• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

YOL HARİTASI LAZIM

Öncelikle öğretmenlik okuyorum. 2. yılımdayım. Alttan 4 dersim var (3'ü bu dönem.) Her sene dersleri takip edeceğim diyorum ama etmiyorum sebebi hocaların çok zorlamaması veya alt seviye hocaların derse girmesi.
Kendi ailemin yanında kalıyorum. Maddi olarak pek sıkıntım yok. Yeni yiyecek , giyecek sıkıntım yok.
Sosyal miyim bilmiyorum. Sürekli telefondan konuştuğum kimse yok. Ama etrafımda çok fazla insan var. Esasen yakın arkadaşlarımla bile telefonda konuşmuyorum. Sebebi yarın tekrar görecek olmam veya içimde konuşma sebebim yok. Yani herkesin birbirini tanıdığı bir ortam yok. Arkadaşlarım birbirinden bağımsız.
Ama doğa sporları kulübümüz var. Her hafta sonu faaliyetler düzenliyoruz. Orada vakit geçiriyorum. Üstelik keman kursu ile hızlı ve etkili okuma kursuna gidiyorum. Spora gidiyorum. Cuma günü hariç hafta içi boş vaktim yok diyebilirim. Zaten gecelere kadar uyanık duran birisi değilim. Eve geliyorum saat 8-9 gibi yemek yiyorum sonra ya bilgisayara oturuyorum 1-2 saat falan takılıyorum ya da kitap okuyorum ruh halime bağlı. Sonra da uyuyorum. 11 gibi.
Mutlu muyum? Bilmiyorum. Arkadaşlar istediğim şey kız arkadaş. Kendimi değerli bir erkek gibi göremiyorum. Kız arkadaş edinirsem tek eksiğim de kapanacak gibi. Şimdiye kadar hiç kız arkadaşım olmadı. Genelde tamam lan bu hafta açılış yapacağım diyorum ama sonra bir kız geliyor aklımı çeliyor ona bağlanıyorum ama sonra ya umursamıyor ya da red yiyorum. Yaklaşımım yanlış biliyorum. Sebebi çabuk inanmış olmam. Aslında inanmasam da bir an önce olsun bitsin kafasındayım. Neyse kız işlerinden bahsetmeyeceğim.

Arkadaşlar benim yol haritam ne olmalı? İsteklerimden bile emin değilim. Esasen dışarı da herkes bana imreniyor gibi geliyor. Öyle de diyorlar. Sen sosyalsin sen rahatsın diyorlar. Hatta son zamanlarda tam p*ç oğlan modundayım. Sınıftaki kızlarla çok rahat alay ediyorum trollüyorum. Ama gene de insanlar beni silik bir tip olarak görüyorlar. Sanki önemsemiyorlar. Dışarıdan çok soğuk durduğumu söyleyen bir kaç kişi vardı. Acaba ondan mı diyeceğim ama bilemiyorum. Gerçekten ben kasıntıyım esasen. Bazen çok rahat oluyorum kasıntılığı bırakıyorum ama bu sefer çok cıvıdığımı düşünüyorum veya cıvık olduğumu söyleyenler oluyor bu da iplenmemi engelliyor. Nedir eksiğim? Kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Kurslara gidiyorum. Teoride değil pratikte yani. Kaç kişi keman çalabiliyor? Kaç kişinin görüş açısı benimki gibi? Kaç kişi diksiyon kursuna gitti? Kaç kişi benim kadar film izledi veya kitap okudu? Ama buna rağmen konuşurken ağzımdan saçma cümleler çıkıyor. Özgüvenim yok mu acaba diyorum. Bana bir kız veya erkek sert yapınca şaşrıyoyrum baskıya dayanamıyorum sanki. Esasen vücudum boyum gayet yerinde. Dayak yeme değil mesele. Mesele tartışırken ezilme korkusu. Ezilmekten korkuyorum sanki. Gülün geçin derler ya. Alasını yapıyorum. Umursamıyorum ama bu sefer de korktuğumu düşünürler diye içim içimi kemiriyor.

Bazen ortamlarda yeni kızlarla tanışıyorum öyle anlaşıyoruz ki birbirimizin koluna giriyoruz , şakalaşıyoruz vs. ama eve gittikten sonra mesaj dahi atmıyorum hatta istek bile atarken tereddüt ediyorum. yürüdüğümü zanneder diye. esasen yürümek isterim ama yürümüyorum neden? beni reddederse bir şey kaybeder miyim? evet ortamdaki saygım , karizmam gider. birkaç kız reddetse adım kızlara yürüyor diye çıkabilir. ya da abazan olduğumu düşünebilir yürüdüğüm kız.

ben kaygılı birisiyim. ama kaygılarımın bazıları gerekli bazıları gereksiz. ayırt et diyebilirsiniz. ama olmuyor. gereksiz kaygı dediğim olaylar dönüp dolaşıp karşıma çıkıyor.

Barbrook

Üye
Merhaba dostum, öncelikle "cıvık cıvık" olursan, çevrendekiler seninle daha çok iletişime geçecektir ama bu iletişimin sonunun senin rahatlığından faydalanılarak aşağılanmaya varacağına emin olabilirsin. Sen soğuk durduğunda ve samimiyet seviyeni koruduğunda herşeyden önce öz saygını yitirmiyeceksin ki bu herşeyden önemlidir. Sadece düşünmeni istiyorum, sosyal çevremizde herzaman hakkında yorum yapacakken düşünülen bir tip vardır. Bu tipe her aklına geleni söyleyemezsin. Neden? Çünkü ne tepki vereceğinden ya emin değilsindir yada sert bir tepki alacağını biliyorsundur. Şimdi sen böyle bir adam olmak varken, sosyal ortamında senin üstünden espri yaparak, seni aşağılayarak prim yapacak insanlara izin mi vereceksin? İnsanlar herzaman birşeyler bulurlar dostum, yazında da dediğin gibi susunca soğuk bir tip, konuşunca cıvık bir tip derler.

Diğer sorun olan "yürüme" probleminde ise yakın çevrendeki kızlar yerine, dostlarının tanımadığı kızlarla iletişime geçerek çözebilirsin, böylece rezil olma korkunda ortadan kalkar. Red yersen o kızı senden başka tanıyan arkadaşın yok, kaybedecek birşeyin de yok :)

Furkansen

Üye
yürüdüğümü zanneder diye. esasen yürümek isterim ama yürümüyorum neden? beni reddederse bir şey kaybeder miyim?
Oyunu öğren , oyunu oyna , kaliteli erkek ol , sen flörtöz davran , bırak onlar teklif etsin , onlar yürüsün , ili işaretleri aldığında da öp direk , öpmeden önce 2 dakika bir dudağına bir gözüne bak , kızı da hazırlamış olursun.

pawelow

Üye
Geçenlerde tekrar konu acmıstın heralde kafa yapımız baya baya aynı iş var ama icraat yok ıkımızdede zaman geçtikçe bende sorguluyorum ve üzülüyorum bu duruma

Oyunu öğren , oyunu oyna , kaliteli erkek ol , sen flörtöz davran , bırak onlar teklif etsin , onlar yürüsün , ili işaretleri aldığında da öp direk , öpmeden önce 2 dakika bir dudağına bir gözüne bak , kızı da hazırlamış olursun.
bu aşırı yürek ister. esas sıkıntı şu dostum. ortamda kızla işi pişiririm ama ortamdan çıktığımızda olmuyor be. yazmak istemiyorum. gurur yapıyorum.

Furkansen

Üye
bu aşırı yürek ister. esas sıkıntı şu dostum. ortamda kızla işi pişiririm ama ortamdan çıktığımızda olmuyor be. yazmak istemiyorum. gurur yapıyorum.
Bende öyle aşırı yürek yok ama bu dediğimi yaptım gayet işe yarıyor , korkup risk almazsan hiçbir zaman ilerleyemezsin dostum burası risk alanların yeri