Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Zihinleri kontrol etme politikası

Şuanda dinlediğim ve replay da çalan müzik!

Şöyle geçen yılları düşündüğümüz zaman kimimiz ne yaşadığını pek hatırlamaz, kimimiz acı şeyleri hatırlar, kimimiz en mutlu olduğu anları hatırlar, kimimiz en çok dokunan sahnelerini aklına getirir. Hayatımız bazen çok güzel gider, bazen saatler dakikalar geçmez, zorlasan belki hızlanır ama geçmez.
Peki neden?
Shakespeare: "Beğendiğiniz bedenlere, hayalinizdeki ruhları koyup, bunu AŞK sanıyorsunuz. " demiş.
Şuanda içinde bulunduğumuz duygu boşluğu da bundandır belki de?
Beğendiğimiz instagram fotoğraflarına bakıp, hayallerimizi onunla süslüyoruz :)
Beğendiğimiz vücutlara bakıp, açgözlülüğümüz yüzünden bizde sahip olmak istiyoruz.
Beğendiğimiz eşyalara iç geçirerek bakıp, onu elde etmek istiyoruz.
Peki neden?
Ne uğruna olduğu çok önemli.

Bakın benim de sahip olmak istediğim bir çok şey var, en büyüğünü söylemek istiyorum sizlere;
Dünyanın en büyük veri-merkezini kurup dünyada resmen devrim yaratmak istiyorum.
Kapitalizmi ele geçirmek istiyor ve ardından ortalama 100 yıllık bir gizli kalkınma planı kurmak istiyorum.
Ne uğruna?
Neden peki?

Sebebi ise, idealler.
Gelecek nesil için yeni ve düzgün bir düzen. Bundan daha kaliteli bir düzen.
Şimdi diyeceksiniz konumuz ile ne alakası var dönüyorum;

Kız isteyebilirsiniz, fakat sahaya çıkmak zorundasınız!!!
Saatlerce burada vakit geçirerek hiçbir şey elde edemezsiniz.
Saatlerce sosyal medyada vakit geçirerek hiç bir bok elde edemezsiniz!!!
En kaliteli eşyalar sizi bir yere kadar taşır.
Ulaşılmaza götürmez!
Sizlere çok yakın zamanda yapacağım bir eylemi anlatmak istiyorum.
Telefon bilgisayar ve interneti hayatımdan ortalama, 12-13 aylığına çıkartıp kendimi geliştirmeye başlayacağım.

Gündelik hayatta her yerde her koşulda ortama girebilecek kadar tecrübe sahibi olmak!
Yalnız kalmak, hayvanlar ile içli dışlı olmak(evcil hayvan düşünüyorum bu aralar, kedi köpek gibi)
Spor yapmak (Asıl amacım vücudumu yorgunluğa alıştırmak)
Dünya klasiklerini okumak! (Bu yazalar dünyaya nasıl bakmışlar onu da görelim)

Cidden aylarca düşündüm, içinde bulunduğumuz bataklıktan kurtulmamız gerekiyor.
Bugün karşılaştığım ve bilincinde olduğum halde eksik kalan bazı parçarların okuduğum şu yazıyla oturması bir oldu.

Merhaba... Ben Kapitalizm!
Küçük kızlarınızı Barbie bebeklerle büyüttüm, “bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar” diye neden şaşırıyorsunuz!
Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım!
İstediğimi de elde ettim; 17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız.
Ben Kapitalizmim! Bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücudunu beğenmemesine yetiyor!
Ben Kapitalizmim ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki, hırsız bir CEO'nun hayat hikâyesi sizin için "azim ve başarı hikâyesi" olabiliyor.
Ben Kapitalizmim ve ortalama bir insanın günde 5,5 saat TV izlediği, kitap okumadığı, tiyatro ve sinemaya çok az gittiği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok!
Ben Kapitalizmim ve Steve Jobs tabii ki çok önemli biriydi, ancak %1'inizin ihtiyacı olan makineleri 3.Dünya ülkelerinde, ucuz işçilerle üretmekte çok başarılıydı…
Elbette bütün kapitalistler birer "aziz" gibi konuşacaklar, tıpkı Bill Gates gibi, 150 milyon dolarlık 66.000 m2 bir evde yaşayan bir aziz!
Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden ortalık miras kavgaları yüzünden kanlı
bıçaklı olmuş akrabalarla dolu. Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz bir koşu bandının üstünde fazla yağlarınızı eritmek için ter döküyorsunuz!
Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 1,4 milyar aç insan var!
Ben Kapitalizmim ve Starbucks için kahve üreten bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için 3 gün çalışması gerek!
Ben Kapitalizmim ve Uzak Doğu'da 6-12 yaş arası kızlar 200 dolar gibi bir paralarla seks kölesi olarak satılıyorlar.
Ben Kapitalizmim ve "serbest piyasa ekonomisi" dünyanın en büyük yalanı.
Ben Kapitalizmim ve Amerikalıların % 24'ü eğer milyarder olmaları için bütün ailelerini reddetmeleri gerekecekse, bunu yapabileceklerini söylüyor.
Ben Kapitalizmim ve kadınlara sesleniyorum! Lütfen birer obje haline
geldiğinizi aklınıza getirmeden Victoria's Secret'a koşun. Victoria's Secret ülkelerine Türkiye de eklendi, avuç içi kadar çamaşıra 80 dolar verince çok mutlu olacağınızı garanti ediyorum!
Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini
sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!
Ben Kapitalizmim ve Madonna'nın sadece Londra'da 8 evi var, ortalama 600
evsize barınak olabilecek büyüklükte.
Ben Kapitalizmim ve Tayland'da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun
Disneyland'e girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.
Afrika kıtası dünyanın altın rezervlerinin % 90'ını elinde bulundurmasına rağmen, dünyada sadece 4 tane Afrikalı milyarder var.
Ben Kapitalizmim ve Afrika kıtasından her sene 8,5 milyar dolar değerinde
pırlanta çıkıyor, kıtanın açlık sorununu çözmeye yetecek miktar...
Ben Kapitalizmim ve siz pırlantalara bayılırsınız, Hindistan'da 1milyon kişi günde 3,2 dolar kazanarak o pırlantaları üretiyorlar.
Ben Kapitalizmim ve sizin hayatlarına özendiğiniz Hollywood yıldızlarının % 64'ü kokain bağımlısı.
Ben Kapitalizmim ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken, siz aynı tişörtü
haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.
Ben Kapitalizmim ve siz hangi Tanrı’dan bahsediyorsunuz, artık farkına varın, taptığınız tek tanrı benim!
Ben Kapitalizmim ve siz hangi Tanrı’dan bahsediyorsunuz, Müslümanlar 5 yıldızlı Kâbe manzaralı otellerinde, "ibadet" ederlerken?
Ben Kapitalizmim ve siz hangi Tanrı’dan bahsediyorsunuz, bütün dünya Hıristiyan bayramı Noel'i sırf alışveriş yapıp eğlenmek için "kutlarken"?
ABD'de 7 milyon evsiz insanın olduğundan kimsenin haberi yok, çünkü TV'de gördüğünüz Amerikalıların hepsi havuzlu villalarda yaşıyorlar.
Ben Kapitalizmim ve yine başardım! Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu
olduğu halde giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.
Dünya nüfusunun % 50'si dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin % 1'ine
sahip. Dünya nüfusunun % 1'i dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin % 50'sine sahip.
Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
Amerikalıların % 85'i eğer ekonomik durumlarını iyileştirebilecekse faşist
bir hükümeti seçebileceklerini söylüyor. İşte bu kapitalin gücü!
Sizi özgür bırakmayan, fikirlerinize sansür vuran, en sonunda polis kurşunuyla öldüren bir devleti kendi elinizle kurmanız ne tuhaf?
Sizin ağzınızı burnunuzu kırıp hapse tıkmaları için bir devlet kuracak parayı, kendi vergilerinizle sağlamanız ne kadar tuhaf?
Amy Winehouse gibi bağımlılara acırken, hepinizin birer bağımlı olduğunu unutmanız ne kadar komik!
Zavallı tüketim bağımlıları....

Bu bir manipülasyon mu? Sondaki yazıyı okuduktan sonra kendimi değersiz, bok parçası gibi hissetmeye başladım. Dünyada, üzerinde yaşadığımız bu devasa küremsi yapıda, bize çok da uzak olmayan yerlerde insanlar büyük sıkıntılar çekiyor. Bir yerlerde insanlar açlıktan ölüyor, bir yerlerde insanlık onuru ayaklar altına alınıyor, bir yerde milletlerin kutsal saydığı topraklar güci elinde bulunduranlar tarafından gasp ediliyor... Bir de bizim uğraştığımız şeylere bak. Sikik alfa beta muhabbetleri, kız tavlama, tarz giyinme, kol kası şişirme... Birileri bizi cidden çok fena uyutmuş, derin bir uykuya yatırmışlar bizi. Şu an sanki gözümü hafiften aralamış da gerçek dünyayı buğulu bir şekilde de olsa görmüş gibi hissediyorum. Bu yaşadığımız dünya çok garip bir yer dostlar, ve biz bazı şeylerle gereksiz bir şekilde zamanımızı israf ediyoruz.

Bunun kapitalizmle alakası yok her sistem malını satmak için bunu yapar,ayrıca sscb'de bile halkı uyutmak için propaganda afişileri yapılırdı.Ha! Ben bunu neden yazdım?Bir yerde kapitalizme laf atılınca aniden beliriveriyorum sıkıldım kapitalizmin günah keçisi ilan edilmesinden.Heyirli forumlar

Bizim kendimizi geliştirmemiz derin bir uyku ise gerçek hayat ne, bu Dünya'nın işleyişi böyle arkadaşlar buna tek başına kafa tutamazsınız. İlla ki elinizde güç ve para olması lazım. Bunları kazanabilmek için de kapitalizmin kölesi olup diğer köleleri bir şekilde ezmeniz lazım. Tamam bazı konularda haklısınız fakat insan zekasıyla bulunduğu ortamdan sıyrılabiliyor arkadaşlar. Ekmeğini taştan çıkarmak diye bir atasözü vardır. Burada ne koşullar olursa olsun insan eğer istediği şeyi tutkuyla, azimle istiyorsa kendi Afrikasını da yönetebilir, düzeninini sil baştan da değiştirebilir. Diyeceğim şu ki sisteme karşı bahanelerle hiç bir yere varamayız. Sistem bu ve herkese böyle herkes aynı sistemi yaşıyor bir tek sen değil. Başarıya ulaşan da kendini geliştirmiş kişilerdir emin olun. Boş olana bu zamanda kimse değer vermez. İşte bu yüzden gelişime ve gelişmeye devam.

Bizim kendimizi geliştirmemiz derin bir uyku ise gerçek hayat ne, bu Dünya'nın işleyişi böyle arkadaşlar buna tek başına kafa tutamazsınız. İlla ki elinizde güç ve para olması lazım. Bunları kazanabilmek için de kapitalizmin kölesi olup diğer köleleri bir şekilde ezmeniz lazım. Tamam bazı konularda haklısınız fakat insan zekasıyla bulunduğu ortamdan sıyrılabiliyor arkadaşlar. Ekmeğini taştan çıkarmak diye bir atasözü vardır. Burada ne koşullar olursa olsun insan eğer istediği şeyi tutkuyla, azimle istiyorsa kendi Afrikasını da yönetebilir, düzeninini sil baştan da değiştirebilir. Diyeceğim şu ki sisteme karşı bahanelerle hiç bir yere varamayız. Sistem bu ve herkese böyle herkes aynı sistemi yaşıyor bir tek sen değil. Başarıya ulaşan da kendini geliştirmiş kişilerdir emin olun. Boş olana bu zamanda kimse değer vermez. İşte bu yüzden gelişime ve gelişmeye devam.
Dediklerine sonuna kadar katılıyorum.
Bir söz var, "Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek" diye;
Her yer de bu söz geçerlidir. Bizler de aynı şekilde, çok çalışıp tecrübe edinmek zorundayız.

Haklısın kanka. Son yazdığım yazıyı yazarken çok değişik bir ruh halindeydim, ancak biraz durup düşününce anlıyor insan, kendimizi geliştirmek uğrunda zamanımızı harcayabileceğimiz en iyi şey. Dünyadaki haksızlıklara karşı gelebilmemiz için de bunu yapmak gerekli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8