Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Gücümüz tükenebilir!

İyi akşamlar,

Hasta olmuşum, yataklardayım, kucağımda laptop biraz agar.io, biraz da değişiklik olsun diye laptop touchpad ile cs1.6 oynadım. Sıkıldım çıktım, artık oyunlarda sarmamaya başladı. 20 gün oldu, yaklaşık 16-17 gün boyunca aksatmadan her gün 10.00 da uyuyup, gece 2.30 da kalkmayı başardım. Yazdığım yazıları takip eden arkadaşlar az çok neden 3-4 gün bocaladığımı biliyorlar.

Dün enteresan bir şekilde yaşadığım aile nefretini, evden gideceğim dememle anne, babam ve kardeşimin yüzüne vurdum. (2.döneme henüz 2 haftadan fazla olmasına rağmen, yurda dönüp orada yaşamak istedim yani) Biraz babam neden diye üsteledi, bende içimde sakladığım o öfkeyi açığa çıkardım.

Bana sürekli erken uyanmamı telkin etmiş olan babam, köyde sabahın köründe kalkmaya alışmış olan ailem ve ben şehirli olmaya başlamıştık. Diğer insanlar gibi olmaya başlamıştık, aslında normal bir insan buna hiç aldırış etmez ama ben farklı olmanın gücüne inanıyorum.
Erken kalkan yol alır, Sabah sabah, it uyur, kurt uyur. Sözlerini unutamam. Ben 2.30 da kalkıp duşumu aldım sabaha kadar anime seyrettim ardından sabah 6.50 civarı fırına ekmek almaya gittim, babam annemi kaldırmıştı zaten namaza kalkıyorlardı. Ben geldiğim zaman babam çay suyunu koymuştu, biliyordu üstündeki sorumluluğu, zamanında kendine verdiği sözleri hatırlatmayı başardım ona. Zamanında yahudi iş adamları ile aynı ortamda çalışmış olmasının da büyük bir etkisi var babamın disipline olan ilgisine. Ha bir de kayserili olunca, yahudi lobisinde bulunmuş yıllar önce , anladınız siz :D

Belki ben konuşmasaydım ailem ile, kafamın estiğini yapıp yurduma dönseydim devam edebilirdim hayata. Ama evde ablam ve kardeşimin olması ve onların bu hayatta daha iyi yaşaması benim için büyük bir mutluluk kaynağı.
Disiplin kazanmak zordur arkadaşlar, hele ki rahata alışmış birisi için zordur. Yapılırsa nimeti de çoktur.

Eğer hayatınızı değiştirmeye başlamak istiyorsanız, anne-babanızı alarm niyetine kullanın. Onlarda zamanın verdiği tecrübe ve azim vardır.
Belki sizi kale bile almayacaklardır bilemem ama deneyin şansınızı.

Daha çok şey yazmak istiyorum ama hastayım ve mutsuzum biraz. Neden mutsuz olduğumu tam anlamıyla kavrayamadım fakat galiba hasta olduğum ve biraz planımı aksattığım için. Elimde değil bilinçaltıyla alakalı bir şey galiba. Bugün sadece nefes almaya çalışacağım, umarım yarın daha dinç olabilirim.

Siz güzel insanlar, değişmek istiyorsanız lütfen bugün değişmeye başlayın. 1 özelliğinizi ele alın, onu değiştirebildiğinizi gördüğünüz zaman size fazladan güç gelecek. Kendinize olan güveniniz yerine gelecek disiplin kazanma konusunda.

Başlığı kontrol ettim, doğaçlama yazıyorum zaten genelde, dedim başlıkla uyumsuz olmasın :D

Gücümüz tükenebilir arkadaşlar, dinlenmeliyiz. Bugün dinlenmeliyiz, belki bir kaç gün daha dinlenmeliyiz.
Ama yarın en azından 1 özelliğinizi değiştirmek için çaba göstermiyorsanız, üzgünüm arkadaşlar olduğunuz yerde sayacaksınız.

Sürekli öğüt veriyor gibi hissediyorum ama, kariyerinize odaklanın beyler. Kariyerinize odaklanın ve hayatı yaşayın.

Hayat nasıl yaşanır bilmiyorum, nefes alsak yeter herhalde ne dersiniz?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8