Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yeni başlayanlar için detaylı kadın-erkek analizi

Hangi tür kızlardan hoşlanırsınız

• Yatırımcı

Kullanılan: 19 33.9%
  • Deneyci

Kullanılan: 7 12.5%
  • Reddeden

Kullanılan: 4 7.1%
  • Meşrulaştıran

Kullanılan: 1 1.8%
  • Hayalperest

Kullanılan: 4 7.1%
  • Gerçekçi

Kullanılan: 21 37.5%

• Kullanılan toplam oy
    56
Öncelikle karakter sınırlaması olduğu için parça parça atacağım.
YATIRIMCI/DENEYCİ
Kızın deneycimi yatırımcı mı olduğunu anlamak için arkadaş çevresine bakın çok erkekle konuşuyorsa deneycidir.Çevresinde erkekten çok kız varsa yatırımcıdır.

Hayatın kötü talihi kızlar çok çabuk yaşlanır 25 yaşından sonra evlenemezse kolay kolay eş bulamaz(nedeni ise erkek karşı cinste dış görünüşe önem verir.)Bu nedenle kızlar aradığı erkeği seçmek için ya 3 4 erkekle arkadaş olarak içlerinden en iyisini eş adayı yapıcak(Deneyciler).Başka bir yol ise eş seçiminde 1 erkeği alcak onu kendi isteklerine göre şekillendirecek(Yatırımcılar).

Peki biz nasıl seçileceğiz dediğinizi duyar gibiyim.

Deneyci
Kız dış görünüş olarak güzel olduğu(makyajına giyimine aşırı dikkat eder) bu kıza erkekler çok ilgi gösterir bu kızla mutlu bir birliktelik istiyosan ilk tanıştığınızda ilgisiz davranın gizemli olun ve yaptığı testleri geçin testten kastım eski sevgilisinden bahseder sahte gözdağı verir o tarz şeyler.

Yatırımcı
Kız ile mutlu birliktelik düşünüyorsanız bu kıza ilgi gösterin mesela ilk tanışmada baya ilgi gösterin kibar şekilde sonra birden kendinizi geri çekin kız ilgi için sizle her türlü konuşur size aşık bile olur.

ÖZELLİKLER
Deneyci
*Kolay aşık olur kolay vazgeçer(mesela bugün selam veren kız yarın selam sabahı keser yada yaptığı testten kalırsınız yine vazgeçer.)
*Erkek kankası eksik olmaz.
*Daha iyisini bulduğunda acımadan terkeder.
*Fazla ilgilenirseniz sizin mesajlarınıza geç cevap vermeye başlar yada sizi önemsemez.
*Erkeklerin ilgileri egolarını yükseltiği için açık giyinir.(İstisnalar var tabiki.)

Yatırımcı
*Zor aşık olur zor vazgeçer(Ama erkeğini hep test eder ve kendi istediği erkek modeline cevirmek için uğraşır o yüzden istediği erkek modeline dönmeyin çekiciliğiniz azalır.Davranışları değişmez bugün selam verirse yarında hal hatır sorar.)
*Anaç bir yapıya sahiptir(Sizi çocuğu gibi sahiplenir.Dezavantajı:Üstünüze çok düşer ve herşeyinize karışır çok kıskanır)

REDEDEN/MEŞRULAŞTIRAN
Kızın reddedenmi meşrulaştıran olan mı anlamanın yolu reddedenler utangaç yapıya sahiptir fakat meşrulaştıran utangaç değildir.

Reddeden
Bunlarla normal konular konuşun sevgili ayağına konuşmayın zamanla içini size anlatır.

Meşrulaştıran
Bunlar utangaç olmadığı için zaten niyetini direk belli eder.Arkadaş olmak isterse arkadaş olur sevgili olmak isterse sevgili olur.

ÖZELLİKLER
Reddeden
*Sizinle çoğu konuda ters düşer(Futbol sevse bile futbol sevmiyorum der.)
*Geçmiş zamanda az sevgilisi olmuştur yada hiç olmamıştır.
*Eşlerine sadıktır.

Meşrulaştıran
*Her konuyu konuşur yeri gelir sizle maça gidip küfreder öyle saykodur.
*Geçmişte çok sevgilisi olmuştur.
*Aldatmaya meyillidir.

HAYALPEREST/GERÇEKÇİ

Hayalperest
Bu kız tipi hep hayatında sevecek kendisini kollayacak bi erkek ister.Güven duygusunu aşılarsanız sizi sever.

Gerçekçi
Bu kız tipi evlilikten önce kariyer önemlidir mesleğini eline alır evini arabasını alır ondan sonra evlenir.Zor durumlarda yanında olursanız sizi sever.

ÖZELLİKLER
Hayalperest
*Hayalci yapıya sahiptir.
*Hareketleri yapmacıktır ve sizden de aynı yapmacıklığı bekler.
*Olaylara heyecanlı tepki verir.(Trafik kazasında yaralanmasa bile ilk hastaneye kaldırılır.)

Gerçekçi
*Gerçekci yapıya sahiptir.
*Odun yapıya sahiptir.Çoğu olaya tepkisizdir.(Trafik kazasında soğukkanlılığı ile hayat kurtarır.)
*Odun yapısına rağmen duygusaldır ve duyguyu içinde yaşar

Ve karşımıza 8 tip kız çıkar YRG YRH YMG YMH DRG DRH DMG DMH

YATIRIMCI REDDEDEN GERÇEKÇİ(YRG)
*En mükemmel kız türüdür.
*Bu kız türü erkeği düşman olarak görmez.(Erkeklerin yaptığı hata bu kız tipi her erkeğe sıcak davranır ve davranışları tamamen arkadaşçadır. Direk bana aşık diyip teklif etmeyin. İyi yanından bakın teklif etseniz bile size karşı ne sıcak nede soğuk davranır sevmese bile sizin her insan gibi hata yapabileceğinizi düşünür. Sizi o hatanızdan dolayı kabullenir ve arkadaşlığınıza herhangi bir zarar vermez. Zamanla size aşık olabilir ve ikinci teklif ettiginizde kabul edebilir.)
*Saçma sapan testler yapmaz.
*Severse candan sever onun aşkı bi rüya
*Yatırımcı olduğundan zor sever zor vazgeçer.
*Her konuda iyidir.(Fakat bilmiyormuş gibi davranır bir erkekten öğrencek çok şeyi olduğunu düşünür)
*Rol kesme yeteneği en kötü olan kız tipidir.(Erkeğini test etmediği için rolde pek kesemez. Çıraksanız bilmiyormuş gibi davranmasını çok rahat anlarsınız.)
*Sizi siz olduğu için sever.(Para mülk umrunda değildir. Gerçekçi olduğu için zaten kariyer sahibidir. Bu kız yüksek gelirli iş sahibi olursa kendinden düşük maaş alan erkekle evlenir saçma sapan kuruntusu yoktur. Beni ne doktorlar mühendisler istedi bense sana vardım demez.)

YATIRIMCI REDDEDEN HAYALPEREST(YRH)
*Davranışları saçmadır.(Küçük çocuk gibi)
*Erkek onun için güç timsalidir.(Bu yüzden herşeyi erkekten bekler.)
*Severse tam sever(Hayallerinde hep pembe panjurlu evimiz olsun istemiştim gibi düşünceleri vardır.Pembe panjurlu eviniz varsa bunların gözdesisinizdir.)
*Sevgilisini hep test eder.(Deneyci gibi her erkeği test etmez sadece sevgilisini yada sevgili adayını)

YATIRIMCI MEŞRULAŞTIRAN GERÇEKÇİ(YMG)
*Severse tam sever.
*Bunlarla sevgili olduğunuzda belli bir süre geçirirseniz evlenmediğiniz halde sizinle aynı eve çıkmayı düşünür ya da size cinsel teklifte bulunabilir. Düzenli cinsel hayatınız olur.(5 Dakikalık zevk için kızın ve kendi hayatınızı karartmaya değmez. Evlendikten sonra istediğini yap.)
*Kendi istekleri daha önce gelir isteklerini yerine getirtmek için erkeğini test eder.(En büyük testi karşıdaki erkeği cinsel açıdan aç bırakır. Cinsel açıdan aç kalan erkek kızın karşısında süt dökmüş kediye döner ve her istediğini yapar. Çoğu erkek PMO bağımlısı olmasından kaynaklıdır. PMOya bağımlı olmayan bir birey bu testi zorlanmadan geçer.)

YATIRIMCI MEŞRULAŞTIRAN HAYALPEREST(YMH)
*Bunlar çok sıkıntılı tiplerdir.
*Severse tam sever.
*Şizofren gibidir hayatınızı zehir eder.(Dişi sinekten bile kıskanır, trip atar, çıldırtır.)
*En ufacık şeyde olay çıkartır.
*Yatırımcıdır fakat erkeğin yaptığı yatırımdan daha fazlasını yapmaz her şeyi erkekten bekler.
*Saçma sapan hayalleri vardır.
*2 günlük sevgiliyken bile direk evlilik düşünür.
*İlişkide kendi yaptığı hataları senin üstüne yıkar.
*Diğer yatırımcılar erkeğini kolay kolay terketmez fakat bu yatırımcı türü erkeğinden daha iyisini bulunca direk terkeder.(Yatırımcı olduğu için aldatmaz. Ama terketmeye meğillidir.)
*Bununla sevgili olursanız sabrınız bol olur
*Meşrulaştıran olduğu için sizinle aynı eve çıkmaya teklif edebilir fakat hayalperest olduğu içinde cinsellik teklif etmeyebilir. Yani aynı evde pes oynar fifa oynarsın birlikte yemek yersin.
*Ayrılmak isterseniz kızdan evlenmeden kurtulamazsınız her oyunu oynar millete bana taciz etti bile der. Hatta sizi öldürmeye bile niyetlenir ya benimsin ya kara toprağın misali(O yuzden kızı kendinizden soğutun o ayrılsın. Ayrılmanın en kolay yolu çok buluşun her istediğini yapın ve haketmediği halde hediye alın. %100 test ettim onayladım.)

DENEYCİ REDDEDEN GERÇEKÇİ(DRG)
*Bunlar yatırımcı gibi gözükselerde deneycidirler(Avlarını gözüne kestirirlerse ona yatırımcıymış gibi rol keser en basit testleri budur.)
*Erkekleri ego tatmini için kullanır.
*Bir erkeğin ona aşık olup olmadığını rahatlıkla anlar.(Erkeğin aşkını hiçe sayar. Erkek teklif etmemiş ise bilse bile bilmemezliğe vurur.)
*Çok kurnazlardır..(Eğer çıraksanız bunların yaptığı testi anlamaya çalışmayın zaten anlayamazsınız.)
*Aldatırsa haberiniz olmaz ruhunuz duymaz.(Ama deneyci olduğu halde aldatmaya meğilli değildir. Tabiki cinsel açıdan aldatmayabilirler ama gidip başka erkekleri test eder. Kaş göz eder. Aldatmaz dediğimede bakmayın başka erkek sizden daha iyiysede acımaz. Diyelim ki aldattı belli bile etmez size manyak rol keser.)
*Kız tiplerinde en iyi rol kesenidir.
*Bunu yatırımcı yaparsanız. Size mükemmel eş olur. Hatta YRG lerden daha mükemmel bir eşe sahip olursunuz fakat yatırımcı yapmak çok zaman isteyen bi durum.

DENEYCİ REDDEDEN HAYALPEREST(DRH)
*Yatırımcı gibi görünür.(Hatta erkeğini sahiplenir aldatmaz. Çıraklar başta yatırımcı sanar.)
*Sessiz çok konuşmaz bunlar zor kızı oynarlar ve hayalperest olduğu halde gerçekçi gibi görünür. Yani odun yapıya sahiptir.(Gerçekçilerden ayrılan özelliği ise kariyeye önem vermemiştir bu yuzden hayalperesttir.)
*Testleri zordur deneyci olduğu halde herkezi test etmez.("Peki bu kız niye yatırımcı değilde deneyci" dediğinizi duyar gibiyim tamamen biz erkeklerin suçu kız erkeklerden çok darbe aldığı için kendi savunma mekanizmasını kurmuştur. Aslında normalde yatırımcıdır. Hayat bunu deneyciye çevirmiştir. Tıpkı hayatın beni efendi erkekten baskın bir erkeğe çevirdiği gibi.)
*Bu kızın felsefesi kaçmaktır.(Sevdiği erkekten kaçar fakat sevmediği erkeğide kullanır ve o erkeğede yanaşır tabi cinsel anlamda değil ayak işlerini yaptırır. Bakire olmanın kıymetini bilir her önüne gelenle ilişki yaşamaz.)
*Giyinişine makyajına çok önem verir.(Deneyci olmasına rağmen bir erkeği arzulatacak kadar güzel giyinir fakat açık saçık giyinmez. Pantolon tişört bile giyse güzel kombinler çıkartır. Mükemmel giyinmesi deneyci olduğundan dolayı açık saçık giyinmemesi ise eskiden yatırımcı olmasından kaynaklıdır.)
*Dişiliğini mükemmel derecede kullanır.(Çıraksanız bunu YRG zannedersiniz zaten eskiden YRG olduğu için hayat böyle şekillendirmiştir.(Yatırımcı ve gerçekcilik özelliğini körelttikleri için deneyci ve hayalperest yapıya büründüler.
*Kız tiplerinde en iyi analiz yeteneğine sahip olanıdır.(Karşısındaki kişiye bakarak leb demeden leblebiyi anlar.)
*Aşık etmek için için türlü türlü test eder.(Testleri ve rol yapma yeteneği en az DRG kadar iyidir)
*Eskiden gerçekçi olduğu için odun gibi görünür bu onun savunma mekamizmasıdır.(Fakat hayalpereste evridiği için bi olay karşısında aşırı tepki verir trafik kazasında yara almasa bile hastaneye kaldırılır.)
*Sevgisini kazanmak zordur ama imkansız değil

DENEYCİ MEŞRULAŞTIRAN GERÇEKÇİ(DMG)
*Diğer deneyciler gibi her erkeğe pas atmaz.(Ezik erkeklere pas atmaz.)
*Hayatına özgüvensiz ezik erkekleri sokmaz.
*Daha iyi bir erkek bulursa acımaz aldatır.
*Sevgiliden önce kariyer önemlidir daha doğrusu sevgiliye pek önem vermez.(Çırak birisi genelde yedek kulubesinde bekleyen futbolcu gibi ilişki yaşar.)
*Sevgisini kazanmak oldukça kolaydır fakat ilişkiyi devam ettirmek oldukça zordur.
*Sevgili olduğu insanla evlenmeden önce yatağını paylaşır.

DENEYCİ MEŞRULAŞTIRAN HAYALPEREST(DMH)
*Abazalara prim verir.(İlgisiz davranın sizin peşinizden koşar.)
*Eğlenceye düşkündür.
*Üzüntü veren şeylerden kaçmaya programlıdır.(Sevgilisi ile en ufak tartışmasında kendisini başka erkeğin kollarında bulur.)
*Erkeklerin zayıf noktalarını çok iyi bilir ve bunu kullanır.
*Uzun ilişki düşünüyorsanız hiç düşünmeyin boşuna.

SEVGİLİ OLDUĞUMUZ KIZI KENDİMİZE NASIL BAĞLARIZ(Deneycileri yatırımcı yapma/Yatırımcıları dahada kendimiz bağlama
*Kıza hesap ödet.("Erkek adama hesap ödetmek yakışmaz" diyecek çok kişi var. Tabularını yıkın, kız elini cebine atıyosa itiraz etmeyin ödesin. Arada bi buluşmada diyin yemek benden kahveler senden diye yemeği öde kahveyi geçir.)
*Zamanını ye(Kolay lokma olma kız senin için zaman harcasın. Ben yıllarca saçma biri için ağlayarak vaktimi fazlasıyla harcadım ve şunu farkettim ne kadar çok üzdüyse beni ben ona o kadar bağlandım. Arada bir sebepsiz yere üzün.)
*Arada ödüllendir.(Ayarında yap tabiki çok ödüllendirirsen kaçar.)
*Kıskandığını belli et.(Çok ince çizgi bu sevgili değilseniz kıskançlık belirtmeyin sevgiliysenizde şuraya gitme gibi kıskançlık belirtme. Mesela çarşıda erkeklerin arasından geçerken omzuna sarıl o anlar beni erkeklerden korumak için sarıldı der mutlu olur. Gidipte mini etek giyme dersen kavga eder ve inadına giyer. Umarım anlamışınızdır çok ince yani bu kıskanma meselesi.)
*Onun için başka kızlarla arkadaşlığından vazgeçme.(O senin için tüm erkeklerden vazgeçsede sen geçme. Nedeni çok basit o kız, memlekette abazadan bol ne var kaybettiği çevreyi çabuk toplar ama sen erkeksin o kadar kolay toplayamazsın.)
*Sana emek versin (Bu en önemlisi senin için pasta börek yapması emektir. Senin için eski sevgilileriyle görüşmemesi emektir.)

TEST NEDİR? NASIL GEÇİLİR?
Kızlar hep erkekleri test eder etmekte haklılar mıdır?Elbetteki haklılar biraz empati yapalım kız olarak ilk adımı atamıyosunuz çevrenizde birsürü erkek yazıyor ne yapacaksınız? Önünüzdeki katalogtan seçim yapıcaksınız. Ee haliyle testler ortaya çıkar.
Testler çok basittir.

Örnek;Sevgilisi olmayan kıza , selam veren erkek

-Normal Erkek:Meraba benim adım name
-Kız:Benim sevgilim var
-Normal Erkek:Tamam (Boynunu büker ve gider.)
Şimdi normal erkek yerine baskın erkeği koyalım.
-Baskın Erkek:Meraba benim adım name
-Kız:Benim sevgilim var
-Baskın Erkek:Keşke önceden haber verseydin tamda seni istemeye gelecektim (!) Neyse annemleri arıyımda başkasını isteyelim bana (!) der ve telefonu çıkarır. Kızın yaptığı testi kibar bir şekilde tiye alarak testi geçer ve sohbete devam eder.Sevgilim var diyen kız erkeği başka testler yapmak için uğraşır.Erkek diğer testleride geçerse uğraşları sonucu erkeğe bağlanır.

Burda kızın sevgilim var demesine kızma hakkımız yoktur çünkü o kızın kendini savunma mekanizmasıdır.

Test edildiğini anladığınız an kendinize şu soruyu sorun benim yerimde başka bir erkek olsa test karşısında nasıl tepki verir? Cevabı aldıysanız tam tersini uygulayın

Örnek: Eski sevgilisinden bahsetmesi normal erkek nasıl tepki verir? Eski sevgililerini dinleyip "boşver onlar seni kaybetmiş" der sonra kız ağlar(Tabiki timsah gözyaşı) ve başka test daha gelir "keşke sarılcak birileri olsa " normal erkek "ben varım daha ne istiyorsun" der ve ilk testten kaldığı yetmiyormuş gibi kızın verdiği ikinci şanstan da başarıyla kalır. Sonuç peki ne oldu der dediğinizi duyar gibiyim? Sevildiği için egosunu fazlasıyla tatmin eden bir kız, kaldırıma oturarak "ben şimdi ne yaptım da terkedildim" diyerek kara kara düşünen erkek.
Daha ne yapacaksın her erkeğe yaptığı testi her erkek gibi cevap verdin. Vazgeçilmez olduğunu hissettirdin bi zahmet terketsin!

Peki testi anladığı an geçerse ne mi olur? Peşinden koşan bir kız , kıza hakettiğinden fazla değer vermeyen erkek

En Bilindik Testler(Her testi tiye alarak geçersiniz)
*Eski sevgililerini bahsetmesi("Halısaha maçı için adam arıyoduk meğersem ilk 11 sendeymiş, benimkilerle kapıştırırsak maçı büyük farkla alırım" gibi tarzda tiye alın.Kıskansanız bile belli etmeyin.)
*Sevgilim var demesi(Üste örneğini verdim)
*Ben kısırım hamile olamam(Genelde evlilik çağındakiler yapar bu testi kısır olduğum halde benimle evlencek mi? diye yapılan küçük bir test aslında kısır yada başka bir rahatsızlığı yoktur."Olur çocuğuda ben doğururum (!)" dersen testi geçersin)
*Seviyormuş gibi davranır(Niyeti erkeğin sevgisini kazanıp kaleyi içten fet etmektir.Erkeği reddeder erkeğin perişan olmasını izleyip ego tatmin etmeye çalışır.Testi geçmek için "hoş kızsın ama kafa yapımız uyuşmaz" demen ona arkadaşça davranmanız tabi arada bir "beni tavlamayamı çalışıyorsun" tarzında kibar şekilde tavlamakla suçlayın. Sizi kendine bağlamak için çabaladıkça aşık olcaktır.)
*Pff sanane be slk .s(Bu testi geçmeye bile tenezül etmedim aklınız varsa bilerek kalın.)
*Seni döverim yada dövdürtürüm(Sahte gözdağıdır genelde tartışmalarda haklı çıkmak için davranır.Geçmenin yolu tartıştığın konuda haklı çık.)
*Kendini geri çekme.(Çok ilgi gösterdiğiniz zaman daha fazla ilgi görmek için yaptığı testtir. Bu test bir erkeğin özgüvenini inanılmaz şekilde yıkar. Testi geçmenin yolu ilgiyi azaltın ve kendinizi başkalarıyla flört ediyor gibi gösterin.)
*Arkadaş olduğunuz halde whatsaptan kırmızı kalp yollaması seviyormuş gibi mesajlaşması.(Liselilerde rastlanır. Lise zamanımda başıma geldi. Tepkinizi ölçmek için yaptığı basit bir testtir/Teknoloji ilerledikçe yapılan testlerin saçmalığını görmek mümkün)

Testi geçemezseniz testi oynamayın!

KIZLARA KARŞI YAPILAN HATALAR

*Kıza vazgeçilmez olduğunu hissettirmek(Sonuçta karşındaki bir kız, erkek gibi kuvvetli değildir yani fazla değeri kaldıramaz.)
*Hediye almak(Kıza resmen ben seni espirimle karakterimle tavlayamadım bari hediyeye tav ol beni fazla uğraştırma diyorsun.
*Kızın yaptığı testleri ciddiye almak(Seviyormuş gibi davranıp senin teklif etmeni sağlaması bir testtir. Erkek ise teklifi ederse tekliften sonra zaten sonuç bellidir. Hüsranla sonuçlanır.)
*Güzel bir kız görünce "bu bana bakmaz" deyip, saçma sapan olumsuz düşüncelerde boğulmak.

ERKEK OLARAK AKILDAN ÇIKARILMAMASI GEREKENLER
*Kızlar mantıklarıyla konuşur duygularıyla hareket eder.(Serseri ruhlu erkeklerle eğlenirler, iyi düzgün çocuklara dert anlatırlar.)
*Süslenmeleri ise erkekler bizi nasıl buluyor acaba? bakıyorlar mı? Gibi sorulara cevap bulmaları içindir.(Sormaya kalkarsınız hemcinslerini kıskandıkları için böyle giyinirler.İşin ilginç kısmı bakımlı bir kıza bakmayın önüne atlayacaktır. Hatta sizin görme alanınıza girmek için çaba sarfedecektir. Denemesi bedava)
*Testler

BİR ERKEKTE BULUNMASI GEREKEN ÖZELLİKLER
*Özgüven(Kendimize güvenmememiz için bir sebep var mı? Şahsen ben göremiyorum? Geçmişte olan şeyleri düşünüp kendini perişan etme geçmişteki hatandan ders çıkar geleceğine bir ışığın olsun.)
*Liderlik
*Bakımlı ve fit olmak(Allah vergisi olan yakışıklılıktan bahsetmiyorum.)
*Espiri yeteneği yüksek olması(Abartmadan cıvık görünmeden yapılan kaliteli bir espiri herkesi cezbeder.)
*Beden dilini iyi bir şekilde kullanabilmek.
*Küstahlık(Azı karar, çoğu zarar)
ÖZGÜVEN ARTIRAN DAVRANIŞLAR
*Kendinizi tanıyın.
*Pozitif düşünün ve sebepsizce gülümseyin.
*Dik ve emin adımlarla yürüyün.(Yürürken gülümserseniz +1)
*Kendinizi sevin ve kendinizi kusurlarınızla kabul edin. (Kusursuz insan yoktur.)
*Düzgün giyim ve bakımlı olun.
*Her zaman başınız dik durun.
*Risk almaktan korkmayın.(Korkanın çocuğu olmaz.)
*Bilgi öğrenmeye önem verin.(Her konuda bilgili olursanız insanlar sizi daha hoş karşılarlar.)
*Geçmişle ilgili değiştirilemiyecek olaylara takılı kalmanın hiçbir anlamı yok o yüzden takılı kalmayın.
*Her zaman kendinizden emin bir şekilde konuşun.(Politikacı teknikleri diye araştırın beden dili felan işiniz görür.)
*Spor ve sosyal aktiviteye önem verin dozunu kaçırmadan.
*Gerçekçi hedef belirle ve çabala.(Emek olmadan yemek olmaz tabiki fotosentez ile besin üretmiyorsak )
*Eğlenceli olun.(Biraz küstaklıkta iyidir özgüvene faydası çoktur.)
*Kendinizi motive edin.(Telkin)
*Diğer insanlara iltifat edin.(Kız haketmiyorsa etmeyin genelde erkek dostlarınıza edinki onlarında özgüveni artsın.)
*Başkaları ile kendiniz kıyaslamanız aptallıktır. Eğer çok kıyaslamak istediğin birisi varsa geçmişindeki senle şuanki seni kıyasla.
*İnsanlara hayır demeyi öğrenin.
*Güçlü yönlerinizi önemseyin ve ona gereken saygıyı gösterin.
*Gereksiz insanların gereksiz laflarını önemsemeyin.
*Dedikodu işlerine bulaşmayın.
*Başarılarınızı kimseye anlatmayın çünkü kimsenin övgüsüne ihtiyacınız yok.
*Aynadaki kişiyle iyi geçinin.

KENDİNİZE GÜVENMEMENİZ İÇİN BANA BİR SEBEP GÖSTERİN!

NİÇİN GELİRSE ONUN İÇİN GİDER
Tarih öncesi çağda vücut olarak kaslı olan güçlüydü. Zaman ilerledi bu sefer arazisi olan tarımla evine bakan güçlüydü. Zaman tekrar ilerledi. Şimdi ise güç dediğimiz şey bir kağıt parçasından başka bişi değil.
Kadınlar güçlü insana gitmeye programlanmıştır.
Kadınların niye zengin erkeklerle evlendiğini benim gibi düşünürseniz anlamama gibi imkanınız yok.
Bu devirde PARA=GÜÇ ama iyi yanından bakın.
Zengin değilim kızlar bakmaz diye düşünüyosanız yanılıyorsunuz hatta bu dediklerimden sonra iyikide zengin değilim diyeceksiniz.
Para için gelen para için gider. Sen kızı lüks bir arabanlamı tavladın. Araba hurdaya çıktığında kız seni terkeder.(Terketmesi en doğal hakkıdır çünkü sana değil arabana aşık olmuştur.)
Peki maddiyat değilde kızı karakterinle tavladıysan?
Bütün bağımlılıkları yenmiş birisin karakteri aşırı düzgün bu halde kızı tavladın.Kız seni anca karakterin bozulduğunda terkeder.(İyi yanından bak burda araba yerine sana aşık olmuştur.)
Lider,Özgüvenli, bakımlı,dürüst bir erkek olalım fakat efendi erkeklerden olmayalım.

CIVIK ERKEK/EFENDİ ERKEK/DENGELİ ERKEK/MUTHİŞ ERKEK

CIVIK ERKEK(BETA)
Sosyaldir ortamda herkesle kaynaşır.Kızlarla sevgili olma ihtimali yüksektir.(Ama kızlar bu erkeğe aşık olmaz onun sosyal statüsüne aşık olur.)
Baskın erkek olabilmesi,çabalarsa elbette olur ama efendi erkek gibi kolay dönüşebileceğini sanmıyorum.

CIVIK ERKEĞİN(BETA) ÖZELLİKLERİ
*Çok konuşur boş konuşur(Düzelmesi için insanları dinlemeye gayret etmesi lazım)
*Çabuk dost olur çabuk vazgeçer kısacası ortama göre hareket eder.(Arkadaşları cumaya gidiyosa cumaya gider,gezmeye gidiyorsa gezmeye gider.)
*Yönetilen
*Karşısındaki kızla sadece ortamda hatrı sayılır biri olmak için birliktelik kurar.(Gördüğünüz gibi kızlar mantıklarıyla hareket etselerdi cıvık erkektense efendi erkeği seçerdi.)
*Herkezi güldürmek için çok çabalar.(Ortamın kavalyesi olmaya çalışır)
*Utangaçlık Hissetmez.
*Sosyal fobisi yoktur.
*Popüler olmak için elinden geleni yapar.
*Özgüvenlidir.(Sadece çok konuştuğu için kendini manipülatör zannetmesinden kaynaklıdır.Özgüvenini kırmanın yolu tartıştığın konuda haksız çıkar.)
*Kadınların testlerini şans eseri geçer.

EFENDİ ERKEK (OMEGA)(Eskiden Bende Böyleydim)
Bu erkek türü etliye sütlüye karışmaz.Lise hayatı boyunca kızların yedek sevgilisi olan,ödev yaptırmak için yada dert yakınmak için kızların yanaştığı tiptir. Ne cıvık erkek gibi saçma sapan hareket sergiler nede baskın erkek gibi hareketleri vardır yani kimseye benzemez. Nette araştırısanız bu adamlara rol model bul Tony Stark gibi davran Tom Cruise gibi ol derler ama rol model almasın zaten o ilerde eşsiz biri olacaktır.(Tabi kendini geliştirirse)
Kısacası adamın dibidir. İstese baskın erkek olabilecek kapasiteye sahiptir.
Bekar kızların 45 li yaşlara geldiğinde bu erkeklerle evlilik düşünürler. Bu erkeği kolay kolay hiçbir kız hayatına sokmaz.(İstisnalar vardır tabiki)

EFENDİ ERKEĞİN(OMEGA) ÖZELLİKLERİ
*Sözlerini tutarlar.
*Zor dost olur zor dostundan vazgeçer.
*Yönetilen
*Her söylenene inanr.
*Bir kızı adam gibi sever.(Kıza vazgeçilmez olduğunu hissetirir bu yüzden kaybeder.)
*Az konuşur.(Düşünceleri çok mantıklıdır bir konuşsa en ufak espiride bile güldürür fakat konuşmamayı tercih eder.)
*Utangaçlıktan kendini ifade edemez.
*İş ortamında grup içinde sözünü kimseye kabul ettiremez.
*Sosyal fobisi vardır.
*Özgüvensizdir.(Özgüvenli olduğu zaman cıvık erkekler özgüvenini kırmaya çalışır.Geçmişte yaptığı hatayı yüzüne vurusanız özgüveni kırılır. / Cıvık erkeklerin özgüvenini kırma sebebi kendisine rakip çıkmasını istememesinden kaynaklıdır.)
*Kadınların testinden kalır (Kendini geliştirmektense kalmak daha cazip gelir)
*Kızlar konusunda pek şansı yoktur.

DENGELİ ERKEK(GAMMA)
Cıvık ve Baskın erkek özelliklerine sahiptir. Cıvık erkek özelliklerini azaltırsa otomatik Baskın erkek olur.Efendi erkeğin özgüvenli çok konuşan çeşididir

DENGELİ ERKEĞİN(GAMMA) ÖZELLİKLERİ
*Çok konuşur boş konuşur.
*Özgüvenlidir.(Özgüvenin maddi şeylerden almıştır. Kırmak isterseniz manevi tarafı eksik olduğu için manevi yönden kırın.)
*Rahattır.
*Liderdir(Sadece Efendi erkekleri etkisi altına alır.)
*Karşısındaki kızla sadece ortamda hatrı sayılır biri olmak için birliktelik kurar.
*Kendi türündeki (dengeli erkekle) her zaman yarış halindedir. Aynı türüne düşman kesilir fakat efendi erkeklere tam bir dosttur. Efendi erkeği korur kollar dostu olur gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapar. Tabi bizim saf efendi erkekler, dengeli erkeğin ayak işlerine yardımcı olur.
*Ses tonu diksiyonu fazlasıyla iyidir fakat beden dilinde kötüdür.
*Popüler olmak için çabalar.

BASKIN ERKEK(ALFA)
Beden dilini iyi kullandığı için gayet başarılır. Kızlar bu erkeğe rastladımı kendi aralarında kıskanmalar başlar.(Kadınlar arası rekabet.)

BASKIN ERKEĞİN ÖZELLİKLERİ(ALFA)
*Sözünü tutarlar
*Adam gibi sever( Hakettiği kadar değer verir fazlasını verirse kaçacağını bilir)
*Zor dost olur zor vazgeçer.(Dostundan kazık yerse kendine başka dostlar edinir.)
*Yerine göre konuşur.(Bilim fuarındaysa o ortama göre parktaysa oraya göre)
*Sosyal fobisi yoktur.
*Popülerliğe ihtiyaç duymaz( Çevresindeki insanlar onu popüler etmek için elinden geleni yapar.)
*Ortamın zeka düzeyini algılar ve ona göre espiri yapar.(Bu onu cıvık erkekten daha iyi espiri yapabildiğini gösterir.)
*Hareketleri Rahattır.
*Liderdir.
*Özgüvenlidir.(Özgüvenini kendisinden başka kimsenin kıramayacağını bilir.)
*Erkeklerin laf dalaşını ve kadınların testlerini tiye alarak (küstah bir şekilde) geçer.

MÜTHİŞ ERKEK(SİGMA)
Bu erkek baskın erkeğin emekli versiyonudur. Artık hayatı anlamış gelmiş geçirmiş birisi olarak tek düze hayat kurar mükemmel bir eş bulur rutin olarak hayatına devam eder. Tabi bulduğu eş öyle mükemmel ki çok ilgi gösterince kaçmayan. Erkeğini olduğu gibi kabul edip onu yontmayan bir kadındır.

MÜTHİŞ ERKEK(SİGMA) ÖZELLİKLERİ
*'Tek dostum aynaya baktığımda karşımdaki kişidir' felsefesini benimsemiştir.
*Özgüvenlidir(Özgüvenini o kadar geliştirmiştir ki kendi bile kıramayacağı sağlam bir duvar örmüştür.)
*Hayatı baskın erkek kadar mükemmel değildir fakat baskın erkekten daha mutlu ve pozitiftir.
*Başarısızlığa asla tahammül edemez.
*İstese bir baskın erkekten liderliği söke söke alır fakat lider olmak artık umrunda değildir.
*Sosyallikten elini ayağını çeker.

EVRİM TEORİSİ
İnsan Alfa olarak doğmuştu fakat çevre baskısı aile baskısı yetiştiriliş tarzı bizi Beta,Omega,Gamma yapar. Alfa olarak kalanlar nadirdir. Ve gelişip sigma aşamasına gelenler nerdeyse yok denecek kadar azdır. Beta birinin Alfaya evrimesi için önce Omega yada Gamma ya evriyim sonra Alfaya evriyebilir.
Yani
Beta ------》Omega veya Gamma ------》Alfa ------》Sigma

ERKEKLER ARASI ÇATIŞMA(Çatışma dediğim olay fiziksel değildir pskolojik çatışmadır.)
Beta:Herkezle çatışır, Laf dalaşına girer laf dalaşında Sadece Omegaları yenerler. İşi düşerse dost canlısı olur.

Omega:Kimseye zararı olmayan bu tür kimseyle çatışmak istemez fakat sessiz sakin yapıya sahip olduğu için her bela bunları bulur dışarda serseriler bundan para ister sonra efeleneni çok olur. Fakat dost canlısıdır. Betalarla pek anlaşamaz. Betaların güçsüz olduğunu bilir fakat yinede laf dalaşında kaybeder. Alfalarla dost olabilirler fakat bir Alfayı çok kıskanır onun gibi olmak için rol modeller seçer fakat kendi olamadığı için taklitten daha fazlasını yapamaz ve özgüveni kırılır.(Süpermeni rol model almak neyine o sadece film starı sen ise mükemmelsin.) En iyi Omega ve Gammalar ile anlaşır. Sigma ile pek anlaşamaz çünkü Sigmalar Omegaları iplemez.

Gamma:Bunlarda Omegalar hariç herkezle rekabet içindedir. Çünkü Gammaların amacı liderlik edebilmek ve kendi grubunu kurabilmektir.Grupta kendi çıkarları önce gelir fakat grubundaki Omegaları Betaların davranışından korur. Omegaların sosyal olması için fedakarlık yapar.(Omegaları Alfalığa yükseltemez çünkü kendisi Alfa değildir). Omegaları kendi çıkarları için kullanabilir. Bir Gamma Betayı zekasıyla her zaman döver. Omega gibi kolaylıkla Alfa olabilir.

Alfa:Herkezle çatışır yada dost olur. Sigmalarla çatışmada ne yazıkki kaybeder. Fakat Betaları,Omegaları ve Gammaları büyük bir farkla yener.Omegadan Alfaya evriyen biriside Omegalarla grup oluşturup onlara liderlik etme hissi vardır. Bunlar Gamma gibi kendi çıkarını düşünmeden onlarıda Alfa yapabilmek için uğraşır fakat kendini geliştirmek için çabalamayan omegayı kendi haline bırakır.

Sigma:Bunlar herkezle dost olur fakat biri ona dişini gösterirse karşılığını verir.(Kısacası Omega gibi her lafın altında kalmaz.) Yalnızlık hoşlarına gider normal biri gibi yaşar. Analiz edilmesi çok güçtür başta Omega zannedersiniz. Alfalıktan emekli olmuştur.

MANİPÜLASYON NEDİR? NASIL YAPILIR?
Öncelikle baya zaman önce dershanede yaşadığım olayı anlatıcağım.
Ben efendi erkek olduğum dönemde sınıfta güzel kız vardı. Kız hep makyajlı geldiği için erkekler hep abaza gibi keserdi. Ben o zamanlar çıraktım. "Kızın sevgisini nasıl kazanırım" diye düşündüm ve kız her sınıfa geldiğinde başka yöne baktım. Kız farketti benim ona bakmadığımı, düşündü "o kadar süslendim bu niye bakmıyor." Tabi o hafta boyunca görüş alanıma girmek için türlü türlü oyun oynadı. Diğer hafta geç kaldı makyaj yapmaya fırsat bulamadığı belli.Geçen hafta abaza gibi kesen erkekler dalga geçiyor "ruh gibi gelmişin makyaj yapsaydın" diye. Bende kıza dedim "güzel olmuşun."(Normalde iltifat etmenizi önermem fakat normal erkekler ne yapıyorsa tersini yapıyoduk.) Kız o günden sonra beni testlere tabi tutmaya başladı.(Tabiki efendi erkekte olsam kendimi geliştirmiştim testler bana ilk okul düzeyindeydi.) Testleri geçtikçe kız bana aşık oldu. Olaya gelirsek ben bilmeden kıza iki manipülasyon tekniği kullandım. İlgisizlik ve övgü.

Manipülasyon: İnsanları etki altına almanı sağlayan bilgidir.

MANİPÜLASYON ÇEŞİTLERİ

*Övgü(Genelde bir işi yaptırmak için kullanılır.)
*Timsah gözyaşı(Genelde kadınlar kullanır ve fazlasıyla iyi rol yapar)
*Yalan söyleme(Bunu bilmeyeniniz yoktur)
*Açık vererek yalan söyleme(Mesela kadını kıskandırmak istiyosunuz telefonu görebileceği yere koyun "Hayatım işle ilgili önemli mesajlarım var bu burda dursun ben lavaboya gidip geliyim" hemen sizin mesajlarınızı okumaya başlıcaktır başka kızlarla arkadaşça sohbetinizi görürse sizi elinde tutmak için çabalıcaktır. Gidipte kıza ben telefonda başka kızlarla konuşuyorum dersen kıskanmaz direk terkeder. Manipülenin farkını az çok anlamışınızdır )
*Kafası karışmış numarası yapma
*İlgisizlik(En önemlisi)
*İletişimi kesme(Mesela mesaj attığın halde geç cevap veriyorsa iletişimi kes 1 2 hafta sonra mesaj at anında cevap vercektir.)
*Sahte gözdağı vermek
*Özgüven kırma(Genelde öğretmenler kullanır. Senden adam olmaz tarzı.)

Övgü(Bunu önermem ama gerekirse yapın):Buna iltifat etme hediye verme o tarz işler. Tavsiyem iltifatı kızın karakterine yada maktajsız geldiği ya en bakımsız olduğu zamanda 'güzelsin' de sonra 'nasıl güzelim' gibi testler gelicek kaçamak cevap ver konuyu kapa fakat aşık olduğunu hiçbir şekilde belirtme tamamen arkadaşça.

Timsah Gözyaşı(Bu manipüleyi erkekler kullanmasın çok itici olur. Kadınlar kullandığı için verdim):Timsah gözyaşı sizi istediği gibi eğip bükemediği için yaptığı manipüle çeşididir. Kadınlar asla toplum içinde gerçekten ağlamaz. Yalnız kaldıklarında sadece gerçekten ağlar.
Tanıdığım bi kız vardı sevgilisine her testi yaptı fakat timsah göz yaşı testini yapmadı. Sevgilisi bunu terketmiş kızı gördüğümde şok oldum insanlardan uzakta ve gerçekten ağlıyordu timsah gözyaşı felan değil. Eğer rol olsaydı gider herkezin içinde bağıra bağıra ağlardı. Yani çıraksanız ayırt ediyorisunuz sahte mi gerçek mi olduğunu.
Timsah gözyaşı manipülesinde kızdan uzaklaşın dert anlatıp dost edinecektir dinlemeyin derdini sizi ağına düşürür. Yedek sevgili yada en iyi arkadaşı olmak isterseniz dinleyin tabiki.

Açık vererek yalan söyleme:Bu muhteşem birşey. Diyelim erkek erkeğe geziyorsunuz. Sonra kızla buluştun kıza erkek erkeğe geziyoduk dersen seni çekici bulmaz. Ama kıza davranışlarınla 'başka kızlarla geziyodum' hissi verip ağzınla 'erkek erkeğe geziyoduk dersen işte ozaman çekici olursun. Peki neden çekici oluruz kız kaybetme korkusundan dolayı sana daha ılımlı davranır yada en korkutucu test ayrılalım o zaman testini öne sürer. Terkederse yalvarmadığınız sürece iki gün sonra döner. Yalvarırsanız kız başka erkeği bulur yine çekici gelmezsin.

Kafası karışmış numarası:Kız size "sevgilin var mı?" dediğinde yoksa bile ona bu cevabı verin "ee günün nasıl geçti?" konuyu değiştirdiğinizi için kız bu "yarım saattir sohbet ediyoruz. Bana saçma sapan hal hatır sorması ne ayak. Heralde hayatında başka kızlarda var o yüzden konuyu kapamak için böyle davrandı." düşünür. Hatta çizigiyi aşar sizi sevgilinizi söylemeniz için kırk takla atar. "Ben gidiyorum o zaman" der ve sizi test eder. Burda "bakkala mı? gelirken banada kola al" der para uzatırsanız testi geçersiniz. Sevgilin var mı? sorusu bariz testti sizin kadınlar tarafından ilgi duyulan erkek mi yoksa normal birisimi olduğunuzu anlamak için yaptı.

ilgisizlik(En sevdiğim ve en kolay yapabileceğiniz):Deneyciler ilgisiz erkeği arzular. Yatırımcılar ise elde edemediği için ilgisiz erkek çekici gelir. Gelelim mantığa abaza gibi kesilen bir kıza ilgisiz davranın ölü gibi davranın. Size laf atmaya başlıyacaktır o yetmiyecektir kadınsılığını kullanıp sizi kendine bağlamaya çalışacaktır.

Sahte gözdağı vermek:Kadınların en çok kullandığı manipüledir. Kadınlar bunu bağırarak çağırarak kullanır "seni döverim, ehmeh pıçağı sokar çevirtirim" tarzında size sahte gözdağları verebilir ve hiçbirinide yapamaz sadece laftadır. Peki biz nasıl kullanıcaz? Biz kadın gibi kurnaz değiliz fakat kadından bin kat zeki canlılarız yani kavga gürültüyle bu sahte gözdağını kullanmamız hatadır. Arada bir kadını test edin "bu kapıdan çıkıp gidersem yada senden uzaklaşırsam ne tepki verirsin?" baktın test ettiğini anladı sana gidersen git banane dedi. Bir alttaki manipüle yi kullanıyoruz.

İletişini kesme:Sizin istemediğiniz birşeyimi yaptı "mini etek giyme, açık giyinme, eve erken gel" tarzında hep onun iyiliğini düşündüğünüz halde sizin dediğinizi yapmadı mı? O zaman yapman gereken iletişimi kesmek. O sizi arayana kadar konuşmayın ararsa açın gurur yapmayın. Eğer olaki kıza teklif ettin red etti. Yapcağın taktik iletişim kesiyorsun(1 ay). Bu 1 ay dış görünüşü cazip hale getiriyoruz. Sonra karşısına çıkıyoruz "Ben senden özür dilerim düşüncelerim sağlıksızdı ve saçma sapan hareket yaptım seninle arkadaş olmak istiyorum" diyoruz. Kıza hiçbir şekilde sevdiğimizi belli etmiyeceğiz hatta kız test etcek bizi, seviyormuş gibi rol kesecek tongaya düşmeyin sakın. Seviyormuş gibi rol kestiğinde "iyiki arkadaşımsın, canım kankam" diyip testi geçiyoruz. Arkadaşlık garantilendiğinde tekrar iletişimi kesiyoruz.(2 hafta) kız ararsa açıyoruz fakat hep üstün körü konuşup "işim var" deyip kaçıyoruz. O 2 hafta kız sizi düşünecek ve size bağlancak. Teklif etmeniz için türlü türlü oyun oynayacak. Burda kızın yatırım yapmasını sağlayın ve teklif etmeyin. Eğer size "şimdi biz neyiz" gibi saçma sapan testler gelicek arkadaşız deyin ama asla teklif etmeyin o size açılacaktır hatta sizi reddetiği için özür dileyecektir. Kızı tavlayınca, ben gibi "reddettin beni, arkadaş oluncamı? aklına geldim" deyip gurur yapmayın.

Özgüven kırma:(Bunu önermem ama özgüveninize saldırı olursa acımayın, acınacak duruma düşersiniz.)İnsanlar birbirlerinin dış görünüşü yada davranışlarıyla dalga geçebilir. Yerinde ve kaliteli sokulan bir laf alfa ve sigma hariç herkezin özgüvenini kırar. Yine ben lisede efendi erkek iken arkadaşımla (benim dostum, adamın dibi, halada kardeş gibiyiz) kantinde sıraya geçtik dallamanın teki yanındaki kızlara hava atmak için arkadaşıma "orda ben vardım ne geçiyorsun" dedi ilk 2 kere dediğinde çocuktur bulaşmayam dedim efendiliğimden dolayı dişimi göstermedim ama 3.kez tekrarlayınca yanındaki kızlarda bize gülünce bende dayanamadım "hindi gibi ağzını açıp aval aval karı kız kesiceğine yerine sahip çıksaydın" dedim. Kızlarada bi p*ç gülüşü attım bu sefer kızlar güldü. Hatta kızlardan bir tanesi ben kantinden çıkana kadar abaza gibi kesti. (Güç kimdeyse karı milleti ordadır. O kızların hepsi deneyci sosyal zekaya tapan aciz yaratıklardı.) Özgüveninize saldırı olursa acımayın doksana çakın.

GÜÇ
İnsanlar güce tapar. Biz erkekler bile karşımızdaki kadının güçlü olmasını isteriz. Ben güçlü kadın istemem diyen erkek yoktur. Güçten kastım. Bir erkek, kadının fiziksel gücüne bakar.(Allah'ın verdiği güzellikten bahsetmiyorum.)Makyajını iyi yapan, fit vücuda sahip, gözleri lens olduğunu bilsek bile o gözlerin güzelliğine bakarız. Kimyamız bu. Fiziksel olarak güçlü bulduğumuz kadını hayatımıza sokarız ve hayatımızdayken bu seferde psikolojik gücüne bakarız. Duruşuna, karakterine ve bir çok şeye elbette. Kız aklı kıt, karaktersiz, dış görünüşünü geliştirmekten iç gücünü geliştirmeye fırsat bulamamış canlıysa hayatımızdan çıkarma yolunu seçeriz. Kısacası erkeklerde güçlü bayan(pardon bayan değil kadın, kadın kadındır, çiçek babandır (!) neyse ) ister.
Peki kızlarda güçlü erkek ister. Kadının dışı ve içi güçlü olsun yeter fakat erkekte güç çeşidi fazladır. Nasıl kadınlar makyaj yapıp beğenilme arzusuyla yanıp tutuşuyorsa. Bir erkekte iyi meslek sahibi olup kadınlar tarafında güçlü bulunmak istediği için güç arzusuyla yanıp tutuşur. Bunu istemeniz gayet doğaldır. Çünkü erkek güç timsali olarak doğar ve hayat onu törpüler. Özümüze dönmek isteriz.

GÜÇ ÇEŞİTLERİ

Özgüven:Kadınların özgüvene ihtiyaçları yoktur. Ama erkeğin en temel ihtiyacıdır.Fazla birşey söylemeyeceğim üstte bahsettim özgüvenden.

Fiziksel güç(Allah vergisi yakışıklılıktan bahsetmiyorum):Fit ve bakımlı olmak. Fiziksel güç önemlidir. Çünkü ter kokan göbekli bir adamı, kız hayatına soksa bile değer vermez. Kızlar kaslı erkekten hoşlanır. O yüzden kızlara sorsanız "göbekli erkek isteriz" derler fakat kaslı erkek görünce beyinleri çalışma işlevini yitirir.(Dünyayı pandalar yönetsin (!) diyen kızları, göbekli adamları çekici buluyoruz diyenlere inanmayın kanmayın.)

Kariyer:Kızlar paraya hayır diyemez. Kızların hepsi para sevmem derler ama zengin koca ararlar üstüne üstlük kızın hiçbir marifeti yokken bedavaya zengin olur. Kızı parayla tavlamayın ama güzel bir meslek edinin. Çünkü para her kapıyı açar. Kariyerinize önem verin. Parayı amaç değil araç olarak kullanın. Karı milletine ilk tanışmanızda paranızı göstermeyin ki paranıza aşık olmasın.

Sosyal zeka:Nikola Tesla muhteşem bir bilim adamı çok zeki ve kazanovadan yakışıklı ama kadınlarla arası çok iyi değildi. Zeki olmasına zeki fakat kadınların ilgisini çekemiyordu ve herkeze faydası oldu. Elektrik akımının mucidi oldu.
Kazanova zeki fakat icat yapabilecek kadar değil bu zekasını sosyal zekaya cevirdi. İnsanları manipüle etti. Çevresi tarafından çok sevildi. Nikola Tesla kadar zeki değildi fakat kadınlarla arası fazlasıyla iyiydi.
Herşey doğrudan yada dolaylı yoldan dişilere bağlı. Nikola tesle kadınlarla arası iyi olamadığı için gece gündüz çalışıp akımı bulup insanlara faydam olsun ve kadınlar tarafından sevileyim diye düşündü. Diğer tarafta kazanova kadınlarla arası kötüydü manipüleyi öğrendi kendini geliştirdi ve birçok kızı tavladı. Kadınlara sosyal zeka cazip gelir. Verdiğim örneklere karşı çıkacağınızı biliyorum ama gerçekler bu, Nikola Tesla olmasa bu konuyu açacak elektiriğim olmazdı buda bir gerçek.
Kadınların sosyal zekaya ihtiyacı yoktur. Espiri yeteneği yüksek, sosyal ortamı dömine eden erkek 1 adım öndedir. Kültürlü bilgili erkek olun.

-Nikola Tesla gayet iyi giyinimli zayıf fit biri
-Kazanova şişman birisi

Dış görünüş çok önemli olmadığını anlamışınızdır fakat vücut olarak kaslı, zeka olarakta bilgili birisi Kazanovadan daha çok iş görür.

Karakter:Kızın her istediğini yapan, yalaka karaktersiz bir erkektense. Kadının yaptığı hatada cezasını veren terkettiğinde onsuz ben bir hiçim demeyen erkek daha caziptir. Karakterinizden ödün vermeyin. Körü körüne sevmeyin. Güçlü davranışlar sergileyin.
SOSYAL FOBİ REÇETESİ
Biliyorum çoğu kişi iyi hoşta niye sosyal konuda taktik vermedin diyecekler,demeleri ise gayet normal
Gelelim ben denize direk atlamam kıyıdan az az giderim diyenlere!
İlk olarak dışarı çıkın gördüğünüz insana saat yada adres sorun. Kahvedeki dayılarla sohbet edin. Kız erkek ayırt etmeden konuşun. Okul okuyorsanız okuldakilerle sohbet edin yavaş yavaş olacak şeyler bunlar. Birine meraba demeniz bile +1 puan. İngilizce kursuna yazılabilirsin(Hem çevre edinir hem ingilizce öğrenirsin bir taşla iki kuş)

Benim sadece kızlarla konuşamama problemim var diyosanız.

En bakımlı halinizle çıkın dışarı yürürken hep telkin verin ve inanın kızlar sizi kesmeye başlıyacaktır. Kız seni 3 kere kestiği an git konu aç o anki durumla ilgili.
Deki hava yağmurlu yağacak gibi (sohbet ısınırsa kadın-erkek ilişkilerinden konu aç deki kadınlar niye kıskanır emin ol eğlenceli olcaktır. Hatta analiz et kızı)
Bunu dedim diye herkes meteoroloji uzmanı olmasında
Ve konuşmalarda testlere dikkat et (kıza adres sorduğunda bile önce seni baştan aşağı süzer sonra adres için cevap verir eğer beden dilini iyi kullanırsan direk test etmeye kalkar. Testi geçtiğin an sohbet eder.)
Kızların laflarını pek önemsemeyin kimisi size laf sokar gülün geçin başka kızla konuşun şevkiniz kırılmasın. Ayrıca kızlar tarafından reddedilin. Reddedilmezseniz zaten gelişemezsiniz. Tabi insanoğlu olarak asosyal olmak kolayımıza geldi.

AŞK ACISI ÇEKMEK
Niçin aşk acısı çekeriz?Belki benim gibi düşünmediniz. Birde böyle düşünelim.
Biz yıllardır kendimizi doğru dürüst sevemedik bide gidip aşık olduk. Ee haliyle kendimizi sevemesek bile karşıdakini fazlasıyla sevdik. (Aşk acısı çeken insanlar karşıdaki kişiyi kendisinden daha çok sevdiği için acı çeker.)
Kendimize olan sevgi < karşıdakine olan sevgi = Aşk acısı çeker.
Kendimize olan sevgi > karşıdakine olan sevgi = Aşk acısı çekmez.

Nasıl Kurtuluruz?
İnternette araştırın gözle görülür bi yazı bulamazsınız. Size derler aşık acısı çektiğiniz kişinin eşyalarını atın. Hobi edinin gibi saçma sapalak laflar söylerler. Peki bunların faydası var mıdır? Tabikide vardır ama geçici çözüm 10 gün aşk acın olmaz 10.gün tekrar başlar.

Kalıcı Çözüm
*Kendinizi çok sevin(Çözüm bu kadar kolay mı?diyenleri duyar gibiyim evet bu kadar kolay)
Aşk acısı çektiğiniz kişiye söylemek istediğiniz bütün olumlu cümleleri kağıda yazın.(Seni seviyorum, Sen güzelsin, Sen kafadengisin tarzında.)o kağıdı al sabah kalktığında ve akşam yattığında bak aynaya kendine söyle. İltifatları kendine et. Ağız senin değil mi? Kızı kazanmak için türlü türlü iltifat edersin kendine gelince niye iltifat edemiyorsun.
*Arabesk türü müzik dinlemeyin.(Bilinçaltınıza işler)

Siz kendinizi severseniz emin olun insanlarda sizi sevecektir.

AŞAMALAR
Çıraklık
Bu en zor aşamadır. Nedeni ise çok kızla konuşursun ve eve kaybetmiş bir adam olarak geldiğin aşamadır bu aşamada canınız yanacak açık açık söyleyeyim. Sahte göz dağı testine çok maruz kalacaksınız.Sen kim olduğunu sanıyorsun, seni döverim,ehmeh bıçahı sokar çevirttirim gibi laflardır genelde. Sevgilime dövdürtürüm testinde az yusufçuk olmadık ama hiçbirşeyde yapamadı sevgilileri bile yoktu çoğunun.
Çıraklık aşaması en önemlisidir insanlar bahane eder kız tipim değildi. Yakışıklı değilim gibi kendi bahanelerine saklanır. Bu aşamada yarıda bırakıp kaçanlar oldu elbette olucak cünkü red edileceksiniz yeri gelecek kızın abisi kovalayacak(ben yaşamadım bu durumu ama olabilecek seyler) yeri gelecek karşındaki kız özgüvenini kıracak(bunu ise fazlasıyla yaşadım) yeri gelecek güleceksin kızların tepkilerine ve yeri gelecek kazanacaksın.
TCMA nın söylediği bi laf var. Her nlp kursunda söylenir bu laf 'Herşey dolaylı ya da doğrudan dişiye bağlı.' Milletin doktor olmak istemesi hipokrat yeminine uymak için mi yoksa para ve kızların gelmesi için mi binlerce erkek doktorluk okuyor. O yüzden doktorların yarısından fazlası hastayı düzeltmek için değil iyi olanı hastalandırmak için uğraşıyor.(İşini seven yapan doktorlara lafım yok doktorluğu örnek verdim diye kötü düşünmeyin diğer meslekler için de böyle.)
Çıraklık aşaması baskın erkekliğin başlangıcıdır. Hayat çırakken çok zorlaşacak senin değişmeni istemeyen cıvık erkekler ezecek yeri gelecek baskın erkekler seni ölçecek dost musun düşman mısın diye yeri gelecek kızlarla konuşurken elin ayağın titreyecek. O yüzden başlamak zordur fakat kazanmak daha zordur.

Çırak olmak için başlangıç
*En önemlisi özgüven.(Yapay doğal farketmez. Yapay özgüven para gibi maddi şeylerden gelendir. Doğal ise kendinizden gelendir. Maddiyat giderse yapay özgüveninizde gider doğal olarak geliştirin özgüveni.
*Kızlarını analiz etmektir.(2 Dakika içinde)
*Beden dilini düzeltmektir.
*Kızların yaptığı testi anlamak(bu aşamada anlamanız yeterlidir geçip geçmemenizin pek önemi yoktur. Testleri geçmeye başladığınız an kalfalık aşamasına geçersiniz)

KALFALIK
Bu aşama biraz meyvesini yemeye başladığımız aşamadır.

Kalfalık için ne gerekli
*Baskın erkek olmak
*Kızların Analiz(1 Dakika içinde)
*Dışarı çıkıp her kızı kendine hayran bırakan bir yapıya gelmek.(Kalfa olan birisi az çok farkeder kızların abaza gibi kestiğini ve bizden daha azgınlar rol yapma yetenekleri muhteşem olduğu için biz erkekler "onlar kimseye muhtaç değil biz ise onlara muhtacız. Bebem ben seni özlüyorum" gibi düşüncelerimiz özgüvenimizi kırmasından böyle düşünemiyoruz.)
*Güçlü olmak(Sade kızlar konusunda değil her konuda)
*Kadınların yaptığı testleri anlayarak geçmek.(Tabi testleri nasıl geçmesi gerektiğini düşünür.Düşünmeden otomatiğe bağlarsa ustalığa geçmiştir demektir.)
*Severse ekime sevmezse ekimden sonra zaten yokum felsefesini benimser.(Küçük şeyleri kafaya takmaz.)

USTALIK
Lise diplomasının yanında verilen onur belgesi gibi birşeydir(genelde okul spor takımındakilere verilir.)hiçbir işe yaramaz gibi gözükür fakat spor alışkanlığı ve fit görünmenizi o belgeye borçlusunuzdur.

*Bu aşamaya gelirseniz hayatta kızlardan daha önemli şeyler olduğunu anlarsınız ve düzgün karakterli bir kız arayışına girersiniz.
*Doğrudan ve dolaylı her şey kızlara bağlı olduğundan dolayı hayatı çözersiniz.
*Erkek çevrenizde sizi çekemeyenler saldırır. Kaybedenler ise sizinle dost olup dostluğunuza kazanmaya çalışır.
*Kız gibi rol yapan canlıları röntgen cihazi gibi analiz ettiğiniz için erkekleri analiz etmeniz dahada kolaylaşır. Topu topu 5 tane erkek çesidi var(3 ünü verdim efendi/cıvık/baskın geri kalan ikisinide dursun aklımda bi ara eklerim)
*Kızları analiz etme(30 saniye ve daha erken sürede kimi çıraklarda doğuştan analizi yüksektir usta gibi analiz eder fakat icraatta sıkıntı yaşar.)

KADINLAR ARASI REKABET
Kadınlar baskın erkek gördüğünde birbirleriyle rekabet ederler çıraksanız ilk başta anlayamazsınız fakat kalfaysanız mükemmel şekilde yaptıkları rolleri anlarsınız.

*Erkeği gömlek gibi görür hangimiz önce giyerse onundur mantığıyla üstüne üşüşürler.
*Dost olan kızlar baskın erkeği görünce erkeği elde debilmek için kadınsılığını kullanır.(Türk erkeği olarak yaptığımız hata, biz kadınlar üzerinde erkeksiliğimizi kullanamıyoruz onun yerine kız gibi dedikodu yapıyoruz çok konuşuyoruz çiçek alıyoruz afedersiniz erkekliğimizin sembolu bi fazladan organımız var geri kalan her davranışımız kadınsı. Kız bizi test ettiğinde hemen ağlıyoruz.(Ağlamayana meme yok diyoruz fakat ağlayıncada elde edemiyoruz)
*Eğer sınıf ortamındaysanız size en yakın yere otururlar sizi rahatça gözlemlemek için(Kadınlar her abaza tarafından kesildiği için çekimser değildir. Erkek ise her kadın beni red etti deyip çekimser davranır kızın yanına gitmez ve yine kaybeder.)
*Test ederler çıraksanız testleri zaten anlarsınız çok kolay hepsi ve komik testlere komik cevap vermeniz yeterlidir.(En çok testini geçtiniz kadın size yakın davranır.)
*Kadınsılıklarını ön plana çıkarır en iyi kadınsılığını kullanan rekabeti kazanır.(Mesela açık giyinir, sizi en zayıf yerinizden vurur.)
*Sizin için kızlar tartışır tabi yumruk yumruğa veya söz ile değil beden dilleriyle (Beden dili herşeyi anlatır bu yuzden beden dilinizi iyi kullanın. Örneğin oğlunuz eve geldi ağzında sakız çiğneyip bolca parfüm kokuyorsa bu beden dili oğlunuzun sigara içmeye başladığını açık bir şekilde gösterir.)

Etrafı analiz ederseniz anlarsınız.

KIZLARLA NASIL SANALDA MUHABBET EDİLİR
*Görüldü atarsa kıza yazman gereken "yaptığın ilk okul düzeyindeki görüldü testini nasıl geçerim? Testi geçemezsek oynamıyorduk. İlla bi cevap yazacaktır. Ondan sonra konuyu devam ettirmeniz zekanıza kalmıştır.
*"işin ne?" dendiğinde "nasada çaycıyım" gibi internette popüler cevapları vermeyin. Böyle sorulara komik yada kaçamak cevap verin mesela doktorum demek yerine "hastanede çalışanım" deyin yada maaşınızı sordu "Türkiye standartları üstünde diyebilirsiniz" gizemli olmak güçtür iyi kullanın o merak etsin zaten hangi hastanede çalışıtığını söylerseniz sizin için o hastaneye gelir. Atalarımız ne demiş insanın başına ya meraktan ya... gelir.
*Telefonla konuşurken sohbetin en koyu yerinde işim var sonra konuşuruz deyin ve kapayın. Diğer telefon görüşmenizde niye işim var deyip kapadığınızı telmiç pilavı gibi önüne koyacaktır, kaçamak cevap verin.
*Gerçekte tanışmadığınız kızla sanalda konuşmayın zaman kaybıdır.(Fotolar Photoshoplu olduğu için ilk buluşmada harun abi çıkabilir.)
*Arada bir sebepsizce trip atın(Erkek adam trip mi atar? diyonuz farkındayım kulaklarım çınladı.)
*Başka kızlarla olan sohbetini dolaylı yoldan görmesini sağlayın.(Kadınlar başka erkekleydim der yüzünüze saçma sapan testtir herneyse siz kadın gibi demiceksiniz. Davranışınızla belli edin. Başka kızlarla foto çekin profil fotosu yap yada hikaye paylaş kız görürse +1 puan kim o derse yine kaçamak cevap verin. Mahalleden kız arkadaşım tarzı ama bilerek çok düşünür gibi yapın 5 saniye duraklayın. Yada hangi kız diyebilirsiniz iki ağlar sizi terkeder sonra sizi sevdiğini farkeder ve geri döner.)
*Kızı test edin.(Mesajlarına görüldü atın. Geç cevap verin böyle testler tabi erkek olarak kız bize mesaj attiğinda sanki hayatta başka hiç işimiz yokmuş gibi kızın attığı mesajına saniyesinde cevap veriyoruz.)
*Hayatınızla ilgili hiçbir şey söylemeyin o çabalasın o öğrensin bunu dediğim halde hayatınızdaki incik cıncık herşeyi kıza anlatcagınızı biliyorum.
*Eski sevgililerinden bahseder mesajlarda öyle durum olursa dalganızı geçin dişinizi gösterin sakın ha dinlemeyin sizi yedek sevgililikten kombine verir.
*Sanalda buluşma ayarladıysanız buluşmaya geç gidin 15 dakika felan(sen bekleyeceğine o beklesin)
*Az ve öz mesajlaşın(bunu dediğimde bana gülen çok olmuştu gülme sebepleri çok mesajlaşıcaksın ki sana bağlansın demişlerdi haha şimdi de ben gülüyorum. Bakış açımı size aktarayım kız sizle istediği zaman ve çokça mesajlaşırsa çekici gelmezsiniz ve siz buluşmak isterseniz kız reddeder ve bahanesi zaten sanaldan görüşüyoruz ya der. Bu kadar basit yani yedek sevgili yapmıştır sizi. (Ben bunun acısını çok çektim. )
*Kızın en yakın arkadaşlarıyla da mesajlaşın.('Gavat mıyım ben?' dediğinizi duyar gibiyim. Burda yine ince çizgi var gidip de kız arkadaşına ben çok seviyorum aşığım gibi demeyin. Normal mesajlaşın inceden inceden kıza ve arkadaşına yürüyün. Kızın kalbine giden yol arkadaşlarını tavlamaktan geçer)

KADINLAR KURNAZDIR ERKEKLER ZEKİDİR
Tarihten örnek verelim. Osmanlı İmparatorluğunu
Kanuni Sultan Süleyman zekiydi ve güzel şekilde ülkesini yönetti. Hürrem ise kurnazdı. Hürremde Kanuniyi yönetti.
Bir kadına ülkeyi verirseniz yönetemez çünkü zeki değildir o yüzden de o ülkeyi yöneten kimse onu yönetir. Erkek ise zekidir ülkeyi iyi yönetir fakat kurnaz olamadığı için kadının yaptıkları kurnazlıkları anlayamaz.
Kadınlar erkekler kadar kaslı dimdik duramadıkları için sinsice yapar her işlerini. Erkek ise güç timsali zaten böyle sinsiliklere ihtiyacı olmadığı için kurnazlıktan anlamaz.

POLYANNA METODU
Herşey hakkında olumlu düşünün. Hayat tarafsızdır. Kızın seni reddetmesi senin için olumsuz durum olurken, kıza kerkinen diğer erkekler için olumlu durum olabilir.

Bu metodu nasıl kullanırız?
Olumsuz düşünce bir kere aklına gelirse 3 kere olumlu düşüneceğiz. Diyelim ki "bu kız bana bakmaz" dedin onu dediğin an "niye bakmasın benim neyim eksik eksiğin yok fazlam var" derseniz 3 kere zamanla olumsuz cümleleriniz olumluya dönecek. Ben tipsizim diyen insanlar tipsiz olur. Nedeni çok basit tipsiz olduğuna inandığı için öyle fakat aklına olumsuz cümle gelir. Çok yakışıklıyım deyip olumsuz cümleyi uzaklaştırır ve aynaya bakınca da yakışıklı olduğunu anlar. Ne tipsiz adamlar var koca burunlu imajınızı değiştiriseniz fazlasıyla yakışıklı olursunuz.

Adam iki halide yakışıklı fakat sakal bırakıncaki hali muazzam.(Jim carrey den sonra en sevdiğim film karakteridir.) Yani tipsizim deyip dert yakınmamız saçmalık. Sakal yakışıyorsa bırak, sağlıklı beslen. Götü göbeği erit.
He unutmuşum kusura bakmayın "tipsizim" deyip emek harcamadan ağlamak daha kolayımıza geliyordu. Nasıl bu kadar kolay birşeyden vazgeçelim ki?

YUKARIDA YAZDIĞIM GİBİ ÇOĞU YERDEN ALINTILAR YAPIYORUM VE KENDİ KAFAMDAKİLERLE HARMANLAYIP YAZIYORUM. BU YAZDIKLARIM ZATEN BURADAKİ BAZI ARKADAŞLARIN BİLDİĞİ KONULAR OLABİLİR LAKİN BU CAMİAYA YENİ BAŞLAYANLARIN ÇOK İŞİNE YARAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. BİLGİYLE KALIN..

Taşşaklarına beton yetmez eyvallah yeni değilim ama bir okuyayım editlerim bitince

Yazi guzel olmus kizlari pandoranin kutusuna benzer sekilde katehorilemissin. Emegine saglik ama bence kizlari bu gun erkekleri yarin versen yada tsm tersi olsa . Bi tanede anket acsan. Soz hangi kizi secersiniz diye YATIRIMCI DENEYCI REALIST IDEAL filan seklinde cogunlugun genel olarak hangi tur kizlardan hoslandigini bulmus olurduk.
Yinede guzel yazi olmus.

Yazi guzel olmus kizlari pandoranin kutusuna benzer sekilde katehorilemissin. Emegine saglik ama bence kizlari bu gun erkekleri yarin versen yada tsm tersi olsa . Bi tanede anket acsan. Soz hangi kizi secersiniz diye YATIRIMCI DENEYCI REALIST IDEAL filan seklinde cogunlugun genel olarak hangi tur kizlardan hoslandigini bulmus olurduk.
Yinede guzel yazi olmus.
Öncelikle önerin için teşekkürler. İlk konum olduğu için anket falan aklıma gelmemişti biraz acemiyim bu konularda. Anketi oluşturdum oyunuzu kullanabilirsiniz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8