Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zaman yönetimi

Zaman yönetimi hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?Ders,kitap okuma ,film dizi,sporu beraber götüremiyorum.her türlü biri aksiyo bu konuda ki onerilenizi bekliyorum

Uykunu azaltmanı tavsiye edebilirim. Daha fazla zaman kalır kendine.

yeterince çalıştıktan sonra(ama bak yeterince diyorum az bişey bakıp geçmek değil)1 2 bölüm dizini izleyebilirsin 20 30 dk olduğunu düşünürsek dizinin

Zaman yönetimi hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?Ders,kitap okuma ,film dizi,sporu beraber götüremiyorum.her türlü biri aksiyo bu konuda ki onerilenizi bekliyorum
Telefonuna brain focus adlı proframı indir. Ona göre birşeyler yap. Bu program senin ayarlarına göre belirli iş vakti belirlide molalar veriyor. Çok iş yaparsanda uzun mola veriyor. Bunu kendine göre ayarla mesela 30 dakika iş 5 dakika mola.
Tüm gün açık kalsın. 30 dakika ders çalış 5 dakika mola yap.
Diğer 30 dakikanda ister ders çalışırsın ister sporunu yaparsın, 5 dakika molanı verirsin.
Yine 30 dakika sana gelişim katacak bir işle uğraşırsın bundan sonra 20 dakikalık uzun mola verirsin.
Gününü bötle geçirdikçe verimlileşecek. Ben sabahtan açıyorum programı aksam 5 e kadar ona uyuyorum. İş vakti ya ders çalışıyorum, ya oda topluyorum yada başka verimli birşey molalarda gözümü dinlendiriyorum su felan içiyorum. Uzun molada ise yemek yiyorum. Baya verimli geçiyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8