• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Gelecek kaygısı üzerine

Baphomet7

Üye
Katılım
28 Şubat 2019
Mesajlar
15
Yaş
19
Şehir
İçel
Merhaba arkadaşlar, elinizdeki kukuyu ve şehvetli bir karı arama maceralarınızı biraz kenara bırakın ve bana akıl verin. Şuan ülkede meslek bulmak gerçekten zor (ayak işlerinden bahsetmiyorum.) ve gençler olarak geleceğimizin nereye gideceğini kimse kestiremiyor. Daha şu yaşlarda böyle sıkıntılarla uğraşıyoruz. Hayatın zorluğunu hemen hemen yaşıyoruz. Evet Türkiye'de yaşam standartları düşük. Gözlerimiz yüksekte değil pekala alçakta da değil. Ama gerçekten şuan ne yapacağım adına bir gram fikrim yok. Üniversite'ye devam etmek gerçekten zaman kaybı mı bilmiyorum. En kaliteli üniversitelerden mezun olmadığın takdirde dolgun maaşlı ve güzel bir iş bulmak epey zorlaşmış gibi gözüküyor. Kendi adıma ve geleceğimi şekillendirmek adına ne yapabilirim? Forumda meslek sahibi abilerimiz varsa, nasıl buralara geldi, neler yaptı, nasıl adımlar uyguladı ve önerileri varsa kısaca anlatmasını istiyorum. Şuan hayatımda geleceğim adına hiç bir yatırım yapmadan olduğum yerde sayıyorum. Video oyunları, mastürbasyon, sigara, alkol hayatımı çemberine almış durumda ve böyle gidecek gibi gözüküyor. Yaşantımda motivasyon kaynağı olacak hiçbir şey bulamıyorum.

Kısaca bataklık beni gittikçe içine çekiyor ve ben salak gibi birinin değnek uzatıp kurtarmasını bekliyorum. Lütfen bana nereden başlayacağımı ve neleri nasıl disipline edebileceğimi anlatın. Hiç bir hedefim ve disiplinim yok ve ben bundan çok sıkıldım artık.

Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ediyorum.
 

Uçankedi

Üye
Katılım
23 Aralık 2018
Mesajlar
13
Yaş
21
Şehir
Malatya
Sorun burada zaten. Sürekli başka birinin gelip seni kurtarmasını beklersen bir cacık yapamazsın. İlk adımı at.
 
Üst