Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Minibüsten Düşen Kız

Tamam işte kardeşim ben de otobüs şoförünün suçu yok demiyorum.ki zaten var ama kız da suçsuz değil
Olay minibüs** şoföründe bitiyor otobüs değil.. Eğer düzgün bir şekilde dursaydı kız kendini bilerek aşşağıya mı atacaktı ? Ahahaha.

Gündemden bi konu yorumlayacaksan araştır da öyle yorumla.Rahat rahat nası sürüyorsun diyosun da adam işinden men edildi ve cezasını da aldı zaten.Kaldı ki hiçbirimiz bir şeyleri dört dörtlük yapmiyoruz.Adamın araba yavaşladığında kapıyı açması çok buyutulecek bir hata değil.Hepimiz iş yaparken ufak pratiklikler katiyoruz belli bir sure sonra işin içine.Adam da bu hareketin bedelin fazlasıyla ödüyor şuan.

Gündemden bi konu yorumlayacaksan araştır da öyle yorumla.Rahat rahat nası sürüyorsun diyosun da adam işinden men edildi ve cezasını da aldı zaten.Kaldı ki hiçbirimiz bir şeyleri dört dörtlük yapmiyoruz.Adamın araba yavaşladığında kapıyı açması çok buyutulecek bir hata değil.Hepimiz iş yaparken ufak pratiklikler katiyoruz belli bir sure sonra işin içine.Adam da bu hareketin bedelin fazlasıyla ödüyor şuan.
Dostum çok yanlış düşünüyorsun bir şey demek istemiyorum sana fakat lütfen bu saçma bakış açını düzelt.

Neden bir şey demek istemiyorsun ? Bir yanlış gördüysen söyle de değerlendireyim.
Dalgınlığa açık olan işler vardır dostum... Minibüs şoförüsün ve bir yanlışınla insan ölebiliyorken sen insanlara " Yha dalgınlığıma gelmişti qanqa ne yapam ? yani kızda benim gibi bir malın minibüsüne binmeseydi ehehe " deme şansın yok. Anladın mı yanlışını ?

Dalgınlığa açık olan işler vardır dostum... Minibüs şoförüsün ve bir yanlışınla insan ölebiliyorken sen insanlara " Yha dalgınlığıma gelmişti qanqa ne yapam ? yani kızda benim gibi bir malın minibüsüne binmeseydi ehehe " deme şansın yok. Anladın mı yanlışını ?
Off gereksiz tartışma.İkimiz farklı dusunuyoruz herkes aynı düşünmek zorunda değil.Sen çok idealist düşünüyorsun ama pratik hayatta her şeyi ucu ucuna hesaplamiyoruz her saniye.Zaten boyle bir odaklanma insan doğasında imkansız.Misal diyelim iş yerindeki yazıcıyı calisir halde birakmayiniz uyarisi var.Ama o makine devamlı açık ve gorunuse gore bir tehdit gorunmuyor yillardir sabah acilip aksam kapatiliyor cunku.Adam yine her zamanki gibi yazicoyi acik birakti.Yangin cikti elektrik kacagindan ve herkes yanarak öldü.Şimdi burada bu adama ne kadar suc yukleyebiliriz? Bu gorunuste zararsiz ve umursanmayan bir rutin halini almistir.Ama dusununce yanlis dimi o yaziciyi acik birakmak guzel kardesin.Anladin mi simdi canim benim?

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle görmüşsünüzdür minibüste oturan bir kız yanındaki adamın elinden kağıdı alıp heyecanlı bir şekilde kapıya doğru yöneliyor.

Türkiye'de hiç şaşırtmayan ve artık gayet normal bir şey olan 50 IQ seviyesindeki maymun minibüs şoförümüz ise durmadan haraket etmeye yöneliyor.

Ve kızımız düşerek arabanın altında eziliyor.

Lan şerefsiz 2 saniye beklesen ne olacak ? Sen şimdi rahat mısın ? Hayır gerçekten rahat rahat o minibüsü sürebiliyor musun gerçekten merak ediyorum.

Bu bir yana kalsın kızımız Türkiye'ye henüz alışamamış ki minibüs şoförlerinin böyle bir beyin fakirliği yaşadığını tam bilmiyor.

Bana kalırsa minibüs şoförleri özenle seçilmeli..Böyle yapanlara ceza verilmeli ve halk artık susmamalı.
Biz sustuğumuz için minibüs şoförleri bu kadar rahat bir şekilde durmadan devam edebiliyor..

Ve bizim süper güçlü(!) devletimiz bu gibi olaylara el atmak yerine suriyelileri nasıl beslesek diye düşündüğü için daha çok ölümler gerçekleşir.
Kardeşim şöyle söyleyim ön kapılar yolcu almak için açılır ön kapıdan inilmez el alışkanlığı basmış suçun büyük kısmı kızda adamın işi bu kardeşim saniyeleri önemli dolayısıyla durağa gelmeden bikaç saniye önce kapını düğmesine basıyor. Şimdi bu adama o sebepten ötürü içeri attıysanız ülkedeki bunu yapan tüm dolmuşçuları da atmalısınız. İlla bu suçu cezalandırmak için insanın ölmesi mi gerekiyor madem suç ??

Kardeşim şöyle söyleyim ön kapılar yolcu almak için açılır ön kapıdan inilmez el alışkanlığı basmış suçun büyük kısmı kızda adamın işi bu kardeşim saniyeleri önemli dolayısıyla durağa gelmeden bikaç saniye önce kapını düğmesine basıyor. Şimdi bu adama o sebepten ötürü içeri attıysanız ülkedeki bunu yapan tüm dolmuşçuları da atmalısınız. İlla bu suçu cezalandırmak için insanın ölmesi mi gerekiyor madem suç ??
Türkiye'nin adaletli bir yer olduğunu düşünüyorsun galiba bu bir . İkincisi ise o durağa gelmeden kapıları açamaz böyle bir hakkı yok , ki madem ön kapıdan inilmezse neden ön kapıyı açıyor ? El alışkanlığı başmışsa kızda ayak alışkanlığı oradan inmiş ? O kadar saçma yorumlar yapıyorsunuz ki her türlü sizi kolay bir şekilde susturabiliyorum , çünkü olayın savunulacak bir kısmı yok !

Türkiye'nin adaletli bir yer olduğunu düşünüyorsun galiba bu bir .
Hayır tam tersi. ve bunu için bu açıklamaları yazdım
o durağa gelmeden kapıları açamaz böyle bir hakkı yok
böyle birşey söz konusu bile olamaz bu davranışı şu vakte kadar hepsi yapıyordu ceza vs yok
madem ön kapıdan inilmezse neden ön kapıyı açıyor
kadın o tarafa yöneldi lakin adam açarken başta uyarısını yaptı acele etme diye.
El alışkanlığı başmışsa kızda ayak alışkanlığı oradan inmiş ?
Kızın akli dengesi yerinde değil ayak alışkanlığı ile alakası yok bu zamana kadar hiç böyle vaka yaşanmadı demekki ayak alışkanlığı diye birşey yokmuş.
Kızın kontrolünü kaybetmesine neden olan yanındki erkeğin soruşturulması lazım otobüs şöforunun en fazla ehliyetine el konulcak hatası vardır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8