• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Zaman yönetimi

HiSheep

Üye
Zaman yönetimi hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?Ders,kitap okuma ,film dizi,sporu beraber götüremiyorum.her türlü biri aksiyo bu konuda ki onerilenizi bekliyorum

Zyss

Üye
Uykunu azaltmanı tavsiye edebilirim. Daha fazla zaman kalır kendine.

Önceliklerine göre bir sıralama yapman gerekli. Bana göre uyku çok önemli, çok uyuma yetecek kadar uyu. Ders çalışma alışkanlığı kazanmak için pomodoro tekniğini kullanabilirsin (playstore da pomodoro timer adlı uygulamayı öneririm). Molaları kendine göre ayarlayarak bir tempo yakalayabilirsin. Profilinde yaşın 28 gözüküyor, bu yaşta ders çalışma durumun varsa kesinlikle önceliğin bu olsun ve ondan kurtul. Sınava hazırlanıyorsan sınava, okulu bitirmeye oynuyorsan okula asıl (28 yaşında hala okuyan ya da kpss vb sınavlara hazırlanıyor olsam psikolojim yerlerde olurdu). Yıllarca kpss ye hazırlandım bu süreçte kitapla filmle işin olmasın. Onları her zaman izlersin, istediğin kitabı yine okursun. Spor sana zindelik katacaktır. Yerinde olsam günlük düzenli uyku ve spor (manyak gibi vücut yapmak için değil zinde kalmak için) yapardım sonra derslerime bakardım. Robot değiliz tüm gün çalışamayız ama bir yerden de başlamak lazım.

theturker

Üye
yeterince çalıştıktan sonra(ama bak yeterince diyorum az bişey bakıp geçmek değil)1 2 bölüm dizini izleyebilirsin 20 30 dk olduğunu düşünürsek dizinin

Kasrqaa

Fahri Üye
Zaman yönetimi hakkında tavsiyeleriniz nelerdir?Ders,kitap okuma ,film dizi,sporu beraber götüremiyorum.her türlü biri aksiyo bu konuda ki onerilenizi bekliyorum
Telefonuna brain focus adlı proframı indir. Ona göre birşeyler yap. Bu program senin ayarlarına göre belirli iş vakti belirlide molalar veriyor. Çok iş yaparsanda uzun mola veriyor. Bunu kendine göre ayarla mesela 30 dakika iş 5 dakika mola.
Tüm gün açık kalsın. 30 dakika ders çalış 5 dakika mola yap.
Diğer 30 dakikanda ister ders çalışırsın ister sporunu yaparsın, 5 dakika molanı verirsin.
Yine 30 dakika sana gelişim katacak bir işle uğraşırsın bundan sonra 20 dakikalık uzun mola verirsin.
Gününü bötle geçirdikçe verimlileşecek. Ben sabahtan açıyorum programı aksam 5 e kadar ona uyuyorum. İş vakti ya ders çalışıyorum, ya oda topluyorum yada başka verimli birşey molalarda gözümü dinlendiriyorum su felan içiyorum. Uzun molada ise yemek yiyorum. Baya verimli geçiyor.