Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Yetiştirilme Tarzı Engeli

Katılım
21 Nisan 2018
Mesajlar
26
Tepkime puanı
91
Yaş
33
Şehir
Adana
Kadın erkek ilişkileri, kızları tavlama, kadınları etkileme sanatı ya da çekici erkek olma sürecinde bir takım teknikler öğrenebilirsin ama bu teknikler asla kalıcı teknikler değildir. Yani teknik taktik kısa vadede işe yarayan şeyler.

Kadınların hoşlanacağı adama doğru evrilmek ve gelişmek gerekir. Bu önce dış görünüşle başlar, sonra temizlik, derken konuşma ve beden dilinin düzeltilmesi, kültür sahibi olma derken davranışları değiştirirsin ve iyiye doğru ilerlersin. Tüm bunlar olurken bazı kişilerde tıkanmalar olur.

İnanç, düşünce ve zihniyetten kaynaklanan tıkanmalar. Bazı düşünce kalıplarının içine saplanıp kalır insan. Değişime direnç gösterir. Sebep olarak da “Aile Yapısı” ya da “ Yetiştirilme Tarzı” en büyük bahane olarak ortaya atılır.

Adam son model akıllı telefon ile geziyor sorun yok
Adam Alanya, Kemer’e tatile gidip içip içip rus kızlarına sarkıyor tutarsa seks yapıyor sorun yok.

Lakin mesele onun işine gelemeyen bir şey oldu mu? Hoop biz öyle yetişmemişiz. Haa yetişirken sana git Alanyalarda rus indir diye yetiştirdiler zaten.
Sevgilinin mini etek giymesi mesela, sevgilinin göğüs dekoltesi olması mesela. Bakire olmayana kadınla evlenmek mesela. Bunlar işine gelmiyor paşamın. Aile yapısı diyiveriyor.

Evlendiğini hayal et bir an için. Hanım da çalışıyor sen de. 2 maaş giriyor eve. Seviyorsunuz ne güzel. Oh yemek yapılıyor. Çamaşırın yıkanıyor. Temiz ütülü kıyafetler. Mis gibi kokan çarşaflar. Bir de üstüne afiyetle seks.

Bu paragraf hoşunuza gittiyse sıkıntı var demektir. Eğer kadın da çalışıyorsa ve ev işlerinin hepsini yapıp sizin götünüzü toplamak için yırtınıyorsa yazık demektir kadına. Sen de bu işlere el atacaksın kardeş. Haa dersen ki bana aile yapısı biz öyle yetişmedik. Bunlar kadın işi. İşte burada sıkıntı var. Makul mantıklı bir adam olmadığın sürece gerçekten çekici ve sevilen adam olamazsın. Anan da hem çalışıp hem tüm işleri yapıyor muydu diye sorarlar adama. Kaldı ki diyelim anneniz hem çalışan hem de evin tüm işine koşturan bir kadın olsun. Burada dikkat edilmesi gereken 2 şey var.

1-Onlar geçiş dönemi kadınları idi.
2- Sor bakalım bu durumdan çok mu memnunlar.

Yapmakta zorlandığın bir takım şeyler olabilir. İşine gelmediği için de olabilir. Bazen en kolay bahanedir yetiştirme tarzımdan kaynaklanıyor demek. Gelişim değişim gerektirir ve değişim genellikle ürkütücüdür. Bildiğin bok çukurunda oturmak bilmediğin bir yerden iyi gelir sıklıkla insana, bilinmezlik korkutur zira.
Alevi ya da Sünni olabilirsin – Türk ya da Kürt kökenli de olabilirsin. Bunlar senin seçtiğin şeyler değildir. Doğuştan sana rastgele verilmiş şeylerdir. Rastgele içinde bulunduğun kültür ile yetiştirilirsin bunda bir şey yoktur ama bu o kültür hakkında eleştirel düşüncelerden uzak olma lüksünü vermemeli sana.

Basit örnek vermek gerekirse sen içki içmiyorsan ve içki içen bir kadınla beraber oluyorsan tutup ona içkiyi bıraktırmaya çalışırken birisi sana neden arkada bırak içsin 2 kadeh dediğinde “ bizim yetişme tarzımıza uymaz” demeyeceksin. Varsa haklı sebeplerin onları söyleyeceksin. İçki içtiğinde ağzı kokuyor sevmiyorum diyebilirsin, sağlığına zararlı şu bu vs bir çok şey söyleyebilirsin ama yetişme tarzına sığınmayacaksın.

Yine bir başka örnek olarak kızın kıyafetleri sana açık geliyorsa ve kıskanıyorsan “yetişme tarzına” sığınıp kendini aklamaya çalışmayacak. Sevgilisinin , karısının kıyafetine karışmayan adamı godoşlukla suçlamayacaksın.

Bir şeyler yanlışsa belli gerekçeleri olduğu için yanlıştır. Bir şeyler yapılması gerekiyorsa belli mantıklı gerekçeleri olduğu için doğrudur. Bunun dışında yetiştirilme tarzı sadece bahanedir. Bazen kendine koyduğun engellerin bahanesi, başka zamanlarda yanındaki insanlara koyduğun engellerin bahanesi.

Yetiştirilme tarzımız bu, biz anamızdan böyle gördük diyerek bu iş olmaz.en koyu müslümansan bile olmaz neden olmaz biliyor musun? Peygamberler, akıllarını çalıştırmak yerine babalarının izini süren kavimlerine, atalarının değil, aklın yolunu izlemelerini defalarca söylemişlerdir.

Kuran da buna karşı çıkar zira. ( Bakara 170 – Maide 104 – Zuhruf 22 )
Maide 104.Onlara, Allah’ın indirdiğine ve resule gelin dendiğinde şöyle derler: “Atalarımızı üzerinde bulduğumuz şey bize yeter.” Peki, ataları hiçbir şey bilmiyor, doğru yolu bulamıyor idiyseler de mi?

Kısaca sevgili dostlar ister dini ister ahlaki açıdan bakın. Önünüzdeki zihinsel engeller üzerine düşünün. Hayat gelişen ve değişenlerle beraberdir. Gelişmeyenler kaybeder.

Aile yapınız sizin geleceğiniz olmak zorunda değil. Onları sevmek başkadır onlara biat etmek bambaşka.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst