• ADBlock (Reklam Engelleyici) aktif olduğunda sitedeki videoları görüntüleyemezsiniz. Videoları izleyebilmek için reklamengelleyicilerinizi devre dışı bırakmalısınız.

Evde dil öğrenilir mi?

HiSheep

Üye
Katılım
4 Mart 2019
Mesajlar
106
Şehir
Bilecik
Bu aralar kendimi gelistirmeye daha cok odaklandim ve yakin zamanda kendimi gelistirme konusunda atıcağım diğer adımın dil öğrenmek olduğuna karar verdim.Suan ingilizceyi b2 seviyesinde biliyorum sanirim.Almancayi da derslerden cok az da olsa biliyorum.Simdi hedefim 5 yil icinde 3 dil + almancayi anadilim gibi konusmak.Evde nasil dil ogrenebilirim(bunun icin telefon uygulamalari var sanirim) ve hangi dilleri öğrenmem daha yararli olur?Tavsiyelerinizi bekliyorum.
 

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
313
Şehir
Antalya
Dili hayatının her aşamasına, her anına yaymalısın. Günlük hayatta yaptığın , söylediğin her şeyin karşılığını konuştuğun dilde biliyor hale gelmelisin. Bunun için, evet dil evde de öğrenilir ama bolca da pratik gerektirir. O yüzden dile mümkün olduğunca vakit ayırmalı ve o dilde insanlarla iletişime geçebilecek seviyeye getirebilmelisin kendini.

Bunun haricinde, Çince-Rusça-İspanyolca-Arapça-Fransızca-Almanca-İbranice-Yunanca ve Farsça önerdiğim diller arasındadır, önemli milletlerin önemli dilleridir, yarın bir gün işine yararlar. İngilizceyi zaten bildiğin için eklemedim.
 
Üst