Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Uykuna Meydan Oku!

Hepinizin belli kalıpları var ve onun dışına çıkmaktan, yeni şeyler denemekten korkuyorsunuz. Yazıyı tamamen okudun mu bilmiyorum ama bir anda indirin demiyorum. Günlük 15 dakika azaltarak indirin diyorum.

Rahatlığımızı bozmamak için hep başkalarını referans alıyoruz. M*stürbasyon yapmayı önermiyoruz mesela ama önerenler var. Hatta kimileri yapmamanın zararlı olduğunu söylüyor. Ben onlara güvenemeyip bıraktım ve eskiden zombi gibiydim enerji bakımından sıfırdım, şimdi ise yeterince enerjim var zamanım yok. Demek istediğim eğer o m*türbasyonun zararsız olduğunu söyleyenlere inansaydım şu an zaman problemim olmayacaktı. Sadece en güzel p*rnoyu bulmak için hızlı vpn arıyor olacaktım. Bugün bu siteyi kurduysam bunu kesinlikle m*stürbasyonu bırakmama borçluyum.

Insanlar konuşur, birileri A doğru derken diğerleri hayır B doğru der. Bazı şeyleri tecrübe edip kendimiz karar vermeliyiz.

Burada kimseye zorla bir şey yaptırmaya çalışmıyorum yapmazsınız zaten. Denemek isteyen deneyebilir. Eğer faydasını görmezse, alışamazsa bırakırlar.

elbette dediğin doğru, deneme yanılma yoluyla bir şeyleri kendimizi keşfedebiliriz fakat dehalar günde 4 saat uyuyorlarsa bir bildikleri vardır gibi düşüncelerle atılım yapmaktansa, işin ehli, piri olan insanlara danışmak gerekir.

mesela; bu soru benimde aklıma takılmıştı ve sorduğum kişiden şu yanıtı almıştım;

"
peki dehalar bunları yapmadan nasıl büyük düşünceler üretebildi.

burada, biyolojik ve çevresel şartları egale edebilen, güdülenmiş odaklanmış bilinç karşımıza çıkıyor. biyolojide 10bin saat kuralı var. kişi bir konuda yaklaşık 10bin saat disiplinli olarak zihinsel efor sarfederse, beyin o konuda kendisi çözüm üretmeye başlıyor. çevresel şartlar ikinci plana düşüyor.

bir de dehaların neredeyse hepsi disleksi. bunun biyolojisi de uzun sürer. "

Beyler uyku azaltmayi arkadasim denedi direk 12 1 de uyuyup 3 4 de kalkmayi deniodu 1 haftaya kalmadan hastalandi. Bunu programli bir sekilde yapmalisiniz ha resimdwki gibi 12 dakika degilde 1. Hafta 12-08 2. Hafta 12-7 gibi devam etmenizi oneririm.

Bu kitabı ben anlatmayı planlıyordun ama iyi ki sen anlatmışsın,gerçekten çok Harika anlattın eline emeğine sağlık...Bu arada koyduğun hedefler gerçekten çok güzel ben de listeme birkaçını ekledim.

Bu kitabı ben de okudum mukemmel bir kitap.. Şimdi Erdal Demirkiran'in farkli bir kitabini okuyorum.. Denemeye değer. Zaman gerçekten önemli, sadece bir kavram olarak bakmayın

@Godless-Alpha hocam şimdi 4 saat yapalım benim için problem değil de. Muay thai + fitness yapıyorum. 4 saat yeterli olur mu? Uyku çok önemli diyorlar.

@Godless-Alpha hocam şimdi 4 saat yapalım benim için problem değil de. Muay thai + fitness yapıyorum. 4 saat yeterli olur mu? Uyku çok önemli diyorlar.
Bana göre bünyenin çok iyi olması lazım herkes kaldıramaz herkes 4 saat uyuyamaz hem beyne çok zor hem vücuda bunu yapanlar var mı var ama onların bünyesi çok iyi 6 iyidir 6 dan az istiyorsan bünyenin de iyi olması lazım

Bana göre bünyenin çok iyi olması lazım herkes kaldıramaz herkes 4 saat uyuyamaz hem beyne çok zor hem vücuda bunu yapanlar var mı var ama onların bünyesi çok iyi 6 iyidir 6 dan az istiyorsan bünyenin de iyi olması lazım
Bünyeden kastın ne brom?

benim sorunum gün içindeki enerji. bugün neredeyse 5 saat uyudum ama çok enerjiktim. ondan önceki günde 5 saat uyudum ama hiç enerjim yoktu hatta uyudum derste. ama sonrasında açılmıştım.

benim sorunum gün içindeki enerji. bugün neredeyse 5 saat uyudum ama çok enerjiktim. ondan önceki günde 5 saat uyudum ama hiç enerjim yoktu hatta uyudum derste. ama sonrasında açılmıştım.
Psikolojik olarak mı böyle hissediyorum yoksa değişim mi var bilmiyorum ama şu an uyku azaltma evresindeyim. 7 saat uyuyorum bu etapta. Yüzüyorum, vücut geliştirmeyle uğraşıyorum, saatlerdir dışarıda dolaşıyorum ve enerjim bitmedi. 8 saat ve üzeri uyurken enerjisiz bir şekilde yapıyordum bütün bunları. Yapıyordum ama yorgun argın zombi modda ağır çekimde yapıyordum. Şu an söylediğim gibi enerjim yerinde hala ve bolca aktivite yaptım. Her gün 15dk azaltıyorum ve azalttığımı bile fark etmiyorum. Hatta alarmı 7.30'a kurdum diyelim saat 6.50 gibi kendiliğimden uyanıyorum alarmı duymadan. Enerjimde yerinde oluyor harika bir duygu. Gidişattan memnunum ben.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8