• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

ZİHİN OYUNLARI

mihsekersi

Üye
Merhaba beyler aklımda bir düşünce var deli divane ediyor beni.

Beyler şimdi hayatta istediğimiz her şeyi bir etkene bağlasak, mesela kızlarla birlikte olmak istiyorum, arkadaş çevrelerimin olmasını istiyorum, sözü geçen, ağırlığı olan bir insan olmak istiyorum gibi istekleri 4 ay 31 çekmemeye bağlasak ve cidden buna inandığımızı varsaysak o 4 ay sonunda bunlar olur mu? Çünkü inanmış oluyoruz ve inanıyorsak oyuz. Bilgili insanları bekliyorum buraya.

@Kuşçubaşı @Godless-Alpha

Jim

Üye
Sadece 31 çekmemek seni daha iyi yapmaz, çalışıp geliştirmen lazım kendini.
Telkin konusu ise Freud tarafından kabul gören bir konu. Küçük Hansın at fobisi ile ilgili olan kitapta buna değinir ve telkinlerin oldukça büyük bir etkisi olduğundan bahseder. Sorunu tam olarak anlamadım gerçi ama bundan bahsediyorsun sanırım

Nemesis

Üye
Bilinçaltını mastürbasyonu bırakırsam hayatta başarılı bir insan olacağım diye kodladığın için elbette gelişme olur fakat sadece kodlamak yetmiyor sahaya da çıkmak lazım . Nofap tek başına başarılı bir insan yapmaz, başarılı bir insan olman için kapıyı aralar gerisi senin çabalarına ve isteklerine bağlı.

mihsekersi

Üye
Şunu demek istiyorum. Bu zamana kadar olmadığımız biri olduk, inandırıldık. (Çevreden gelen telkinler)

Bundan sonra olmak istediğimiz bir pozisyonu, seviyeyi, ruh halini, süreç gerektiren belirli bir etkene bağlarsak, var olmasını istediğimiz durum olur mu?

Tabii bu istekler ferrarim olsun gibi maddi değil, maddi olarak şöyle olabilir sivilcelerden kurtulmak mesela.
Asıl istek ruhsal,psikolojik istekler.

Jim

Üye
Şunu demek istiyorum. Bu zamana kadar olmadığımız biri olduk, inandırıldık. (Çevreden gelen telkinler)

Bundan sonra olmak istediğimiz bir pozisyonu, seviyeyi, ruh halini, süreç gerektiren belirli bir etkene bağlarsak, var olmasını istediğimiz durum olur mu?

Tabii bu istekler ferrarim olsun gibi maddi değil, maddi olarak şöyle olabilir sivilcelerden kurtulmak mesela.
Asıl istek ruhsal,psikolojik istekler.
Freud'a göre bu mümkün. Daha sonra Adler ve Jung da kabul eder bu durumu. Ama çalışma kısmını es geçme yeter.

Godless-Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Mastürbasyon yapmamanın tek başına yeterli olup 4 ay sonrasında her kızın kucağına atlayacağına gerçekten inanıyorsan deneyebilirsin. 4 ay yapma ve 4 ay sonunda konuyu güncelle. Hatta kucağındaki kızlarla fotoğraflarını da paylaşabilirsin burada. Dahası sadece mastürbasyon yapmayı bırakmakla yetinen başka bir güruh vardı oraya da katılabilirsin. Mastürbasyonu bırakmak sadece başlangıç olabilir asla yeterli değil tek başına.

Ayrıca düşünceler elbette önemli lakin sadece mastürbasyonu bırakıp düşünürsen bir şey değişmez. Sen zengin olduğunu varsay istediğin kadar ama zengin değilsen, zengin değilsindir. Bunun yerine zengin olmayı düşünüp bu düşünceni destekleyecek şeyler yaparsan yani çalışıp çabalarsan bu düşüncen bir anlam ifade eder. Hatta işe yarar.

Telkin konusu ise Freud tarafından kabul gören bir konu. Küçük Hansın at fobisi ile ilgili olan kitapta buna değinir ve telkinlerin oldukça büyük bir etkisi olduğundan bahseder.
Telkinlerin işe yarar olup olmaması kafamı kurcalıyordu. Usta yorumu görmem iyi oldu :)

Mastürbasyon yapmamanın tek başına yeterli olup 4 ay sonrasında her kızın kucağına atlayacağına gerçekten inanıyorsan deneyebilirsin. 4 ay yapma ve 4 ay sonunda konuyu güncelle. Hatta kucağındaki kızlarla fotoğraflarını da paylaşabilirsin burada. Dahası sadece mastürbasyon yapmayı bırakmakla yetinen başka bir güruh vardı oraya da katılabilirsin. Mastürbasyonu bırakmak sadece başlangıç olabilir asla yeterli değil tek başına.

Ayrıca düşünceler elbette önemli lakin sadece mastürbasyonu bırakıp düşünürsen bir şey değişmez. Sen zengin olduğunu varsay istediğin kadar ama zengin değilsen, zengin değilsindir. Bunun yerine zengin olmayı düşünüp bu düşünceni destekleyecek şeyler yaparsan yani çalışıp çabalarsan bu düşüncen bir anlam ifade eder. Hatta işe yarar.
Arkadaş şöyle demek istemiş sanırım:
"4 ay mastürbasyon yapmayacağım ondan sonra kızlar bana hasta olacak şeklinde kendime telkin verirsem kendimi buna inandırdığım için 4 ay sonunda kızlar konusunda daha özgüvenli olabilir miyim?" Yani amaç telkin. 4 ay osbir çekmeyip kızlar konusunda sırf bu sebepten ötürü başarılı olmak değil, ben öyle anladım.

Hypnotize

Üye
Masturbasyon yapmamanın faydalarıyla alakalı link atabilecek veya yazı yazabilecek bir alfa boi var mı?

FromendD

Üye
Merhaba beyler aklımda bir düşünce var deli divane ediyor beni.

Beyler şimdi hayatta istediğimiz her şeyi bir etkene bağlasak, mesela kızlarla birlikte olmak istiyorum, arkadaş çevrelerimin olmasını istiyorum, sözü geçen, ağırlığı olan bir insan olmak istiyorum gibi istekleri 4 ay 31 çekmemeye bağlasak ve cidden buna inandığımızı varsaysak o 4 ay sonunda bunlar olur mu? Çünkü inanmış oluyoruz ve inanıyorsak oyuz. Bilgili insanları bekliyorum buraya.

@Kuşçubaşı @Godless-Alpha
31 bu işin çok küçük bir kısmı bence hele mastürbasyon haftada 1 yapıldığı sürece okadar sakıncası yok p*rno zararlı ama ondan çok daha zararlı veya onun kadar zararlı şeyler de var mast konusu irade güçlendirir biraz özgüven kazanırsın ama asla buna bağlayamayız her şeyi özel güç falan kazanmıyorsun kendini geliştirmen lazım