Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

İlişki hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

Benim yaklasık olarak 2 aydır bir kız arkadasım var ve bu sene benim okuduğum üniversiteye gelecek fakat benden bazı seyleri saklama ihtiyacı duyuyor bunları ben biliyorum mesela kuzenim ile en son yılbaşında takıldıklarını biliyorum bunu ona sorduğum da sadece tanıdığını soyluyor ve sakladığı sey ailesi var bir de ben bir anlam cıkartamıyorum bu olaylara ilişkimizde sürekli gidecegi için ailesi tarafından bir sürü plana maruz kaldığı için pek görüşme ihtimalimiz olmuyor 2 3 günde bir oyle maks 1 saat gibi üniversite belli olmadan önce güzel zamanlar geciyordu simdi öğrenmek istediğim sey ne sekilde davranmam gerek ben ilişki yürütmeyi bilmiyorum özellikle aynı evde yürüyecek bir ilişki kıza tam olarak asla güvenemiyorum ve istediğim şey tüm hayatının kontrolunu kendime göre ayarlamak bana yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum

Şahsi düşüncem ilişkide güveni kaybettiysen ilerisi için hayal kurmamak olumlu veya olumsuz şeylere hazırlıklı olman. Zamana bırakmanı tavsiye ediyorum. Gereksiz tartışmalardan kaçın sürekli bir hata arayıp tartışma içine girersen kız hatalarını kabul etmeyecektir. Yaptığı şeylerden anlam çıkartamazsın sağları solları belli olmuyor, analiz edip ona göre hareket edeceksin. Ona sınırlar koymaya çalışma bir süre sonra sıkılacaktır. Sen kendin gibi olmaya devam et ve onun sana ayak uydurmasını bekle hergün sorun çıkartan biriyle kimse konuşmak istemez. Senin ona değil onun sana ihtiyacı olduğunu hissettirmen lazım.

Şahsi düşüncem ilişkide güveni kaybettiysen ilerisi için hayal kurmamak olumlu veya olumsuz şeylere hazırlıklı olman. Zamana bırakmanı tavsiye ediyorum. Gereksiz tartışmalardan kaçın sürekli bir hata arayıp tartışma içine girersen kız hatalarını kabul etmeyecektir. Yaptığı şeylerden anlam çıkartamazsın sağları solları belli olmuyor, analiz edip ona göre hareket edeceksin. Ona sınırlar koymaya çalışma bir süre sonra sıkılacaktır. Sen kendin gibi olmaya devam mve onun sana ayak uydurmasını bekle hergün sorun çıkartan biriyle kimse konuşmak istemez. Senin ona değil onun sana ihtiyacı olduğunu hissettirmen lazım.
Teşekkür ederim tavsiyen için dediğin şeylere dikkate alarak hareket etmeye calısacagım

Ona alternatifsiz olmadığını hissettir, ona güvenmen için ayağına bile kapanır.

Öncelikle bu kız ile arada sırada görüşebiliyorsan, kız seni vakit harcamaya değer bulmuyor olabilir. Üniversiteye girince kızın hipergami dürtüsü tavan yapmıştır muhtemelen. Kızı değiştiremezsin, kendini değiştirebilirsin. Kendini değiştirmekte ısrarlı olduğun ve değiştiğin sürece (daha ilgi çekici olmandan bahsediyorum) kızın ilgisini canlı tutabilirsin.

He gelişiyorsun da kızı ilgili tutamıyor musun? O zaman yeni balıklara yelken açacaksın.
Çünkü arzu bir seçim değildir, pazarlığını yapamazsın. Senle buluşmak isteyen kız genellikle her şeyini bırakıp seninle buluşur zaten, bu rahatsızlıkları yaşamazsın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8