hüsran oldu.Arabesk rap kliplerindeki gibi dostumla flört ettiğini öğrendim amk.Genel olarak kızlara değil insanlara güvenim kalmadı.Ama bu sefer olaylara ahmet kaya dinleyip sigara içerek yaklaşmadım tabi.Dün bir yaşıma daha girdim ve hayatın verdiği bir ders olarak gördüm.Artık en yakın dostum ve o çok güvendiğim kız hayatımda olmayacak evet.Belkide hayat yeni fırsatlar sunmak istedi hayat bana.Kısaca benim için ödül oldu belkide.

YANİ çıkarmamız gereken ders her olayda başkalarını suçlamak yerine kendini düzeltmek.Hayat size bir acı veriyorsa bir daha aynı hatayı yapmamızı istediği içindir.

“Hayatta en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.” William Bolith

Benim zor yoldan öğrendiğim sizin ise asla yapmamanızı istemediğim bir hata.Eğer bir kızı çok seviyorsanız yada bir dostunuzu asla aşırı samimiyete kaçmayın.Samimiyet karşıdakinin size saygısı ile tıpkı bir terazi gibidir.Demek istediğim robot gibi davranmak değil ama araya bir sınır koymaktır.Bir insana ne kadar samimi olursanız o kadar güvenirsiniz.Ve güvendiğiniz kişi size kazık atınca bu size duygusal olarak zarar verir.Neden başkalarının sizi incitmesine izin veresinizki?Uzun yıllar sonra bunca okuduğum yazıya rağmen bir kıza gerçekten güvendim.Çünkü diğer kızlara benzemiyordu.Gerçekten olgun ve belli bir iyi kalpliliği var gibi gözüküyordu.Ulan dedim sikerim oyunu.Ama onunda sonuç olarak bir insan olduğunu unuttum.Yine gerizekalı gibi iyi niyetimle yaklaştım olaya.Bir insan aynı hatayı niye 2 defa yaparki amk.Sonuç tabiki gene hüsran oldu.Arabesk rap kliplerindeki gibi dostumla flört ettiğini öğrendim amk.Genel olarak kızlara değil insanlara güvenim kalmadı.Ama bu sefer olaylara ahmet kaya dinleyip sigara içerek yaklaşmadım tabi.Dün bir yaşıma daha girdim ve hayatın verdiği bir ders olarak gördüm.Artık en yakın dostum ve o çok güvendiğim kız hayatımda olmayacak evet.Belkide hayat yeni fırsatlar sunmak istedi hayat bana.Kısaca benim için ödül oldu belkide.

YANİ çıkarmamız gereken ders her olayda başkalarını suçlamak yerine kendini düzeltmek.Hayat size bir acı veriyorsa bir daha aynı hatayı yapmamızı istediği içindir.

“Hayatta en önemli şey kazançlarınızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.” William Bolith
BU olaydan sonra bile sağlıklı kafayla insanlara birşeyler öğretiyor olman büyük başarı kardeşim tebrik ederim acımızıda çeker gelişiriz koymaz bizim gibi adamlara aynı olayları yaşadım bir müddet acım geçmedi sonrasında geçti ve öyleböyle tatlı gelmedi hayat bayaa tatlı şuan insan bunları yaşayınca canı sıkılmıyor artık aonuçta karsimizdaki insan ve beyin psikolojisi her an degisebilecek bir varlık o yüzden birlikte yaşadığın insan bir ay sonra bambaşka bir düşüncede insana dönebilir güven bunda bir problem yok ama acıdan korkarak güvenme ben şuan bir kıza rahat rahat güvenirim çünkü kazık atsada acıda çeksem bana hava hoş korkmuyorum acıdan sende böyle olacaksın biri yüzünden hayata kadınlara kötü olarak bakma iyi olarakta bakma psikolojiyi çöz ve karşındaki insana bir beyin olarak bak bu beyin nasïl yetişmiş nefsi ne durumda ailesi nasïl yetiştirmiş kafa yapısı önceki ilişkilerini gözden geçir baktınki çok iyi rol yapïyor yine birine güvendin bozuk çıktı sana koymasın çek acını aman ya buda böyle çïkar diye hayattan insanlardan nefret etme gerçekten kendine psikolojisine hakim ahlaklı kïzlar var önenli olan nası bir beyni var psikolojisi var biri seniüzdu diye tüm hayatı sevgisiz dostsuz geçirme ama sevgili ve dosta bağïmlı olucak kadarda değer verme kararında ver zaten alıştın aynı olayı yaşarsan yaşa kaldırırsın birdaha yaşarım diyr hayatı kaçırma beyni şerefsizlikle dolmuş insanları ayıkla bana inan çok güzel insanlar var bu şerefsizleriinsana ufak tefek şakalar yapana saygısïz diye alınma ama onu en iyi insanda yapar sen şimdi tüm dünuyayı şerefsiz goruyorsun nirmal :) samimiyetini gösterirsin ufak ında beyni pislikle dolmamış insanlar var onlarla samimi olunhr iyice emin olduktan sonra tabi baktın karekterli herkese öyle sana çevreye ozaman o insana senin gibi gelişmen bir adamı bırakması saçmalık ve bir iki sene sonra kafasını duvarlara vurur dahada geliş kardeşim bunlar bize ilaç :) eğer şuan hayattan ve insanlardan nefret edersen saflık yapmış olursun hayattan insanlardan nefret etmek o kïzın sana yaptigi en büyük kötülük olur seni zihninin icinde bir hapise tikmis olur ve sende buna destek olursun oyuzden hayati sev hayat cok guzel POZİTİF olmayi ogren gelismeye devam et senjn gibi gelişen birisini biraktigi icin bin pişman olacak asla arkana bakma daha iyisini bulacaksin ondan çünkü artik sende daha gelismis daha üst versiyona güncellendin 😄💪

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8