• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Zamanda Yolculuk Yapabilir miyiz?

kairicyril

Üye
Katılım
20 Kasım 2018
Mesajlar
63
Şehir
Ankara
Evet beyler artık forumda ara sıra fiziğe ve bilime yönelik başlıklar açacağım çünkü okuduğum bölüm bununla ilgili. Konularla ilgili kısa açıklamalar yapacağım. Boş zamanlarınızı bu konuları öğrenmekle ve atacağım videoları izlemekle geçirebilirsiniz. Atacağım videoları izledikçe keyif alacağınızdan eminim. Şimdi konumuza dönelim.

Zamanda Yolculuk Yapabilir miyiz?
Evet beyler bilim bu sorunun cevabını yıllarca aradı ve bunun üzerine birçok bilim-kurgu film çekildi. Albert Einstein, Özel Görelilik Kuramı (İzafiyet Teorisi) ve İkizler Paradoksu adı altında bir teori ortaya koydu (Teorileri ayrıntılı olarak internetten araştırabilirsiniz.). Zaman, mekan ve hareketin birbirinden bağımsız olmadığını açıkladı. Einstein, araştırmaları ve deneyleriyle beraber üç boyutlu uzaya 4.boyutu ekledi: Zaman. Tüm bunların sonucunda, yüksek hızlarda zamanın yavaşladığı anlaşıldı ve ışık hızına ulaşılması durumunda zamanın da durabileceği sonucuna ulaşıldı.

Newton ve Einstein'dan sonra en önemli bilim adamı olarak görülen Stephen Hawking, bu konuyla ilgili çok önemli sonuçlara ulaştı. Geçmişe gitmenin mümkün olmadığını fakat yüksek hızlara ulaşılması durumunda geleceğe gitmenin mümkün olduğunu açıkladı. Geleceğe yolculuk yapabilmek için, karadeliklerden yararlanılabileceğini de ekledi.

Konuyla ilgili ilk videomuz:

Ve konuyla ilgili diğer videomuz:
 
Son düzenleme:

Murat507

Üye
Katılım
7 Kasım 2018
Mesajlar
85
Şehir
İstanbul
Ben öyle birşey olacağını zannetmiyorum gelecektede.
 
Üst